MENU

liczba odwiedzin: 2819114
  • „POWIAT GDAŃSKI – MIEJSCE, KTÓRE CHCĘ POKAZAĆ MOIM PRZYJACIOŁOM”

     20 czerwca 2013r. w Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej  w Pruszczu Gd. odbyło się podsumowanie  POWIATOWEGO KONKURSU  PLASTYCZNEGO – „ Powiat gdański – miejsce, które chcę pokazać moim przyjaciołom”. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

    • Aleksandra Sadoch kl. IV – II miejsce
    • Izabela Kostek kl. IV – III miejsce
    • Weronika Podbielska kl. IV – wyróżnienie
    • Iwona Gierska kl. V – wyróżnienie.

    Wszyscy w nagrodę otrzymali dyplomy i książki, mogli też obejrzeć wystawę najpiękniejszych prac konkursowych.

     

    Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

    Opiekun Koła Plastycznego kl. IV – VI

        Jolanta Cieplińska

  • WYCIECZKA DO WIRT I OWIDZA

    WYCIECZKA DO WIRT I OWIDZA

    8 czerwca 2013r. uczniowie naszej szkoły biorący udział w realizacji projektu „Uczeń  mądry i wesoły” wzięli udział w wycieczce do ARBORETUM w Wirtach. Uczniowie w ogrodzie mieli okazję poznać i obejrzeć wiele ciekawych gatunków roślin. Tego samego dnia pojechaliśmy do Owidza gdzie znajduje się rekonstrukcja grodziska z XI – XIII wieku. Tam uczniowie kół zainteresowań oraz socjoterapii wzięli udział w świetnych warsztatach i zabawach historycznych.

    Halina Jędrkiewicz

    Pierwszą część wycieczki spędzili w Arboretum Wirty położonym na Pojezierzu Starogardzkim, na terenie Nadleśnictwa Kaliska. Zwiedzili najstarszy Leśny  Ogród Dendrologiczny, który zajmuje pow. 33,61 ha i liczy ok. 450 gatunków drzew i krzewów. Mogli też zakupić wybrane rośliny.

    Druga część wycieczki odbyła się w zrekonstruowanym średniowiecznym grodzisku w OWIDZU – gdzie na dzieci czekało wiele atrakcji. Poznali historię grodu i jego mieszkańców, zwiedzili warsztaty średniowiecznych rzemieślników - tutaj zajęcia uatrakcyjnił aktywny udział w różnych pracach rzemieślniczych z użyciem replik sprzętów używanych w czasach piastowskich. Żywa Lekcja Historii w formie barwnego opowiadania z prezentacją strojów, pokazem walk rycerskich wprowadziła uczniów w tematykę rodowodu rycerstwa, chętni mogli spróbować swoich sił i poczuć się jak w dawnych czasach zakładając strój rycerza, strzelając z kuszy i władając mieczem pod fachowym okiem przewodnika.

    Wycieczkę zakończył Turniej Rycerski – zabawy integracyjne w drużynach konkurujących między sobą w takich dziedzinach jak – strzelanie z łuku i kuszy, najazd na saracena, władanie mieczem, zespołowa  jazda na nartach po trawie i wielu innych mających swe korzenie w minionych epokach. Zwyciężyła Drużyna Graala – gratulujemy!, ale wszyscy dobrze się bawiąc mieli okazję zdobyć wiedzę historyczną.

            

                                                                                  Opiekun Koła Historycznego

                                                                                       Jolanta Cieplińska

     

    GALERIA                                                                                                                                                                                   

  • WYCIECZKA DO WARSZAWY KLASY III I IV

    WYCIECZKA DO WARSZAWY KLASY III I IV

          W dniach 31.05 i 01.06.2013r. uczniowie klasy III i IV uczestniczyli w wycieczce do stolicy. Celem wycieczki było poznanie historii Polski przez pryzmat historii Warszawy, a także rozwijanie zainteresowań technicznych podczas praktycznych doświadczeń w Centrum Nauki Kopernik (CNK)

        Pierwszy dzień to zajęcia edukacyjne w CNK. Uczniowie zwiedzili sześć wystaw dotyczących nowych technologii. Samodzielnie wykonywali szereg doświadczeń: np. produkcja prądu – przy pomocy  jazdy na rowerze; szukali w piaskach pustyni zabytków; nawadniali przy pomocy akweduktów różne tereny; lecieli rakietą ; tworzyli własny film animowany itp. Sześć godzin spędzonych w Centrum było aktywnie wykorzystanych. Każdy  z uczniów był wynalazcą, archeologiem, biologiem i astronautom.

       Drugi dzień minął równie intensywnie. Uczniowie zwiedzali Stare Miasto; odbyli lekcję muzealną w Zamku Królewskim, gdzie wiele czasu przewodnik poświęcił galerii portretów monarchów polskich. Zwiedzili również wystawę pt. ,,Zniszczenie i odbudowa Zamku Królewskiego”.  Po  Zamku dzieci zwiedziły Katedrę Św. Jana. Oglądały Pałac Prezydencki, pomnik Adama Mickiewicza, Plac Marszałka J. Piłsudskiego i Grób Nieznanego Żołnierza i Ogród Saski. Następnie uczniowie pojechali do Łazienek Królewskich, gdzie spacerując po parku rozpoznawali gatunki drzew, obserwowali zabawę wiewiórek, by następnie obejrzeć Starą Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pomnik Chopina. Wiele radości przyniosła obserwacja pawi, które jak przystało na królewskie ptaki spacerowały po parku mimo krótkotrwałej ulewy. Wyjeżdżając z Warszawy chłopcy i dziewczęta obejrzeli budynek Sejmu, Pałac Kultury, Stadion Narodowy i słynną palmę na rondzie Charlesa de Gaulle’a. Zmęczeni, ale pełni nowych doświadczeń i umiejętności wrócili do domów.

      GALEIA ZDJĘĆ  

    Janina Gruchocka 

     

     

     

  • DZIEŃ RODZINY

    DZIEŃ RODZINY

    29 maja2013r. odbyła się  uroczystość przygotowana  przez uczniów naszej szkoły. Na  uroczystość zaprosiliśmy rodziców. Uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas I – III przygotowali ciekawy program artystyczny: recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Wszyscy młodsi uczniowie wręczyli swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Pogoda w tym dniu była piękna, dlatego na boisku szkolnym odbyły się pokazy rakiet i latawców wykonanych przez dzieci podczas zajęć modelarskich. Po zmaganiach z latawcami wszyscy uczestniczyliśmy w pikniku zajadając się pysznymi kanapkami i ciastami popijając sokiem. Następnym punktem programu była prezentacja talentów, i tak Wiktoria Szymańska z klasy I pięknie zagrała na kibordzie „Odę do radości”, Majka Kicińska z klasy II wykonała utwór na skrzypcach, pięknie w parze zatańczyła z oddziału przedszkolnego Weronika Rosanowska. Powodzeniem cieszyła się również muzyczna zabawa w „Karaoke”. Bardzo  miło spędziliśmy ten dzień w szkole.       

        GALERIA  ZDJĘĆ                                    

        Halina Jędrkiewicz 

     

  • NA ZAMKU W GNIEWIE

    NA ZAMKU W GNIEWIE

    28 maja 2013 roku razem z klasą VI odwiedziliśmy Gniew. Zwiedziliśmy zamek i jego okolice. Dzień był chłodny, ale ciepło się ubraliśmy. Zaczęliśmy  od poznania średniowiecznych rzemiosł. Każde z nich było ciekawe. Mogliśmy spróbować swoich sił jako mincerz, garncarz, tkacz, drukarz, a także postrzelać z łuku i kuszy. Później wyszliśmy na zewnątrz, gdzie siedząc na trybunach, oglądaliśmy popisy husarii. Dwaj panowie, siedząc na koniach, opowiadali o tej formacji, jej uzbrojeniu i sukcesach w czasie bitew. Potem nastąpiła powtórka: wymienialiśmy elementy uzbrojenia. Następnie, zagrzewani przez nas odpowiednimi okrzykami, pokazywali swoje umiejętności.  Były one imponujące! Na zakończenie niektórzy głaskali  konie bojowe, które okazały się niezwykle łagodne.W czasie przerwy pomiędzy zajęciami mogliśmy kupić sobie pamiątki. Zjedliśmy obiad i poszliśmy  obejrzeć  widowisko pt. „Wakacje z duchami” o historii zamku w Gniewie. Niektóre efekty w czasie projekcji naprawdę napawały lękiem… Zapach siarki, ogień…  Chwilami było strasznie!

    Zadowoleni wyszliśmy z zamku, żeby z przewodniczką, panią Barbarą, zwiedzić Gniew. Weszliśmy do kościoła p.w. św. Mikołaja i poznaliśmy historię misia Maciusia. Wycieczka zakończyła się spacerem po gniewskiej Starówce.

    GALERIA ZDJĘĆ

     

    Monika Grabińska ucz. kl. V            

     

                                                                                           

  • WYCIECZKA DO GDAŃSKA

    WYCIECZKA DO GDAŃSKA

     

     

     

     

     

     

     

     

    21 maja 2013 r. uczniowie klas I i III wzięli udział w wycieczce do Gdańska. Wycieczka odbyła się w myśl realizacji projektu „Uczeń mądry i wesoły”. Najpierw zwiedziliśmy Ośrodek Kultury Morskiej. W tym miejscu uczniowie wzięli udział w ciekawych warsztatach oraz eksperymentowali i poznawali różne zjawiska na sali interaktywnej. Kolejne miejsce, które zwiedziliśmy był Ratusz Głównego Miasta, potem Kościół Mariacki, Dom Uphagena i Muzeum Bursztynu – Katownia. Wycieczka pozwoliła na zdobycie niezwykle ciekawych doświadczeń, wiedzy i mnóstwo miłych wrażeń.

                                                                                                                                                        Halina Jędrkiewicz

    GALERIA ZDJĘ Ć

     GALERIA GGA GGGGGGGGGGGHHHgggg

    21 maja 2013 r. uczniowie klas I i III wzięli udział w wycieczce do Gdańska. Wycieczka odbyła się w myśl realizacji projektu „Uczeń mądry i wesoły”. Najpierw zwiedziliśmy Ośrodek Kultury Morskiej. W tym miejscu uczniowie wzięli udział w ciekawych warsztatach oraz eksperymentowali i poznawali różne zjawiska na sali interaktywnej. Kolejne miejsce, które zwiedziliśmy był Ratusz Głównego Miasta, potem Kościół Mariacki, Dom Uphagena i Muzeum Bursztynu – Katownia. Wycieczka pozwoliła na zdobycie niezwykle ciekawych doświadczeń, wiedzy i mnóstwo miłych wrażeń.

                                                       Ha lina Jędrkiewicz

    GALERIA ZDJĘĆ

     

  • WSPOMNIENIA Z WYCIECZKI…

     

    W dniach od 13 do 17 maja 2013r. odbyła się wspólna wycieczka uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Kłodawie i Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie. Organizatorem i przewodnikiem wycieczki był Pan Władysław Ornowski, Prezes Fundacji Pomocy Społecznej na rzecz Dzieci „Pan Władek”, któremu dzielnie pomagała zona Pani Maria Ornowska.  Grupa uczniów pod opieką Pań: Haliny Podolskiej, Anety Markun, Elżbiety Jasiak oraz Anny Tysler zwiedzała Karpacz, Pragę, Skalne Miasto, Wrocław oraz Gniezno.

    W pierwszym dniu, po długiej podróży i zakwaterowaniu w pensjonacie Pegaz w Karpaczu, udaliśmy się na spacer do Świątyni Wang. Kolejny dzień postawił przed nami wyzwanie w postaci Śnieżki. Udało się! 1602m n.p.m. pokonaliśmy pod opieką przewodnika Pana Krzysztofa, przezwyciężając ogromne zmęczenie. Było warto! Widok, jaki rozpościerał się ze szczytu, na zawsze pozostanie w naszej pamięci! Niezwykłą atrakcją był też zjazd kolejką z Kopy do samego Karpacza.

    Kolejny poranek rozpoczęliśmy od zwiedzania stolicy Czech – Pragi. Ogrody Królewskie były pierwszym miejscem, do którego skierowaliśmy nasze kroki (pod czujnym okiem przewodnika Pana Bogdana). Wprowadziły nas one w niezapomniany nastrój praskiego klimatu. Następnie przeszliśmy do zamku królewskiego (Hradczany) i ogrodów senackich. Wąskimi uliczkami przemieściliśmy się do zabytkowego Mostu Karola i  zwiedziliśmy Stare Miasto (Rynek Staromiejski, Ratusz Staromiejski, zegar Orloj) - tam dzieci miały możliwość zakupienia drobnych pamiątek. Wielką atrakcją dla dzieci była też jazda praskim metrem.  Po długim dniu, pełnym wrażeń wróciliśmy do Karpacza.

    Kolejny dzień spędziliśmy w niezwykle urokliwym Skalnym Mieście, po którym oprowadzał nas Pan Bogdan. Wielkie skały np. Para Kochanków, Rynek Słoni, Maczuga, Starosta i Starościna, urzekły nas swoją prostotą i wymową. Wszystkim wydawało się, że to ręka rzeźbiarza uczyniła takie cuda – kto by pomyślał, ze to dzieło Matki Natury? Po niezapomnianym rejsie po jeziorku, które znajduje się między skałami, udaliśmy się na kolejne szaleństwo zakupowe. Po wyczerpującym dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do pensjonatu, gdzie czekała na nas niespodzianka – grillowane kiełbaski. Wieczorem spotkaliśmy się na wieczorku integracyjnym, podczas którego prezentowaliśmy swoje umiejętności i talenty. Gromkimi brawami nagradzaliśmy skecze, piosenki,  wiersze i dowcipy związane z wycieczką. Wieczór zakończył się wyśmienitą zabawą dyskotekową. Tańce, hulanki i swawole trzeba było zakończyć przed godziną 22, gdyż wczesnym rankiem  musieliśmy pożegnać się z pięknym Karpaczem i wyruszyć w długą drogę powrotną do domu. Wracając, zwiedziliśmy rynek we Wrocławiu oraz katedrę w Gnieźnie i w wesołych nastrojach, ze śpiewem na ustach ruszyliśmy dalej na północ. Po długiej i męczącej podróży szczęśliwie i bezpiecznie dotarliśmy do domów (dzięki doskonałym umiejętnościom Panów Kierowców: Pana Stanisława i Pana Salima). I choć bardzo, bardzo zmęczeni, to jednak długo nie mogliśmy zasnąć, dzieląc się z bliskimi wrażeniami z fantastycznej wycieczki.

    „Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły…” - dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej  jedynej i niepowtarzalnej wyprawy!

    Wdzięczni Uczniowie

    GALERIA ZDJĘĆ 

  • WYCIECZKA DO MUZEUM NARODOWEGO

    WYCIECZKA DO MUZEUM NARODOWEGO

     

    W ramach projektu "Uczeń mądry i wesoły" klasy II i IV 9 maja 2013r. były na wycieczce  w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Tam odbyły się lekcje muzealne: dla klasy II  ,,Kamyczkowe muzeum” natomiast dla klasy IV "Detektywi w Gdańsku”. Po ciekawych zajęciach  wszyscy mogli obejrzeć wystawę obrazów, mebli oraz porcelany.

    GALERIA ZDJĘĆ                                                                    

     

                            Marzena Sobczak

  • ŚWIĘTA MAJOWE W NASZEJ SZKOLE

    ŚWIĘTA MAJOWE W NASZEJ SZKOLE

    Uczniowie szkoły uczcili Dzień Flagi, przebierając się w barwy narodowe.

                 Marzena Sobczak

     

     

     

  • DZIEŃ ZIEMI

    DZIEŃ ZIEMI

    22 kwietnia 2013r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Wcześniej w klasach odbyły się pogadanki nt. ochrony środowiska, oszczędzania wody i energii. W poniedziałek 22 kwietnia kl. I – Vi oraz oddziały przedszkolne porządkowały terany szkolne i w pobliżu szkoły. Po pracy uczniowie wraz z wychowawca piekli kiełbaski przy ognisku.

     

    GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                                                        Halina Jędrkiewicz

  • POLA NADZIEI NA POMORZU

    21 kwietnia 2013r.  Szkolne Koło Caritas uczestniczyło po raz pierwszy w WIELKIEJ  ZBIÓRCE  DLA  PODOPIECZNYCH  HOSPICJÓW „POLA  NADZIEI  NA  POMORZU”. Akcję przeprowadziliśmy po Mszach Św. przed kościołem w Kłodawie oraz po Mszy Św. w Kaczkach. Ofiarodawcy otrzymywali symboliczne podziękowanie – żonkile. Okoliczni mieszkańcy bardzo chętnie włączyli się w zbiórkę na tak szlachetny cel.

     

    Opiekunowie SKC

     Lucyna Olszewska, Jolanta Cieplińska

  • WYCIECZKA NA KASZUBY

    WYCIECZKA NA KASZUBY

                                                                     

    Uczniowie uczestniczący w zajęciach projektowych „Uczeń mądry i wesoły” wzięli udział w wycieczce do Szymbarka i Wieżycy w dniu 20 kwietnia 2013r. W Szymbarku z przewodnikiem zwiedziliśmy Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Obejrzeliśmy najdłuższą dekę świata wykonaną z drzewa daglezji, odwiedziliśmy dom odwrócony „do góry nogami”, a także wzięliśmy udział w rekonstrukcji nalotu bombowego w bunkrze podziemnym. Dzieci popracowały przy wypieku chleba, który po upieczeniu zabrały ze sobą. Dzień był pogodny, słoneczny dlatego również zdecydowaliśmy się na zdobycie najwyższego szczytu Kaszub – Wieżycy. Zadowoleni, pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

    GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                         Halina Jędrkiewicz

  • Wyjazd do Teatru Muzycznego

    Wyjazd do Teatru Muzycznego

    W realizacji projektu „Uczeń mądry i wesoły” zaplanowano dla uczniów wiele wyjazdów do obiektów kultury. 17 kwietnia 2013r. uczniowie kl. I – VI naszej szkoły obejrzeli barwny spektakl, oparty na znanej bajce pt. „Pinokio”, który odbył się w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

     

    GALERIA ZDJĘĆ

                                               Halina Jędrkiewicz

  • SUKCES W KONKURSIE POWIATOWYM

    4 kwietnia 2013r. ucennica klasy V Weronika Milewczyk odebrała nagrodę za wyróżnioną pracę w Powiatowym Konkursie "Kartka Świąteczna-edycja wielkanoc". Swoją kartkę wielkanocną wykonała na lekcjach informatyki w programie graficznym Paint. Gratulacje!

  • WIELKANOCNY UPOMINEK

    W dniach 07 – 24 marca 2013r. Szkolne Koło „Caritas” przeprowadziło w Szkole Podstawowej im. M. Kownackiej w Kłodawie zbiórkę słodyczy, które przekazało w formie upominków wielkanocnych dla dzieci z Oddziału Kardiologii Akademii Medycznej w Gdańsku.

    Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły, dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się „ słodkim co nieco” z chorymi dziećmi.

     

                                                                                            Szkolne Koło „Caritas”

                                                                                              w SP w Kłodawie

  • WYCIECZKA DO KINA

    W ramach projektu ,,Uczeń mądry i wesoły” dnia 21 marca 2013 roku klasy I, II, III i IV powitały wiosnę w Multikinie na filmie pt.,, Oz, wielki  i potężny”. Film w 3D bardzo się podobał i wprowadził wszystkich w  wiosenny nastrój .

     

                                                Marzena Sobczak

  • SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTÓW

    14 marca uczniowie klasy trzeciej pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji, który składał się z dwóch części:  języka polskiego i matematyki.

     

  • Z WIZYTĄ W MUZEUM MIODU W SKOWARCZU

    Z  WIZYTĄ  W  MUZEUM  MIODU  W  SKOWARCZU

    12 marca 2013r. uczniowie z Koła Historycznego i Koła Przyrodniczego w ramach projektu „Uczeń mądry wesoły” uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Miodu w Skowarczu.

    Poznali historię Muzeum Miodu i pszczelarstwa w gminie Pszczółki. Wzięli udział w warsztatach, podczas  których pod fachowym okiem przewodnika wykonali świeczki z węzy. Skosztowali też pysznego tradycyjnego Miodu Pszczółkowskiego o niepowtarzalnym smaku i zapachu. Obejrzeli z bliska stare ule w formie poczty, kościoła, piekarni, urzedu, domu podcieniowego, zabytkowy sprzet pszczelarski, ubrania pszczelarzy.

    Po powrocie do szkoły uczniowie na zajęciach Koła Historycznego przygotowali ciekawe prezentacje w formie plakatów dotyczące Muzeum Miodu w Skowarczu. Była to bardzo ciekawa lekcja historii, a zdobyte na niej wiadomości dzieci z pewnością wykorzystają w szkole na różnych przedmiotach i w życiu codziennym.

    GALERIA

    Opiekun Koła Historycznego

    Jolanta Cieplińska

  • „KSIĄŻĘ I ŻEBRAK”

    „KSIĄŻĘ  I  ŻEBRAK”

    12 lutego 2013r. uczniowie z KOŁA  PRZYJACIÓŁ  KSIĄŻKI i  ZAJĘĆ  OGÓLNOROZWOJOWYCH w ramach projektu „Uczeń mądry i wesoły” obejrzeli spektakl „KSIĄŻĘ  I  ŻEBRAK” w wykonaniu Teatru ART – RE z Krakowa, który na zaproszenie GOKSiR w Trąbkach Wielkich gościł w naszej szkole. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, spontanicznie reagowały na jego przebieg i świetnie bawiły się.

    Oprócz walorów artystycznych spektakl zawierał głębokie przesłanie – podkreślał znaczenie w życiu każdego człowieka takich wartości jak uczciwość i przyjaźń. Widzowie podziękowali aktorom gromkimi brawami, zilustrowali przedstawienie pięknymi pracami plastycznymi.

     

    GALERIA ZDJĘĆ

     

                                                                                                       Jolanta Cieplińska

  • MISTERIUM ODKUPIENIA

    MISTERIUM ODKUPIENIA

    27 marca 2013r.   już po raz czwarty w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. "Misterium odkupienia". Młodzi aktorzy z kółka teatralnego podjęli się trudnego zadania. Ciężka praca przyniosła rezultaty i pozytywne recenzje. Jestem dumna z moich uczniów - aktorów. Praca z nimi, aczkolwiek trudna, dostarcza dużo przyjemności.

     

    GALERIA ZDJĘĆ

    Opiekun koła teatralnego

    Renata Szalewicz

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Kłodawie
    ul. Szkolna 10
    83-035 Kłodawa
  • (058) 682-87-28

    512 006 998

Galeria zdjęć