19 grudnia odbyło się przedstawienie profilaktyczne Teatru Kurtyna pt." Świąteczne pojednanie". Uczniowie z PWD uczestniczyli ponadto w warsztatach "Relacje interpersonalne w grupie"
11 grudnia 2024r. odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe podopiecznych Placówki Wsparcia Dziennego wraz z rodzicami.
W tegorocznym konkursie na świąteczną dekorację sali I miejsce zajęła klasa III (kategoria klas młodszych) i klasa IV (w kategorii klas starszych).
Gratulujemy!
Społeczność szkolna serdecznie zaprasza na Jasełka, które odbędą się o w poniedziałek 13 stycznia 2025 o godzinie 16:30 w sali gimnastycznej.
Serdecznie zapraszamy.
W dniu 20 grudnia odbyły się w naszej szkole wyjątkowe jasełka, które na długo pozostaną w pamięci uczniów i nauczycieli. Tegoroczne przedstawienie miało nietypową formę – aktorzy przedstawiali historię narodzin Jezusa poprzez gesty i ruchy, a głównym elementem całego spektaklu były wzruszające kolędy, które wykonywał szkolny chór. Pomimo braku słów, emocje i przesłanie przekazywały same obrazy, śpiew i taniec. Chór pełnił rolę, która nie tylko uzupełniała, ale i wzbogacała całą narrację. To właśnie muzyka była głównym nośnikiem emocji i treści. Wspaniałe, harmonijne wykonania kolęd i pastorałek przenosiły widzów w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Zespół wokalny, przygotowany przez panią Justynę Pawlak i Dorotę Dembowską zaśpiewał utwory, które idealnie pasowały do każdej sceny – od radosnych i pełnych nadziei pieśni o narodzinach Jezusa, po bardziej refleksyjne kolędy, które wprowadzały w atmosferę ciepła, pokoju i zadumy. Wszystkie utwory były wykonane z niezwykłym uczuciem i precyzją, a piękne harmonie chóru nadawały całemu przedstawieniu głęboki, duchowy wymiar. Chór nie tylko towarzyszył aktorom, ale także sam w sobie stanowił główny nośnik przesłania, które miało dotrzeć do serc wszystkich obecnych na widowni. Uczniowie, którzy wcielili się w role aniołów, pasterzy i mędrców, z pomocą gestów i mimiki, w sposób niezwykle ekspresyjny opowiadali historię Bożego Narodzenia. Należy wspomnieć również o Archaniele, którego skrzydeł nie można było nie zauważyć
Dekoracja, przygotowana przez nauczycieli, stworzyła niepowtarzalną atmosferę, doskonale współgrając z przekazem przedstawienia. Na scenie pojawiła się piękna, symboliczna szopka betlejemska, otoczona przez delikatne, ciepłe światła, które nadawały całości magicznego charakteru. Tło przedstawienia stanowiły malownicze, śnieżne pejzaże. Koło taneczne prowadzone przez Panią Sylwię Myszk dopełniło swoim tańcem całe to piękne wydarzenie. Tancerki z gracją poruszały się po scenie, tworząc piękne, pełne ekspresji obrazy, które dodatkowo podkreślały nastrój świąteczny.
Na koniec wystąpiły, przygotowane przez Zuzannę Olszewską i Berenikę Kucharczyk, najmłodsze dzieci - z oddziału przedszkolnego, które zaprezentowały zimową piosenkę, świąteczny wiersz oraz wyśpiewały w języku włoskim życzenia Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.
Jasełka były nie tylko artystycznym wydarzeniem, ale również doskonałą okazją do wspólnego przeżywania magii Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkolnej społeczności. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wyjątkowego przedstawienia – uczniom, nauczycielom, a także naszym wspaniałym chórowiczom za niezapomniane przeżycia! Dziękujemy również przybyłym gościom, że zechcieli z nami uczestniczyć w tym pięknym spektaklu!
Wolontariusze naszej szkoły przygotowali kartki świąteczne dla seniorów.
Kartkami zostali obdarowani seniorzy naszej społeczności.
Dnia 18.12.2024 w Szkole Podstawowej w Kłodawie odbył się XIX Gminny konkurs kolęd i piosenek bożonarodzeniowych. Współorganizatorem konkursu była Gmina Trąbki Wielkie i Fundacja „Pan Władek”. W konkursie udział wzięło 21 uczestników w trzech kategoriach wiekowych – przedszkolaki, klasy I-III i klasy IV-VIII. W jury zasiadła Pani Anna Swędrzyńska – muzyk, teoretyk, dyrektor Ogniska Muzycznego w Gdyni a także Pan Leszek Orczykowski – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich. Nagrody wręczył Pan Łukasz Butkus – sekretarz Gminy Trąbki Wielkie. Poziom wykonawczy był na bardzo wysokim poziomie, podczas konkursu panowała ciepła, świąteczna atmosfera. Bardzo dziękujemy współorganizatorom, w szczególności Fundacji „Pan Władek” i Wójtowi Gminy Trąbki Wielkie Pani Izabeli Malinowskiej za ufundowane nagrody.
Zdobyte wyniki:
Przedszkolaki:
1 miejsce: Lena Libricht – Przedszkole w Trąbkach Wielkiech
2 miejsce: Wiktoria Baran – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mierzeszynie
3 miejsce: Nadia Elgert – Szkoła Podstawowa w Kłodawie
Klasy I-III
1 miejsce: Antonina Marocka – Szkoła Podstawowa w Czerniewie
2 miejsce: Liliana Kulesz – Szkoła Podstawowa w Kłodawie
3 miejsce: Natalia Sikorska – Szkoła Podstawowa w Sobowidzu
Klasy IV-VIII
1 miejsce: Liliana Krupińska – Szkoła Podstawowa w Sobowidzu
2 miejsce: Agata Ziarniewicz – Szkoła Podstawowa w Trąbkach Wielkich
3 miejsce: Karol Fangrat – Szkoła Podstawowa w Czerniewie
Wyróżnienia otrzymali:
Michalina Brembor – Szkoła Podstawowa w Czerniewie
Piotr Hirsz – Szkoła Podstawowa Specjalna w Warczu
Hanna Mazurek – Szkoła Podstawowa w Kłodawie
W poniedziałek w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej uczniowie i seniorzy.
Po powitaniu naszych gości, przeszliśmy do konkurencji.
Nasze konkurencje :
1. narysuj z opaską na oczach świąteczną skarpetę,
2. każda grupa miała udekorować świąteczną choinkę,
3. rzut woreczkami do celu,
4. wspólna nauka tańca Makarena.
Po zakończeniu turnieju każdy uczestnik otrzymał dyplom i słodki upominek, a dla seniorów przygotowaliśmy pierniczki upieczone i udekorowane przez uczniów naszej szkoły.
Finałem turnieju był mecz - siatkówka po koźle, uczniowie klasy 8B i seniorzy.
Dziękujemy seniorom za udział w turnieju i wspólną zabawę. Wszystkim humory dopisywały i każdy świetnie się bawił.
Ogromne podziękowania Rodzicom, którzy dorzucili swoją pomoc osobom poszkodowanym w pożarze w Radunicy.
11 grudnia klasy 1-3 brały udział Integracyjny WF - Świąteczna Misja
Wydarzenie miało na celu promocję aktywności fizycznej oraz integrację dzieci.
Dzieci poprzez transmisję online wspólnie z paralimpijką Katarzyną Kozikowską pakowały sanie Świętego Mikołaja i super się bawiły.
#IWF2024 #BeActive #IWFPoland #IWFPoland2024 #IntergacyjnyWF
PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Stowarzyszenie Osób Wspierających Aktywność Jesteśmy dla WAS
Zgodnie z tradycją adwent to czas przygotowań do świąt, pieczenie pierniczków i dzielenie się dobrem z innymi. Uczniowie z klas 5, 6, 7 i 8 przygotowali 129 paczuszek własnoręcznie pieczonych i ozdabianych pierników. Dziś wraz z rodzicami zawieźliśmy paczuszki i rozdaliśmy podopiecznym domu Seniora w Jagatowie.
Informujemy, że dnia 8 stycznia 2025 od godziny 8:00 w naszej szkole odbędzie się sesja fotograficzna. Przedstawiamy dostępną ofertę na ten rok szkolny.
To już po raz czwarty, dzięki wsparciu firmy OCEANIC, uczniowie klas ósmych mogli zamienić się w technologów kosmetycznych. Pod okiem Pani Anny Poprawa, samodzielnie wykonywali nawilżający balsam do rąk. Wszystkie niezbędne surowce zostały dostarczone przez firmę OCEANIC, której jesteśmy bardzo wdzięczni😊W czasie wykonywania poszczególnych czynności panowała atmosfera skupienia, młodzież była bardzo precyzyjna i z wypiekami na twarzy czekała na efekt końcowy😊
A efekt końcowy to samodzielnie wykonany balsam nawilżający do rąk umieszczony w pięknym pudełeczku😊
Kochani Rodzice/Opiekunowie
Serdecznie dziękuję za zaangażowanie w akcję „Cegiełki”. Dzięki Państwa hojności uzbieraliśmy 420 złotych!!! Kwota ta w całości została przeznaczona na zakup 15 egzemplarzy lektury „Wścibscy” autorstwa Doroty Gellner oraz 15 egzemplarzy lektury „Kapelusz Pani Wrony” autorstwa Danuty Parlak. Jeszcze raz serdecznie dziękuję😊
Anna Poprawa
Nauczyciel bibliotekarz
Nasza zerówka zorganizowała wyjątkowe leśne spotkanie rodzinne, które stało się wspaniałą okazją do integracji dzieci, rodziców i nauczycieli. Wydarzenie zakończył wspólny krąg podsumowujący, podczas którego każdy mógł podzielić się swoimi wrażeniami oraz opowiedzieć, co dało mu to spotkanie. Była to niezwykle ważna chwila, która pokazała, jak wiele wartości niesie ze sobą wspólne spędzanie czasu na łonie natury.
Przygotowaliśmy różnorodne aktywności, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci i rodzice mogli strugać patyki, tworzyć obrazy leśnych zwierząt, czy pleść sznurki. Każda rodzina miała okazję zaprojektować swoją własną odznakę, symbolizującą zaangażowanie i współpracę.
Takie wydarzenia pokazują, jak ogromną wartość ma współpraca. Dzięki wspólnym działaniom możemy budować bezpieczną i zgraną przestrzeń dla dzieci, w której uczą się przez doświadczenie, rozwijają swoje umiejętności społeczne i wzajemnie sie inspirując.
Podczas spotkania dowiedzieliśmy się także o naszym sukcesie w konkursie ekologiczno-edukacyjnym Planeta Energii. Nasza zerówka zajęła 30. miejsce na 100 wyróżnionych placówek, spośród 640 uczestniczących szkół. Jesteśmy dumni, że nasze działania proekologiczne zostały tak wysoko ocenione. To wyróżnienie motywuje nas do dalszej pracy na rzecz środowiska. Leśne spotkanie rodzinne z pewnością nie było ostatnim takim wydarzeniem. Wierzymy, że dzięki podobnym inicjatywom możemy jeszcze bardziej zacieśniać więzi i budować wspólnotę, która będzie wzorem współpracy, komunikacji i działania.
P.S. Nic tak nie łączy jak gorące kakao w lesie;)
Zapraszamy do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową. Szczegóły w REGULAMINIE.
UWAGA!!!
Prace konkursowe należy przekazać do p. Anety Markun do dnia 02.12.2024r.