MENU

liczba odwiedzin: 2819014
  • STYPENDIA WÓJTA GMINY TRĄBKI WIELKIE

    12 marca 2013r.  w Urzędzie Gminy w Trąbkach Wielkich zostały wręczone stypendia Wójta Gminy Trąbki Wielkie. Miło nam poinformować, że uczennica klasy VI Julia Wietrzyńska  otrzymała stypendium za wysokie wyniki w nauce, natomiast uczeń klasy IV Filip Bukowicz za osiągnięcia sportowe.

     

    Zapraszamy do fotogalerii na stronie Urzędu Gminy w Trąbkach Wielkich

  • REKOLEKCJE 2013

    REKOLEKCJE 2013

    Tradycją w naszej szkole i parafii św.Jakuba w Kłodawie są rekolekcje wielkopostne. W tym roku obyły się one w dniach 11-13.03.2013r. Hasłem przewodnim były słowa błogosławionego Jana Pawła II "Człowieka nie można zrozumieć bez Chrystusa". Ksiądz rekolekcjonista Andrzej Żur z parafii p.w. Wszystkich Świętych w Wysinie z wielkim entuzjazmem pragnął zasiać Słowo Boże w sercach młodych parafian. Nie od razu będziemy mogli zbierać plon, czasami będzie trzeba czekać dłużej, ale pozostaje nam nadzieja, że kiedy przyjdzie pora żniw zierzemy plon obfity.

    Renata Szalewicz

    GALERIA ZDJĘĆ

  • ZAPISY DZIECI DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLASY I

     

    DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. M. KOWNACKIEJ W KŁODAWIE
     
    ogłasza zapisy na rok szkolny   2013/2014  do ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH dzieci 5 -letnie i 6 – letnie(rocznik 2007, i 2008)oraz do klas  I – dzieci  6 – letnie i 7- letnie (rocznik 2007, 2006)                     
                
    Zapisy odbędą się 11.03.2013r. i  12.03.2013r. w godzinach:
     poniedziałek  12.00 - 15.00
     wtorek         8.00 -  13.00
     
    Zapisy dokonywane będą na podstawie aktu urodzenia dziecka. Proszę dostarczyć również nr PESEL dziecka.
     
    Zapraszamy do zapoznania się z naszą szkołą - baza szkoły
     
     
  • TEATR-ŚWIĄTYNIA SZTUKI

    „Nić Ariadny” to tytuł spektaklu obejrzanego 7 marca 2013r.  przez uczniów klas IV – VI w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji  w Cieplewie. Wyjazd zorganizowany został w ramach realizacji projektu „Uczeń mądry i wesoły”.

    Przedstawienie znakomicie przygotowane przez Teatr Picolo w Łodzi łączyło grę aktorską z teatrem lalek i składało się z dwóch aktów:

    I -  Archeolog brytyjski zainspirowany pracami wykopaliskowymi postanawia wraz z przyjaciółmi stworzyć rekonstrukcję teatru greckiego, co staje się pretekstem do przekazania widzom ważnych informacji na temat funkcjonowania antycznego teatru;

    II – Lalki sycylijskie odgrywają sceny z dwóch mitów (tekst wierszowany) : „O Dedalu i Ikarze” oraz „Ariadna i Tezeusz”.

     Zdobyta w trakcie spektaklu wiedza z pewnością przyda się w szkole i w życiu.

     

    Anna Stefańska

  • DZIEŃ PATRONA

    27 lutego 2013r. uczniowie ubrani odświętnie, wzięli udział w uroczystym apelu z okazji  Dnia Patrona. Podczas obchodów tegodnia koło teatralne klas młodszych, prowadzone przez Joannę Kucharską, zaprezentowało przedstawienie pt. „O Kasi co gąski zgubiła” na podstawie tekstu Marii Kownackiej.

    Obsada:

    Kasia – Katarzyna Caboń
    Wilk – Julia Mielnik
    Kowal – Marta Myszk

    Kowalowa – Amelia Frydrychowicz

    Makuska – Maja Kicińska

    Kózka – Maria Sulewska

    Baba Jaga – Helena Górska

    Góral – Kacper Glina

    Burek – Zuzanna Jaśkiewicz

    Krasnoludki – Julia Maciulko, Zuzanna Stawicka

    Jeż – Michał Bławat

    Zając – Mateusz Jastroch

    Narratorki – Amelia Lataszewicz, Karolina Ziegler.

    Przedstawienie bardzo podobało się publiczności, która gorąco oklaskiwała aktorów.

     

    W tym dniu odbył się również szkolny konkurs „Pięknego czytania”, przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych: dla klas I-III oraz dla klas IV-VI.   

    Rozstrzygnięcie konkursu „Piękne czytanie” w kategorii klas I-III :

    I MIEJSCE – Maria Sulewska kl. II

    II MIEJSCE – Karol Koza kl. I

    III MIEJSCE – Klaudia Beyer kl. III

    WYRÓŻNIENIA :

    Wiktoria Przybyłowska kl. I

    Julia Miernik kl. II   

     

     

    Rozstrzygnięcie konkursu „Piękne czytanie” w kategorii klas IV-VI :

    I MIEJSCE – Jakub Gadek kl. IV

    III MIEJSCE – (ex aequo) Weronika Podbielska kl. IV i Zofia Wrona kl.V

          

     Uczniowie poszczególnych klas pod kierunkiem wychowawców przygotowali prezentacje utworów Patronki, podczas których czytano fragmenty książek dla dzieci, prezentowano wcześniej  przygotowane prace plastyczne, ponadto recytowano wiersze i śpiewano piosenki. Na koniec uroczystości najlepsi otrzymali nagrody.

                                       HALINA JĘDRKIEWICZ, JOANNA KUCHARSKA

    GALERIA ZDJĘĆ

  • WYCIECZKA DO GDAŃSKA

    13 lutego 2013r., na początku ferii zimowych, uczniowie z kół zainteresowań: historycznego, polonistycznego i przyrodniczego w ramach projektu „Uczeń mądry i wesoły” pojechali na wycieczkę do Gdańska.

    Odwiedzili w tym mieście świątynie wielkich religii -   dwóch chrześcijańskich: katolickiej (kościół rzymskokatolicki  p.w. św. Elżbiety), prawosławnej (cerkiew p.w. św. Mikołaja) oraz muzułmańskiej (meczet).

    Proboszcz prawosławnej parafii wojskowej p.w. św. Jerzego przybliżył uczniom budowę cerkwi  i znaczenie elementów jej wystroju. Odpowiadał również na liczne pytania dociekliwych uczniów i ich opiekunów. Z kolei imam Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej opowiadał o swojej religii i zasadach obowiązujących wyznawców islamu.

    Uzyskane w czasie wycieczki  informacje ułatwią zrozumienie wielu zagadnień omawianych na lekcjach historii, języka polskiego i religii.

    Okazuje się, że wyznawców wymienionych religii łączy miłość do Boga. Ona owocuje szacunkiem do drugiego człowieka .Wpływa też na stosunki społeczne, życie codzienne, pracę i twórczość artystyczną. We wszystkich wymienionych religiach wymienia się wśród powinności ludzi wierzących: modlitwę, post i jałmużnę.

    Uczniowie w świątyniach zachowywali się godnie, z szacunkiem i zrozumieniem podchodzili do odmienności obyczajów, uczestnicząc w tej lekcji tolerancji religijnej. 

    Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Hewelianum, gdzie nauka odbywa się przez doświadczenie i zabawę.

    Tam uczniowie mieli możliwość poszerzenia wiedzy z fizyki, astronomii, chemii, geografii, biologii i ekologii i historii. Chociaż niektóre treści „wyprzedzają” zakres materiału dla szkoły podstawowej, z pewnością staną się dobrą bazą dla zdobywanej w latach późniejszych wiedzy.

    Dzień w Gdańsku przyniósł cenne doświadczenia i wzbogacił wiedzę uczestników wyjazdu w wielu dziedzinach.

     

    GALERIA ZDJĘĆ

     

    Anna Stefańska

     

     

     

  • PIERWSZA WIZYTA W MECZECIE

    Uczniowie naszej szkoły w ramach kółka turystycznego w dniu 13.02.2013r. odwiedzili w Gdańsku przy ul. Abrahama 17A meczet. Dzięki życzliwości imama muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w Gdańsku – Hani Hraiska, mogliśmy wejść do środka. Dla wszystkich na – nauczycieli i uczniów, była to pierwsza wizyta w meczecie. Wzbudziła wielkie zainteresowanie i emocje.  Uczniowie z wielka dociekliwością zadawali pytania próbując zapoznać się z historią meczetu, religii islamu, filarami islamu, zasadami życia muzułmańskiego oraz elementami wspólnymi z religią chrześcijańską. Nasi uczniowie zrobili pozytywne wrażenie na imamie, okazując sowim zachowaniem szacunek do innej religii poziomem kultury i taktu. Jestem bardzo dumna z moich uczniów.

    Opiekunka koła turystycznego

    Renata Szalewicz

  • PIERWSZA WIZYTA W CERKWII

    W ramach pracy kółka turystycznego odwiedziliśmy po raz pierwszy cerkiew w Gdańsku przy ul. R. Traugutta 45. Należy ona do Polskiego Autokefalicznego  Kościoła Prawosławnego. Cerkiew służy  też prawosławnej parafii wojskowej. Dzięki gościnności i życzliwości ks. Ppłk. Daniela Popowicza mogliśmy wejść do środka. Ks. Daniel bardzo ciekawie opowiadał o historii cerkwi i prawosławiu. Zapoznał nas z wystrojem cerkwi i obrządkiem prawosławnym. Ksiądz wykazał dużo cierpliwości, gdyż pytań ze strony naszych dociekliwych uczniów było wiele. Oczywiście nasi uczniowie pokazali kulturę i szacunek wobec kościoła najbliższego  kościołowi katolickiemu.

    Renata Szalewicz

  • POZNAJEMY RÓŻNE RELIGIE

    8 lutego 2013r. podczas zajęć  KOŁA  HISTORYCZNEGO  w ramach projektu „Uczeń mądry i wesoły” uczniowie spotkali się z zaproszonym gościem panią Walentyną Klemienią – emerytowaną nauczycielką. Zajęcia poświęcone były poznaniu religii prawosławnej. Pani Walentyna w interesujący sposób przedstawiła uczniom historię i zasady religii podkreślając, że prawosławie i katolicyzm to religie chrześcijańskie, które wiele łączy. Uczniowie obejrzeli liczne ikony, książki, foldery, broszury i zdjęcia z prywatnych zbiorów gościa, z wielkim zainteresowaniem wysłuchali modlitwy „Ojcze Nasz” w języku staro-cerkiewno-słowiańskim, zadawali szczegółowe  pytania.

    Zdobyte informacje poszerzyły wiedzę uczniów, były też przygotowaniem do planowanej wycieczki do cerkwi w Gdańsku.

     

    GALERIA ZDJĘĆ

     

                                                                                                    Jolanta Cieplińska

  • BAL KARNWAŁOWY

     

     

    Jak co roku tradycja każe, w naszej szkole odbył się BAL KARNAWAŁOWY. 8 lutego 2013r. szkoła zamieniła się w „bajkową krainę”, dlatego że zapełniła się przeróżnymi postaciami ze znanych bajek. Nie brakowało barwnie odzianych księżniczek , cyganek, piratów, jak również różnego rodzaju zwierzątek, a nawet bajkowych herosów i potworków. Dzieci uczestniczyły w wielu konkursach, które uatrakcyjniły zabawę. Było naprawdę przyjemnie!

                                                             Halina Jędrkiewicz

  • PLANOWANE ZAJĘCIA  W CZASIE FERII ZIMOWYCH

     

    2013r.

     

     

     

    DATA

    GODZINY

    ZAJĘCIA

    12.02.2013r.

    (wtorek)

    1000

    Przedstawienie teatralne "Książe i żebrak"

    13.02.2013r.

    (środa)

    800 -1600

     

     

    Wycieczka do Gdańska

    • zwiedzanie Meczetu i Cerkwi

    • zajęcia z Hewellianem

    • zwiedzanie zabytków

    18.02.2013r.

    (poniedziałek)

     

     

    900 -1230

    Warsztaty psychologiczne "Nie prze-graj"

    24.02.2013r.

    (niedziela)

    1100

    Udział uczniów w zawodach modelarskich w Pruszczu Gdańskim

     

     

     

     

     

  • SPELKTAKL W MULTIKINIE

    7 lutego 2013r. wszyscy uczniowie z oddziałów przedszkolnych oraz klas I- III uczestniczyli w spektaklu wyreżyserowanym na podstawie znanej bajki pt.  KOPCIUSZEK”. Dzieci  z uwagą śledziły losy biednej sieroty i kibicowały jej  w zdobyciu księcia. Sztuka tryskała humorem, dlatego wszystkim bardzo się podobała.

                                                         Halina Jędrkiewicz

  • SZKOLNY KONKURS NA MASKĘ KARNAWAŁOWĄ

    7 lutego 2013 roku odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu na ,,Maskę karnawałową”. Wpłynęło 31 prac, a komisja miała wielki kłopot z przyznaniem poszczególnych miejsc uczestnikom konkursu.

    W oddziałach przedszkolnych:

    I miejsce-Julia Bielińska

    II miejsce – Alan Lis

    III miejsce- Nikola Gębura

    Wyróżnienie- Wiktoria Ruszkowska

    W klasach I-III:

    I miejsce- Karolina Ziegler kl. II

    II miejsce-Zuzanna Stawicka kl. II

    III miejsce-Helenka Górska kl. III

    Wyróżnienie-Natalia Gretkowska kl.II

    W klasach IV-VI:

    I miejsce-Patrycja Kowalska kl. V

    II miejsce-Aleksandra Sadoch kl. IV

    III miejsce-Weronika Podbielska kl. IV

    Wyróżnienie-Agnieszka Korkowska kl. V

    Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali słodkie nagrody pocieszenia, a sponsorem nagród jak co roku był szkolny sklepik ,,Pychotka”.

    GALERIA ZDJĘĆ

                                                                      Marzena Sobczak

     

  • IX GMINNY KONKURS KOLĘD I PIOSENEK BOŻONARODZENIOWYCH

     

    06 lutego 2013r. w naszej szkole odbył się IX Gminny Konkurs Kolęd i Piosenki Bożonarodzeniowej. Współorganizatorami tego konkursu była również Fundacja "Pan Władek" i Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich. W konkursie wzięło udział 26 uczestnikówe z Przedszkola w Trąbkach Wielkich i wszystkich szkół podstawowych z Gminy Trąbki Wielkie. Poziom wykonania był bardzo wysoki i dlatego komisja miała wielki problem , aby wyłonić zwycięzców. Laureatami konkursu zostali:

     

    kategoria przedszkolaków:

     

    I m-ce Marcelina Olszewska (Przedszkole w Trąbkach Wielkich)

    II m-ce Radosław Królik (SP Trąbki Wielkie)

    III m-ce Olimpia Krzewska (SP Kłodawa)

     

    kategoria klas I- III

     

    I m-ce Agata Papis (SP Mierzeszyn)

    II m-ce Aleksandra Gajewska (SP Czerniewo)

    III m-ce Wiktoria Szymańska (SP Kłodawa)

     

     

    kategoria klas IV- VI

     

    I m-ce Wewronika Gajewska (SP Czerniewo)

    II m-ce Agnieszka Kulwikowska (SP Trąbki Wielkie)

    III m-ce Monika Milewska (SP Mierzeszyn)

    III m-ce Nikola Grzębska (SP Sobowidz)

     

    Nagrodę publiczności otrzymał Adam Szczepanowski ze Szkoły Podstawowej im. M. Kownackiej w Kłodawie. We wręczeniu nagród uczestniczył Przewodniczący Rady Gminy Pan Józef Sroka. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Dodatkową nagrodą dla uczestnników będzie udział w wycieczce do Gdańska. Wszystkim laureatom gratulujemy.

     

     

  • SPOTKANIE SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

    5 lutego 2013r. Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej w Kłodawie uczestniczyło w czterogodzinnych warsztatach pn. „WYOBRAŹNIA MIŁOSIERDZIA” prowadzonych przez Panią Alicję Szostek z Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Podczas zajęć staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie – dlaczego chcę pomagać innym?, rozmawialiśmy o tym, jaki powinien być wolontariusz, pracowaliśmy w grupach i indywidualnie. Pani Alicja przekazała nam wiele informacji o zasadach działania SKC, odpowiedziała na nasze pytania. Bardzo ciekawym zadaniem było przygotowanie w zespołach planów akcji pomocowych, które chcielibyśmy zorganizować.Dziękujemy za interesujące zajęcia.

     

    GALERIA ZDJĘĆ

    Zosia Wrona SKC w Kłodawie

     

  • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

    21 stycznia w naszej szkole odbył się Dzień babci i Dziadka.

    GALERIA ZDJĘĆ

  • WYJAZD DO TEATRU MINIATURA W GDAŃSKU

    W naszej szkole od ubiegłego roku szkolnego realizowany jest projekt „Uczeń mądry i wesoły”, który współfinansowany jest z Unii Europejskiej w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach  realizacji tego projektu uczniowie klas I-III obejrzeli  15.01.2013 roku –   sztukę pt. „Piotruś Pan”. Spektakl odbył się w teatrze „Miniatura” w Gdańsku. Został on wyreżyserowany na podstawie powieści J. M. Barrie, gdzie autor opowiada  o latającym chłopcu,   który żyje we własnym świecie – cudownej  Nibylandii   i nie chce nigdy dorosnąć. Dzieci kochają Piotrusia Pana, bo jest spełnieniem marzenia o wiecznym, beztroskim dzieciństwie, w morzu fantazji imaginacji i snów. Dlatego wszyscy uczniowie byli oczarowani  sztuką.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Halina Jędrkiewicz

     

     

  • Zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyśloności w nadchodzącym Nowym Roku 2013 życzy Dyrektor i cała Społeczność Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Kłodawie.

  • CHOINKA DLA ZWIERZĄT

     

    20 grudnia 2012r. uczniowie Szkolnego Koła Ekologicznego pod kierunkiem opiekunek: Joanny Kucharskiej i Haliny Jędrkiewicz przygotowali w lesie „choinkę dla zwierząt”. Zgromadzoną wcześniej karmę wyłożyli przy paśniku w pobliskim lasku, natomiast na niewielkim drzewku zawiesili smakołyki, z których z pewnością skorzystają leśni mieszkańcy. Wyprawę zakończyliśmy wesołą zabawą na leśnej polanie.

    GALERIA ZDJĘĆ

                                     Halina Jędrkiewicz

  • JASEŁKA 2012

    Sam pomysł urządzania jasełek przepisywany jest św. Franciszkowi z Asyżu, który wraz ze swoimi braćmi, w czasie Pasterki odprawianej w lesie, przedstawił dramatyczne narodzenie Pana w prawdziwym żłobie, na sianie. Przedstawienie to, odgrywane później w licznych kościołach i klasztorach franciszkańskich, szybko rozprzestrzeniło się w całej Europie i przez franciszkanów przyniesione zostało w XIII w do Polski.

    W Polsce przedstawienia te  przybrały swoisty, często narodowy charakter i nazwano je jasełkami na pamiątkę tego, że Chrystus urodzony w stajni złożony był „ in praesepio”,  co po polsku znaczy „w żłobie”. Jasła zaś, są to zagrody pod żłobem . Słowem „jasła”, „jasełka” określa się też karmniki dla bydła, gdzie kładzie się słomę dla bydła i sypię sieczkę.

    GALERIA ZDJĘĆ

     

    Jasełka – „Betlejemskie Narodzenie”

    prezentacja przedstawienia w dn. 19.12.2012r.

    • Lucyfer – Agnieszka Korkowska
    • Diabeł  1 –  Weronika Szewczyk
    • Diabeł 2 – Magdalena Makuch
    • Diabeł 3 –  Wiktoria Piechocińska
    • Diabeł 4 – Zofia Wrona
    • Policjant – Emilia Niedziałek
    • Anioł – Monika Grabińska
    • Dziecko – Anna Chabros
    • Wójt – Adam Szczepanowski
    • Lekarz – Tomasz Bonk
    • Uczeń 1 – Oliwia Hetmańska
    • Uczeń 2 – Sandra Bałachowska
    • Uczeń 3 – Stanisław Popławski
    • Maryja -Katarzyna  Wolska
    • Józef – Michał Wiński
    • Murarz – Jakub Kotwicki
    • Nauczycielka – Iwona Gierska
    • Taksówkarz – Julian Górski

     

    Koordynator kółka teatralnego – mgr Renata Szalewicz

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Kłodawie
    ul. Szkolna 10
    83-035 Kłodawa
  • (058) 682-87-28

    512 006 998

Galeria zdjęć