MENU

liczba odwiedzin: 2819017
  • WARSZTATY Z KRUS I NFZ

    Dnia 20.03.2025r. uczniowie klasy III wzięli udział w ciekawym spotkaniu z przedstawicielami KRUS i NFZ.

  • UWAGA KONKURS

    Przekazujemy informacje o Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Wesołego Alleluja".

  • UWAGA KONKURS

    Przekazujemy informacje o  Konkursie na rymowankę Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

  • UWAGA KONKURS

    Informujemy o Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym KRUS

    Zaproszenie do udziału w konkursie

    REGULAMIN

    FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

  • UWAGA KONKURS

    Zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie Informatycznym 

    KARTKA Z MOJEJ MIEJSCOWOŚCI

  • UWAGA KONKURS

    Przekazujemy informację o konkursie:

    Konkurs „Bez korzeni nie zakwitniesz.

    Moja Wielka i Mała Ojczyzna” - 4. edycja

    SZCZEGÓŁY KONKURSU

     

  • MODEL MÓZGU Z KALAFIORA

    W ramach obchodów Dni Mózgu klasa 2B brała udział w różnych aktywnościach związanych z funkcjonowaniem i budową mózgu. Była to świetna okazja do pogłębienia wiedzy na temat tego niezwykle ważnego organu.
    Jednym z najbardziej kreatywnych projektów, który wykonaliśmy, było stworzenie modelu mózgu… z kalafiora! Ten nietypowy materiał świetnie odwzorował strukturę i kształt
    ludzkiego mózgu. Dodatkowo oznaczyliśmy różne jego części– płat czołowy, płat skroniowy, płat potyliczny, płat ciemieniowy i móżdżek.
    Praca nad modelem była nie tylko edukacyjna, ale także bardzo zabawna. Dzięki niej mogliśmy w praktyczny sposób uczyć się anatomii i jeszcze lepiej zrozumieć, jak działa nasz
    mózg.

     

  • UWAGA KONKURS POWIATOWY

    Informujemy o Powiatowym Konkursie Matematyczno - Językowym. Szczegóły w REGULAMINIE.

     

    TERMIN ZGŁOSZEŃ WYDŁUŻONY DO 19.03!

  • DZIEŃ WODY

    Kochani,

    w ramach projektu "Aktywni Błękitni" zachęcamy całą społeczność naszej szkoły do udziału w Tygodni Wodnej Aktywności:) Poniżej najważniejsze informacje:)

    Zapraszam serdecznie

    koordynator szkolny Anna Poprawa

    Zaczynamy Tygodniowe wyzwanie, kto zaoszczędzi więcej wody w domu, klasa, szkole. Przez 7 dni zbieraj informacje w tabelce (* w załączeniu) - na najaktywniejszych założycielach: nagrody puzzle, książki, bidony)

    16.03. Niedziela – informuj i sprawdzam się nad tegorocznym hasłem ŚDW „Chrońmy lodowce”. Zaproponuj ciekawe i pouczające publikacje nt. topnienia lodowców – tytuł, link

    17.03. Poniedziałek - zachęcaj do oszczędzania wody #Szanujwodę

    każdego dnia odprowadzanego min.5 litrów wody (nie wyrzucaj wody, pij wodę z kranu - używając bidonu, a nie butelki, kwiaty podlej deszczówką itp.)

    18.03. Wtorek - działaj w domu, klasie, szkole…. np. zorganizuj spotkanie, szeroka akcja sprzątania terenów wokół wody, namaluj plakat na przykrywkę wody i wywieś w widocznym miejscu

    19.03. Środa- zaangażowanie społeczności (gazetka ścienna, wpis na SM, piosenka, flashmob, pokaz ekologicznyj mody itp….?)

    20.03.Czwartek – przyjrzyj się swoim nawykom i sprawdź, co możesz zrobić, aby lepiej gospodarować wodą. Oblicz, ile wody zużywasz w rodzinie dziennej i zaproponuj, gdzie możesz zaoszczędzić.

    21.03. Piątek – edukuj – Rok 2025 został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Ochrony Lodowców. Są jednym z rezerwów słodkiej wody, wspierają ekosystemy i społeczność ludzką na całym świecie. Ich szybkie cofanie się jest zależne od wody i zwiększa ryzyko klęski żywiołowej.

    22.03.Sobota – Świętuj dbając o wodę ! Wprowadź zmianę w życiu!

     

    Podsumuj w tabeli i oblicz ile wody udało się uzyskać (liczba osób oszczędzających wodę np. uczniowie w klasie x liczba zbiorników zaoszczędzonej wody (efekt skali) np. 25 osób x 15 litrów dziennie x 7 dni = 2625 litrów

    Wypełnione tabelki proszę przesłać na adres annab.poprawa@gmail.com do dnia 26 marca !!

    Tydzien_Wody_2025.xlsx

     

     

  • SPOTKANIE AUTORSKIE Z P. MARCINEM KOZIOŁEM

    W poniedziałek, 10 marca 2025 r. w bibliotece ECS w Gdańsku, uczniowie biorący udział w konkursie czytelniczym " Wielki Maraton Czytelniczy", mieli okazję poznać znanego i cenionego pisarza dla dzieci i młodzieży Marcina Kozioła, autora popularnych książek, takich jak: „Skrzynia władcy piorunów”, „Tajemnica przeklętej harfy”, „Gwiazda Blachonosego”, „Psyjaciele”. Marcin Kozioł nie tylko ciekawie opowiadał o swoich książkach ale i urozmaicił swoją gawędę multimedialnymi atrakcjami. Podczas spotkania z autorem dzieci odkrywały, co spotkało Monę Mysię w salach z obrazami Moneta, Picassa, Rembrandta, Warhola czy Salvadora Dalego. Dowiedziały się, co w muzeum robił karaluch w czerwonych bokserkach! I kto siedział za sterami latających maszyn Leonarda da Vinci.

    Na dodatek dzieci wzięły udział w artystycznych zabawach, próbując swoich sił w „teleturnieju” Mony Mysi, a najodważniejsi wzięli udział w bardzo kolorowym eksperymencie. Spotkanie wypełniła żywa narracja, filmy, animacje, zabawy i zagadki.

  • DZIEŃ PATRONA W NASZEJ SZKOLE

    Dzień Patrona to wyjątkowe święto w naszej szkole, które co roku przypomina nam o wartościach i dokonaniach Marii Kownackiej. W tym roku obchody były pełne emocji, wiedzy i artystycznych występów.

    Uroczystości rozpoczęły się od apelu dla uczniów klas 0-8, podczas którego Maria Kownacka „opowiedziała” o swoim życiu i dokonaniach. Dzięki kreatywnej formie przedstawienia uczniowie mogli przenieść się w czasie i lepiej poznać jej historię oraz wartości, którymi się kierowała.

    Następnie odbył się wyjątkowy wywiad z bohaterem jednej z najbardziej znanej książki Marii Kownackiej, a mianowicie z Plastusiem. W ciekawy sposób przybliżył uczniom wartości, jakie reprezentowała nasza patronka. Wiele emocji dostarczył także występ szkolnego koła tanecznego – uczniowie zaprezentowali piękne choreografie, które wzbogaciły program obchodów.

    Nie zabrakło również muzycznych akcentów – uczniowie klasy 3 zaśpiewali piosenkę, która stała się symbolem tego dnia, wprowadzając wszystkich w wyjątkową atmosferę.

    Dla klas 4-8 przygotowano quiz sprawdzający wiedzę o patronie, w którym uczniowie mogli wykazać się znajomością życia i działalności Marii Kownackiej. Najmłodsi uczniowie również aktywnie uczestniczyli w obchodach – klasy 0-3 wykonały piękne prace plastyczne, które stały się wyjątkową dekoracją naszej szkoły.

    Dodatkowo odbył się konkurs pięknego czytania, promujący kulturę słowa i rozwijający umiejętność interpretacji tekstu. Laureaci tego konkursu będą reprezentować szkołę w konkursie powiatowym.

    Klasa 1- Franciszek Demski

    Klasa 2- Jan Demski

    Klasa 3- Marcel Kaska

    Klasa 4- Karol Kowalski

    Klasa 5 – Katarzyna Chmielińska

    Klasa 6 – Marcel Kania

    Klasa 7 – Helena Sieczka

    Klasa 8 – Hanna Mazurek

     

    Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie pięknego czytania serdecznie gratulujemy!

    Dzień Patrona był okazją do wspólnego świętowania, nauki i refleksji nad wartościami, które są dla nas ważne. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w tym wyjątkowym wydarzeniu! W szczególności dziękujemy p. Sylwii Myszk oraz p. Ani Poprawie za organizację tego dnia.

  • ZAPROSZENIE DO BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ W PRUSZCZU GDAŃSKIM

    Szanowni Państwo!

     

    Pomorska Biblioteka Pedagogiczna Filia w Pruszczu Gdańskim wraz z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Pruszczu Gdańskim zapraszają na warsztaty dla rodziców dotyczące dziecięcych emocji. Spotkanie odbędzie się 26 marca 2025 roku w godzinach 16:30–18:30 w siedzibie biblioteki przy ul. Obrońców Pokoju 6 w Pruszczu Gdańskim.

    Tematem warsztatów „Rozmowy o wychowaniu ciąg dalszy – dziecięcy świat emocji. Jak pomóc dzieciom, aby radziły sobie z trudnymi uczuciami”  będą sposoby wspierania

    dzieci w rozwijaniu ich inteligencji emocjonalnej. Adresatami spotkania są rodzice i nauczyciele z powiatu gdańskiego, którzy chcą lepiej zrozumieć mechanizmy samoregulacji emocjonalnej i poznać techniki pomagające dzieciom w ich rozwoju emocjonalnym.

    Program warsztatów:

    • poznanie i zrozumienie świata dziecięcych emocji,
    • nauczenie dzieci samoregulacji emocjonalnej ważnym wyzwaniem wychowawczym,
    • kształtowanie inteligencji emocjonalnej u dzieci,
    • techniki wspierania rozwoju samoregulacji dziecięcej,
    • metody wspomagające dzieci w radzeniu sobie z trudnymi uczuciami.

     

    Spotkanie poprowadzi dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim pani Kamila Józefiak, psycholog. Współprowadząca - Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

    Zapisy prosimy kierować na adres pruszcz@pbp.gda.pl lub dzwoniąc pod numer 58 682 32 45 - do dnia  25 marca 2025.

    Osoba prowadząca:

    Kamila Józefiak -  psycholog z 30-letnim stażem pracy zawodowej, tutor. Jest autorem programów terapeutycznych oraz profilaktycznych, realizatorem warsztatów dla dzieci, rodziców i nauczycieli.  Ukończyła trzyletnie Studium Terapii Dziecka i Rodziny w Instytucie Psychoterapii Krótkoterminowej w Krakowie, specjalizuje się w  pracy terapeutycznej  z dzieckiem oraz jego rodziną, swoje doświadczenia terapeutyczne,  diagnostyczne  oraz szkoleniowe zdobywała podczas pracy w placówkach oświatowych. Od 2022 r. pełni funkcję dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim

    Współprowadząca:

    Aleksandra Grabska – pedagog, terapeuta, absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej oraz przedszkolnej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Gdańskim oraz pedagogiki o specjalności terapia pedagogiczna, posiada kwalifikacje do diagnozowania, planowania i prowadzenia Terapii Integracji Sensorycznej, ukończyła kurs Glottodydaktyki Ojczystojęzycznej i Glottoterapii oraz kurs certyfikujący Polskiego Towarzystwa Dysleksji pt. „Specyficzne zaburzenia w uczeniu się” uzyskując tytuł koordynatora ds. modelowego systemu profilaktyki i pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom ze specyficznymi zaburzeniami w uczeniu się, w Poradni wykonuje diagnozę pedagogiczną oraz prowadzi indywidualne zajęcia terapii pedagogicznej.

  • KLASA I i III W MUZEUM

    Dnia 11 lutego klasa I i III były na zajęciach w Muzeum Narodowym w Gdańsku w ramach programu Gdańskie Lwiątka.

  • UNIWERSYTET MŁODEGO STRAŻAKA W WARSZAWIE

    6 lutego, w czwartek, dzieci i młodzież z Uniwersytetu Młodego Strażaka w tym Kaja i Igor Fanzloch oraz Zosia i Franek Kamińscy wzięły udział w wyjątkowej wycieczce do Warszawy. Jednym z głównych punktów programu było zwiedzanie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie mieli okazję zasiąść na widowni sali obrad i obserwować miejsce, w którym zapadają kluczowe decyzje dla kraju.

    Po zakończeniu zwiedzania uczestnicy udali się do gabinetu Marszałka Sejmu, Szymona Hołowni. Spotkanie to było niezwykle inspirujące – młodzi strażacy mieli szansę opowiedzieć Marszałkowi o swojej pasji, jaką jest straż pożarna, oraz podzielić się swoimi doświadczeniami i zainteresowaniami związanymi z tą służbą.

    Wycieczka była nie tylko okazją do poznania pracy parlamentarzystów, ale również do promocji wartości takich jak zaangażowanie społeczne i odpowiedzialność, które są kluczowe w pracy strażaka.

    Pomimo tego iż z wycieczki wrócili późnym wieczorem, już następnego dnia wyruszyli w kolejną podróż tym razem kierunek Ostrzeszów w województwie Wielkopolskim gdzie w sobotę wzięli udział w ogólnopolskich zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Oprócz zmagań na torze strażackim Franek, Kaja i Igor wzięli udział w konkurencji z przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo oddechowej, gdzie na 32 drużyny uplasowali się na 2 miejscu.

     

  • SPOTKANIE Z HIGIENIESTKĄ STOMATOLOGICZNĄ

    Dnia 7 lutego 2025 roku w ramach pracy Zespołu d/s promocji zdrowia, pod hasłem "Szczęśliwy uśmiech", naszą szkołę odwiedziła higienistka stomatologiczna Pani Anna Sadoch. Celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u stomatologa, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Podczas zajęć realizowane było również doradztwo zawodowe w kierunku przybliżenia zawodu higienistki stomatologicznej. 

    Uczniowie klas 0- 3 dowiedzieli się jaki rodzaj szczoteczki i pasty jest potrzebny dzieciom w młodszym wieku szkolnym oraz po czym poznać, że szczoteczka jest już zużyta i trzeba ją wymienić. Następnie, Pani  higienistka przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów na zestawie tzw. „dużej szczęki”. Poznaliśmy różnicę między zastosowaniem szczoteczki manualnej i elektrycznej.  Nasi wychowankowie dowiedzieli się ile czasu zajmuje prawidłowe szczotkowanie oraz ile pasty powinno być na szczoteczce. Dzieci dowiedziały się co to jest i do czego służy nić dentystyczna, a także poznały nazwę i zastosowanie innych narzędzi używanych w pracy stomatologa. Pani higienistka pokazała nam jak dbać o nasze zęby, jak je czyścić, co im szkodzi, a co służy. Każdy mógł poćwiczyć szczotkowanie zębów na modelu. Były konkursy dla dzieci, a także każdy uczeń otrzymał drobny upominek. 

    Natomiast uczniowie klas IV-VIII przygotowali plakaty dotyczące higieny jamy ustnej.

    Bardzo dziękujemy Pani Ani za zaangażowanie i przedstawienie dzieciom w tak ciekawy sposób, jak ważne jest dbanie o higienę i zdrowie jamy ustnej.

  • EGZOTYCZNE ZWIERZĘTA W NASZEJ SZKOLE

    W czwartek 06.02.2025r. odbyły się w naszej szkole warsztaty z egzotycznymi zwierzętami. Zapraszamy na forotelacje poszczególnych klas do Galerii.

  • ŚWIAT ROBOTÓW W KLASIE III

  • WYCIECZKA SZKOLNA KLAS VIA I VIB

    W dniu 29.01 klasy 6 udały się na zajęcia wychowania fizycznego w terenie. Uczniowie mieli okazję poznać nową formę aktywności ruchowej Carling. Zajęcia Carlingu były prowadzone przez wykwalifikowanego trenera kadry narodowej w tejże dyscyplinie sportu.

  • IGRZYSKA DZIECI - PIŁKA SIATKOWA CZWÓRKI

    Teksas - Drużyna dziewcząt i chłopców zajęła II miejsce w Igrzyskach Dzieci Piłka Siatkowa czwórki

  • LEKCJA WF - MAKARENA

    Lekcja WF - makarena. Uczennice z klasy 8B uczą klasę 2A i 4 układu tańca makarena.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Kłodawie
    ul. Szkolna 10
    83-035 Kłodawa
  • (058) 682-87-28

    512 006 998

Galeria zdjęć