MENU

liczba odwiedzin: 2775321
  • WYCIECZKA PODOPIECZNYCH PWD DO DRZEWINY

    26 listopada 2024 roku uczniowie z Placówki Wsparcia Dziennego udali się na wycieczkę do Przystanku Świętego Mikołaja w Drzewinie.

    Na dzieci czekało wiele atrakcji: Żywa Szopka, Mikołajkowe Kino w namiocie sferycznym,Wielka Wystawa Świąteczna, a wWarsztacie Elfów można było stworzyć własną bombkę i świecę.

    Głównym punktem programu było spotkanie ze Świętym Mikołajem.

    Po wycieczce wszyscy poczuli magię nadchodzących świąt.

     

    Koordynator PWD

    Marzena Sobczak

  • UWAGA KONKURS!

    Szanowni Państwo!

    Zapraszamy uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Miłość w Poezji i Muzyce Różnych Narodów. Wydarzenie swoim patronatem objął Pomorski Kurator Oświaty.

    Regulamin konkursu wraz z załącznikami prosimy pobierać ze strony Zespołu Szkół Sportowych i Mistrzostwa Sportowego https://tiny.pl/bzxrp694

  • SŁODKIE MIKOŁAJKI

  • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

     

    21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości. Jest to wyjątkowe święto, które ma na celu promowanie wartości, takich jak empatia, tolerancja i wzajemna pomoc.W naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości upłynął w atmosferze radości i serdeczności. Tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy przybyli do szkoły ubrani na żółto, co nadawało całemu wydarzeniu wyjątkowy charakter. Społeczność szkolna miała okazję wziąć udział w różnych aktywnościach. Na koszulkach przyklejaliśmy żółte uśmiechy, które symbolizowały naszą otwartość i chęć do okazywania pozytywnych emocji. W czasie przerwy odbyła się „życzliwa loteria”, w której losowaliśmy przeróżne zadania, wyzwania lub złote myśli związane z życzliwością. Już od rana wystartowała również akcja „Miłe słowa – weź ze sobą i podaj dalej”, dzięki której każdy miał możliwość obdarować wybraną osobę karteczką z miłym przesłaniem, takim jak np.: "Jesteś wyjątkowy", "Dziękuję", "Lubię kiedy się uśmiechasz" czy "Uskrzydlasz”, co dodatkowo zacieśniło więzi przyjaźni. Z każdej klasy została wyróżniona jedna najżyczliwsza osoba, która otrzymała pamiątkowy dyplom oraz upominki. Gratulacje dla laureatów, które złożyli Pan Dyrektor i Pani Wicedyrektor, były uwieńczeniem dnia pełnego radości i życzliwości oraz dodały rangi temu wydarzeniu.Z okazji Dnia Życzliwości w naszej szkole zostały przygotowane dwie gazetki. Pierwsza z nich informowała o historii i idei tego dnia, natomiast druga zachęcała uczniów do robienia pamiątkowych zdjęć w otoczeniu pięknych, kolorowych skrzydeł z hasłem: „Życzliwość dodaje skrzydeł”. Na korytarzach pojawiły się także tabliczki z cytatami na temat życzliwości, dobra i uśmiechu, które inspirują nas do codziennego przejawiania serdeczności.Dzień Życzliwości w naszej szkole okazał się wspaniałą okazją do budowania serdecznych relacji i wzmacniania pozytywnych postaw. Mamy nadzieję, że okazywanie życzliwości stanie się naszą codzienną praktyką i zagości w naszych sercach na zawsze!

  • INFORMACJA O KONKURSIE

    Szanowni Państwo,

    Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie organizuje Wojewódzki Konkurs 

    „Poznaję baśnie i legendy pomorskie”. 

    Tematem konkursu są legendy pomorskie, co roku zmieniamy region, którego dotyczyą.  W tym roku tematem przewodnim jest „Gduńsk, Basniowô Stolëca Kaszëb” Jerzego SampaW  związku z tym zapraszamy do udziału w naszym przedsięwzięciu. Celami konkursu są:

    a)      Upowszechnianie wiedzy na temat historii i kultury Pomorza.

    b)      Wzbudzenie zainteresowania dzieci i młodzieży dziejami i kulturą własnego regionu.

    c)      Zachęcanie do dalszego samodzielnego poznawania legend, baśni, bajek i podań związanych z Pomorzem. 

    d)      Rozwijanie twórczego myślenia, wyobraźni, umiejętności plastycznych oraz aktorskich.

    Szczegóły w regulaminie.

    REGULAMIN

  • PROJEKT EDUKACJA MŁODE HORYZONTY

    Od października 2024 roku uczniowie klas II naszej szkoły, uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie Edukacji Filmowej dla przedszkoli i szkół –„Edukacja Młode Horyzonty ”. Zajęcia w ramach młodych horyzontów to nie tylko spotkanie z filmem. Przed każdym seansem odbywa się prelekcja wprowadzająca w tematykę danego cyklu/filmu, a po seanse dzielimy się spostrzeżeniami, uwagami i dyskutujemy o obejrzanym dziele filmowym.

    Dla klas 1-3 ten cykl m.in. przedstawia plejadę wyjątkowych postaci z książek i filmów dla dzieci, kształtuje pożądane postawy, takie jak: poczucie własnej wartości, wewnętrzną motywację, otwartość na drugiego człowieka, a także rozbudzanie ciekawości otaczającym nas światem, uczy, jak zachować się w nowej sytuacji, skąd czerpać motywację do działania, u kogo szukać wsparcia w rozwiązywaniu trudnych sytuacji i dlaczego warto marzyć.

    W październiku uczniowie poznali bohaterów filmu Halvdan - prawie wiking”. Dowiedzieli się co to jest prawdziwa przyjaźń, jak ważni są w naszym życiu sąsiedzi i dobre relacje z nimi. Dzięki sile przyjaźni, pomimo wielu trudności bohaterowie osiągają zamierzony cel.

    W listopadzie wybraliśmy się na film pt.„Pati i klątwa Posejdona”, gdzie młoda, żądna przygód mysz i kot, ruszają na pomoc staremu Jasonowi i jego Argonautom, próbując ocalić mieszkańców i miasto Yolcos. Tym razem poznajemy mitycznych bogów, tych dobrych i złych, razem z bohaterami przeżywamy niesamowite przygody, po raz kolejny przyjaźń i odwaga wygrywa.

    Już nie możemy się doczekać kolejnego filmu.

  • ŚWIATOWY DZIEŃ BICIA REKORDÓW

    15 listopada 2024 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Bicia Rekordów. W związku z tym uczniowie klas 0 - VIII wzięli udział w Szkolnym Biciu Rekordów.

     

    Najlepsze wyniki z poszczególnych konkurencji uzyskali:

    Klasa I

    Stanie na jednej nodze - Lipińska Zosia, Grześkowiak Ignacy

    Kozłowanie piłką – Kaczor Kazimierz

    Klasa IIa

    Żonglerka – Walkusz Olaf

    Hula-hop – Skonieczny Alan

    Kozłowanie piłką – Brzozowski Dawid

    Klasa IIb

    Żonglerka – Nowakowski Przemek

    Hula-hop – Popławska Anna

    Kozłowanie piłką – Skrynska Viktoria

    Klasa III

    Żonglerka – Sroczyński Franek

    Hula-hop – Miernik Magdalena

    Kozłowanie piłką – Bąk Zofia, Pietrzak Piotr

    Klasa IV

    Skakanka – Zarzycka Sylwia

    Hula-hop – Bulczak Aleksander

    Żonglerka – Witek Filip

    Klasa V

    Skakanka – Fanzloch Kaja

    Hula-hop – Kamiński Franciszek

    Żonglerka – Jans Bartosz

    Klasa VIa

    Skakanka – Waligóra Lena

    Hula-hop – Waligóra Lena

    Żonglerka – Zarzycka Zofia

    Klasa VIb

    Skakanka – Kania Marcek

    Hula-hop – Biedrzycki Mateusz

    Żonglerka – Kania Marcel

    Klasa VII

    Skakanka – Jachym Cyprian

    Hula-hop – Glina Kinga

    Żonglerka – Szymański Marek

    Klasa VIIIa

    Skakanka – Kęsy Bartek

    Hula-hop – Kleist Oskar

    Żonglerka – Sołobodowski Bartosz

    Klasa VIIIb

    Skakanka – Czerwińska Nikola

    Hula-hop – Flisikowska Nikola

    Żonglerka – Jaśkiewicz Dominik

     

    Najlepsi z najlepszych:

    Skakanka – Czerwińska Nikola kl.VIIIb

    Hula-hop – Flisikowska Nikola kl. VIIIb

    Żonglerka – Zarzycka Zofia kl. VIa

     

    Wszystkim uczestnikom "bicia rekordów" gratulujemy i dziękujemy za udział w zabawie !!!

  • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "JESIEŃ"

    Rozstrzygnięcie konkursu „Jesień”

    15 listopada 2024 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla klas 0 - VIII pt.„Jesień".

    Lista osób nagrodzonych

     

    W kategorii 0-III:

    I miejsce – Aleksandra Kanka kl. 2a

    II miejsce – Oskar Ziółkowski kl. 2a

    III miejsce - Marcel Witkowski kl. 2b

    wyróżnienie – Nikodem Konkel kl.1

     

    W kategorii IV-VIII:

    I miejsce – Agata Adamczyk kl. V

    II miejsce – Maksym Pietrzak kl. V

    III miejsce – Aleksandra Myszk kl. VIa

    wyróżnienie – Marcelina Karniewska kl. V, Jacob Ziółkowski kl. V,

     

    Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. 

    Zwycięzcą gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach!

  • XIV ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

    Dnia 15 listopada 2024 roku odbył się w naszej szkole XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Można było przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. W tym dniu podczas przerw uczniowie brali udział w zabawie, rozwiązując łamigłówkę. Aby ją rozwiązać, musieli odnaleźć rozwieszone w różnych miejscach na korytarzu szkolnym karty z działaniami, a następnie rozszyfrować  hasło. Również na ten dzień przygotowali piękne plakaty związane z tabliczką mnożenia. Podczas lekcji otrzymywali „ Tabliczki szczęścia” czyli kupony z przepowiednią utrwalające mnożenie i dzielenie. Poza tym na lekcjach matematyki rywalizowali ze sobą  podczas konkursów  na klasowego mistrza tabliczki mnożenia.

    Gratulujemy serdecznie  wszystkim MISTRZOM !

  • CEGIEŁKI

    Drodzy Rodzice/Opiekunowie!

                Dnia 18 listopada 2024 roku, przed spotkaniami z wychowawcami, tuż przy wejściu do szkoły, będą mieli Państwo niepowtarzalną okazję zakupić „Cegiełki- prace uczniów naszej szkoły” w cenie od 10 złotych. Dochód ze sprzedaży tych arcydzieł zostanie przeznaczony na zakup lektur szkolnych.

    UWAGA!!! Kto pierwszy ten lepszy, liczba cegiełek ograniczona😊

    Pozdrawiam serdecznie

    Anna Poprawa

    nauczyciel bibliotekarz

  • WIECZORNICA 2024

    I znów minął rok, a my śwętujemy 106 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji, tradycyjnie już, w naszej szkole odbyła się Wieczornica. To wieczorne spotkanie jest okazją do refleksji oraz wpólnego śpiewu dla Ojczyzny.

    Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego poloneza w wykonaniu uczniów klas ósmych. W pierwszej parze nauczyciele naszej szkoły: p. Anna Poprawa i p. Michał Ćwikliński.

    Uczniowie z koła tanecznego, pod kierunkiem p. Sylwii Myszk, pięknie zatańczyli do Marsz Radeckiego oraz taniec z szarfami. Świetliki, czyli uczniowie korzystający ze swietlicy szkolnej, wyrecytowali wiersze o ojczyźnie. Nadzorowała to p. Dorota Dembowska, która także przygotowała przepiękne dekoracje.

    Ważną częścią uroczystości był koncert Towarzystwa Śpiewaczego GRYF z Trąbek Wielkich, podczas którego jako publiczność mogliśmy również śpiewać pieśni patriotyczne. Zwieńczeniem uroczystości było cudowne wykonanie piosenki “Czas nas uczy pogody” przez p. Karolinę Dułak, która jednocześnie reżyserowała całe wydarzenie.

    Było nam niezmiernie miło gościć podczas Wieczornicy tyle osób. Wśród gości, których powitał dyrektor szkoły p. Krzysztof Rek, między innymi przedstawiciele władz samorządowych z wójciną Gminy Trąbki Wielkie Izabelą Malinowską, ksiądz probosz, całe rodziny naszych uczniów, mieszkańcy okolicznych miejscowości, przyjaciele szkoły.

    Po uroczystości usłyszeliśmy mnóstwo ciepłych słów, za które serdecznie dziekujemy. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc i zaangażowanie Rady Rodziców i pracowników obsługi. Cieszymy się, że z roku na rok więcej osób decyduje się spędzić w ten sposób listopadowy wieczór, więc już teraz zapraszamy za rok – mając nadzieję, iż spotkamy się w nowowybudowanym skrzydle szkoły.

  • WALIZKA PATRIOTYCZNA

    Prezentujemy zdjęcia walizek patriotycznych wykonanych w ramach Szkolnej Ligi Zadaniowej.

  • BOGOWIE GRECCY W KLASIE V

    Na początku listopada klasę V, która zajmuje się obecnie na historii rozdziałem “Starożytna Grecja” odwiedzili greccy bogowie. Był Zeus, Posejdon, Apollo, Dionizos, a także inni bogowie, Nie zabrakło też bogiń, chociażby Afrodyty, Hery czy Hestii. Zostali z nami na uczcie olimpijskiej.

  • BAL ŚWIĘTYCH

    W przeddzień Wszystkich Świętych odbył się w naszej szkole bal. Dziękujemy za zaangażowanie i piękne przebrania.

  • WIECZORNICA 2024

    Dnia 7 listopada 2024 r.

    w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej

    świętować będziemy zbiżającą się

    106. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

    Z tej okazji Dyrekcja szkoły

    SERDECZNIE ZAPRASZA

    na Wieczornicę o godzinie 17.00.

    Wspólne świętowanie uświetni występ

    Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego GRYF Trąbki Wielkie

  • PRZEDSTAWIENIA PROFILAKTYCZNE

    Dnia 6 listopada w naszej szkole odbyły się dwa przedstawienia profilaktyczne Teatru Maska z Krakowa. Dla uczniów klas I - IV pt.,, Antosi maniery są z innej sfery", a dla klas V - VIII,, Szkolna elita".

  • FUNDACJA BRACIA MNIEJSI

    #Fundacja Bracia Mniejsi

    Dnia 30 października pani Ania wraz z psem Wektorem z Fundacji Bracia Mniejsi odwiedzili naszą szkołę.

    Miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, 4 października obchodzimy „Dzień Zwierząt” a 25 października „Dzień Kundelka”, i właśnie z tej okazji w naszej szkole odbyła się zbiórka darów dla podopiecznych fundacji.

    Podczas spotkania odbyły się panele edukacyjne podzielone na dwie grupy wiekowe. Dzieci miały okazję dowiedzieć się skąd się bierze bezdomność wśród zwierząt, jak jej zapobiegać i jak być odpowiedzialnym opiekunem. Dlaczego bezdomne zwierzęta potrzebują pomocy i jak każdy z nas może się przyczynić aby ich świat stał się lepszy.

    Młodzież omawiała temat praw zwierząt, ich respektowania i empatii do Braci Mniejszych.

    Dziękujemy Pani Ani oraz Wektorowi za ten wspólnie spędzony czas.

  • UWAGA KONKURS

    Informujemy o Gminnym Świątecznym Konkursie Plastycznym. 

    Szczegóły w REGULAMINIE

  • PIERWSZA POMOC W KLASIE V

    We wtorek 29 października naszą szkołę odwiedziły Panie ze stowarzyszenia Uniwersytet Młodego Strażaka i przeprowadziły zajęcia z pierwszej pomocy dla uczniów klasy V. Paniom bardzo aktywnie pomagali Kaja Fanzloch i Franciszek Kamiński, uczniowie klasy V, którzy na co dzień zajmują się między innymi tymi zagadnieniami jako Młodzi Strażacy. Serdecznie dziękujemy Paniom za przeprowadzenie bardzo wartościowych i interesujących warsztatów. A Kai i Frankowi dziękujemy za aktywną pomoc i życzymy sukcesów w realizacji marzeń.

  • SPRZĄTANIE CMENTARZA

    Chętni wolontariusze zgłosili się o 9.00 ze swoim sprzętem do sprzatania. Wygrabilismy i posprzątaliśmy cmentarz w Kłodawie 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Kłodawie
    ul. Szkolna 10
    83-035 Kłodawa
  • (058) 682-87-28

    512 006 998

Galeria zdjęć