MENU

liczba odwiedzin: 2820492
  • ŚWIĘTO RODZINY

    ŚWIĘTO RODZINY

    1 czerwca 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Święto Rodziny.  Klasy młodsze przygotowały krótki montaż słowno – muzyczny, oraz przedstawienie ,,U fryzjera”. Dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Na boisku wiejskim czekało wiele atrakcji. Pani animatorka zachęcała do udziału w grach i zabawach sportowych z nagrodami. Najbardziej oblegana była dmuchana zjeżdżalnia i wodne kule. Na wszystkie dzieci i rodziców czekał poczęstunek. Dzień można zaliczyć do bardzo udanych.

                                                                                          Marzena Sobczak

  • DZIEŃ DZIECKA W KINIE

    DZIEŃ DZIECKA W KINIE
    W tym roku szkolnym uczniowie klas starszych (IV-VII) nie brali udziału w tradycyjnym Dniu Rodziny, tylko z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca wyjechali do kina Helios w Tczewie. Przed seansem odbyła się prelekcja, podczas której przypomnieliśmy sobie jak dbać o zwierzęta w naszych domach, co znaczy pieskie życie czy pogoda pod psem. Później odbył się pokaz filmu "Wyszczekani", który tego dnia miał premierę. Po filmie zjedliśmy pyszne lody. Bardzo nam się spodobał taki sposób spędzania Dnia Dziecka. 
    Katarzyna Pęczek
  • RAJD ROWEROWY

    RAJD ROWEROWY

     Dnia 29 maja 2018r. uczniowie naszej szkoły z kl. 5,  6 i 7 pod opieką p. Renaty Szalewicz i p.  Katarzyny Pęczek uczestniczyli w „Gwiaździstym Rajdzie Rowerowym”.

    Od   sześciu lat Gminna Biblioteka Publiczna w Trąbkach Wielkich jest organizatorem tego rajdu w ramach akcji „ Odjazdowy Bibliotekarz”. W akcji tej bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów , przejężdżając przez miejscowości naszej gminy  spędzili przyjemnie i aktywnie czas w gronie osób o podobnych pasjch.

    W tym roku celem rajdu było Złotowo w Trąbkach Małych. Po przyjeździe uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym przy ognisku.  

  • OBIADY - CZERWIEC

    OBIADY - CZERWIEC
    Koszt  obiadu dla  uczniów  w m-cu  czerwiec/ 2018
     
    48zł
  • REALIZACJA PROGRAMU "BEZPIECZNA PLUS"

    REALIZACJA PROGRAMU "BEZPIECZNA PLUS"

    Dnia 29 maja klasa I i II w ramach programu „Bezpieczna plus”  odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Pruszczu Gdańskim. Po całym budynku oprowadził nas pan policjant, który opowiadał bardzo ciekawie o swojej pracy. Oglądaliśmy przedmioty potrzebne do pracy w policji, a następnie pan policjant przeegzaminował nas z wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze i nie tylko, na przykład odpowiadaliśmy na pytania: Jak zachować się podczas spotkania z obcym psem? Jak zachować bezpieczeństwo w czasie wakacji?
    Punktem kulminacyjnym wycieczki było obejrzenie radiowozów.
    Wycieczka była udana, a w drodze powrotnej trwała ekspresyjna dyskusja na temat pracy w policji.

     


    A.Markun, J. Kucharska

  • SUKCESY MATEMATYCZNE

    SUKCESY MATEMATYCZNE

    Dnia 23 maja czworo uczniów reprezentowało naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym     " Matematyk roku 2018" w Pszczółkach. W konkursie zmierzyli się uczniowie z siedmiu szkół: z Trąbek Wielkich, Pszczółek, Kłodawy, Sobowidza, Mierzeszyna, Czerniewa i Suchego Dębu. W konkursie tym I miejsce w kategorii klas VI zajęli uczniowie naszej szkoły: Klaudia Kowalska i Kewin Korkowski. Natomiast wyróżnienia uzyskali: Zuzanna Miękina z klasy IV oraz Zuzanna Stawicka z klasy VII.

  • WYCIECZKA NA PÓŁWYSEP HELSKI

    WYCIECZKA NA PÓŁWYSEP HELSKI

    Dnia 22 maja klasa I i II były na Półwyspie Helskim. Głównym celem wycieczki było odwiedzenie fokarium i jego mieszkańców. Oprócz fokarium obie klasy zwiedziły muzeum rybołówstwa, a następnie weszły na wieżę z której podziwiały widok na Zatokę Pucką i miasto Hel. Następnie piękną promenadą wzdłuż morza dzieci dotarły do Latarni Morskiej z której widok na morze był jeszcze piękniejszy. Wejście na latarnię było bardzo ekscytujące. Zaoszczędzony czas wykorzystaliśmy na piknik i odpoczynek na helskiej plaży.  Do domu wracaliśmy z humorami i zakupionymi pamiątkami.

     

                                                                             

     

     


    A.Markun, J.Kucharska

  • PRZYGODA W WARSZAWIE

    PRZYGODA W WARSZAWIE

    16 maja 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Kownackiej w Kłodawie wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano na miejscu zbiórki stawiło się 49 uczestników i tyleż przejętych rodziców, którzy zostawiali swoje pociechy z klas IV-V na całe trzy dni.

    Po kilku godzinach jazdy autokarem okazało się, że Warszawa zamierza przywitać nas porządnym deszczem. Pamiętaliśmy słowa piosenki „Jak przygoda to tylko w Warszawie” i w ogóle się pogodą nie przejmowaliśmy. Zanim rozpadało się na dobre udało nam się zobaczyć Stare Miasto. Ulewę przeczekaliśmy w Zamku Królewskim, zwiedzając część muzealną budynku i oglądając filmy na temat historii budynku.

    Po wyjściu na Plac Zamkowy okazało się, że nie jesteśmy tak odważni jak żołnierze pełniący służbę przy Grobie Nieznanego Żołnierza, którzy zmieniają się na warcie niezależnie od pogody. Nie chcieliśmy ryzykować przeziębienia i zamiast przyglądać się zmianie warty zdecydowaliśmy się na przejazd warszawskim metrem (bo tam pod ziemią deszcz nie padał).

    Wieczorem, po zakwaterowaniu, wybraliśmy się na długi spacer na Okęcie, gdzie podziwialiśmy starty i lądowania samolotów, przelatujących tuż nad naszymi głowami.

    Drugiego dnia wycieczki odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, nowoczesny ośrodek nauki, gdzie mogliśmy samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, poznawać świat i uczyć się poprzez zabawę. Tego dnia czekała nas kolejna, nie mniej ważna atrakcja – zwiedzanie Stadionu Narodowego (trasa „Piłkarskie emocje”). Przed naszym wejściem na stadion na niebie pojawiło się słońce i towarzyszyło nam do końca wycieczki. Wieczorem mieliśmy jeszcze okazję wjechać windą na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki.

    Trzeciego dnia wycieczki wykorzystaliśmy piękną pogodę i udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich. Podobał nam się zwłaszcza Teatr na Wyspie i występujący tam akurat przepiękny, aczkolwiek głośno krzyczący, paw. Wrażenie zrobił na nas także piękny pomnik Fryderyka Chopina oraz samochód, którym jeździł marszałek Piłsudski.

    Z okien autokaru zobaczyliśmy budynki ambasad, sejmu i senatu. Udało nam się także dotrzeć pod Grób Nieznanego Żołnierza i zrealizować zaległy punkt programu wycieczki, czyli obejrzeć zmianę warty przed tym pomnikiem. Ostatnim celem naszej wycieczki był cmentarz na Powązkach, gdzie złożyliśmy kwiaty na grobie naszej patronki Marii Kownackiej.

    Nasza wycieczka była bardzo udana i mamy nadzieję, iż kiedyś jeszcze wrócimy do tego interesującego miasta.

    Katarzyna Pęczek

     

     

    GALERIE ZDJĘĆ

     

     

     

     

     

     

     
  • WYCIECZKA DO MALBORKA

    WYCIECZKA DO MALBORKA

    Dnia 10 maja 2018 roku, uczniowie klas  IIIa  i  IIIb  pojechały na wycieczkę do Malborka. Po przejściu przez most na rzece Nogat udaliśmy się do imponującej budowli ZAMKU KRZYŻACKIEGO.   

                                                                                         

    W towarzystwie pana przewodnika rozpoczęliśmy zwiedzanie średniowiecznej budowli.  Poza wspaniałymi komnatami mogliśmy obejrzeć przepiękną wystawę bursztynu bałtyckiego i jego wyrobów. Uwagę uczniów przykuła wielka kolekcja różnorodnej broni, zbroi , oraz sprzętów codziennego użytku z dawnych czasów.  Dzieci zdobyły dużo wiadomości na temat mieszkańców i bywalców zamku. Po zwiedzaniu uczniowie udali się po pamiątki z wycieczki. Pogoda i humory dopisały wszystkim uczestnikom i zadowoleni wrócili do domu.

     

    Halina Jędrkiewicz

  • OBIADY - MAJ

    OBIADY - MAJ
    Koszt  obiadu dla  uczniów  w m-cu  maj/ 2018
     
    57,60zł
     
  • Uwaga! DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

    30.04, 02.05. i 04.05.2018r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W szkole zorganizowane będą zajęcia opiekuńcze.
    Rodzice zainteresowani opieką nad dziećmi w wyżej wymienionych dniach proszeni są o przekazanie informacji wychowawcom klas lub wychowawcy świetlicy.
     
    Halina  Podolska
  • ŚWIĘTA MAJOWE

    ŚWIĘTA MAJOWE

    25 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Kłodawie odbył się uroczysty apel poświęcony świętom majowym, przygotowany przez uczniów kl. IV-VII.

    Montaż słowno-muzyczny przybliżył uczniom genezę Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święta Konstytucji 3 Maja.

    Przypomniał, że obchodzenie tych świąt to manifestowanie dumy z tego, że jesteśmy Polakami, pamiętamy o przeszłości, chcemy dbać o Ojczyznę uczciwie dla niej pracując.

    Na zakończenie chętni uczniowie zaprezentowali biało-czerwone stroje przygotowane na dzień 2 maja (uroczystość gminną).

     

    Anna Stefańska

     

     

  • DZIEŃ ZIEMI

    DZIEŃ ZIEMI

    DNIA 24 KWIETNIA 2018 ROKU  odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Ziemi.

    Uczniowie z klas II i IIIb zaprezentowali program artystyczny: przedstawienie pt. „ Jaś i Małgosia w wersji proekologicznej” , oraz wiersze i piosenki o ochronie środowiska i segregowaniu śmieci. Natomiast uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami podczas spacerów po najbliższej okolicy dokonali oceny stanu środowiska, przy okazji zebrali porzucone śmieci.

     

                                     Dziękujemy!

                              Szkolne Koło Ekologiczne

  • WARSZTATY IPN

     Z okazji świąt majowych 23 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbyły się warsztaty na temat polskich symboli narodowych, które przeprowadziły – Barbara Męczykowska i Katarzyna Underwood z Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku.

    Uczniowie klas I – IV aktywnie uczestniczyli w zajęciach, które uatrakcyjniły: film pt. „Polak Mały”, gry edukacyjne oraz kolorowanki.

    Dzieci z oddziału przedszkolnego poznały historię bohaterskiego kaprala Wojtka, niedźwiedzia służącego podczas II wojny światowej w armii generała Władysława Andersa. Miś Wojtek był nierozłącznym towarzyszem i przyjacielem żołnierzy.

    Warsztaty przybliżyły uczniom naszej szkoły historię Polski – naszej Ojczyzny.

                                                                                                                                         Jolanta Cieplińska

  • POLA NADZIEI

     POLA  NADZIEI

    22.04.2018 r. wolontariusze  ze  Szkoły  Podstawowej  w  Kłodawie  wzięli  udział  w akcji  Pola  Nadziei  ,  mającej  na  celu  zbiórkę  funduszy  na  rzecz  hospicjum . Uczniowie  kwestowali  przy  kościele  po  sumie  i  mszy  św. dla  dzieci . Ofiarodawcy  tradycyjnie  otrzymywali  żonkile  -  symbole  nadziei . Po raz  pierwszy  rozdawano  także  pamiątkowe  naklejki . Serdecznie  dziękujemy  wszystkim  darczyńcom.

     

    Lucyna  Olszewska

  • Igrzyska Dzieci w mini piłce nożnej chłopców

    Igrzyska Dzieci w mini piłce nożnej chłopców
    W dniu 23.04.2018 odbyły się Igrzyska Dzieci w mini piłce nożnej chłopców.
    Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie :Oliwier Bielski, Maciej Skonieczny, Kacper Sławiński, Czechowski Jakub, Szostek Emil, Legawiec Cezary, Lidke Filip, Sadoch Mateusz, Bastek Brajan, Feński Mateusz, Malek Dawid.
    Oto wyniki zawodów: I miejsce – SP Trąbki Wielkie, II miejsce – SP Mierzeszyn,  III miejsce – SP Sobowidz, IV miejsce – SP Czerniewo, V miejsce – SP Kłodawa
    Aneta Michalska
  • UCZENNICA NA PODIUM

    Uczennica klasy V Weronika Rosanowska w niedzielę 22 kwietnia podczas VI Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Rumii (Mistrzostwa Polski Północnej) zajęła I miejsce. Tym samym awansowała do wyższej kategorii, z E do D. Gratulujemy! 
     
     
  • „JANKO MUZYKANT” w teatrze

    19 kwietnia klasy IVa, IVb i V miały okazję w OKSiR w Cieplewie obejrzeć spektakl „Janko Muzykant”. Adaptacji noweli Henryka Sienkiewicza podjął się Teatr Afisz z Torunia.  Scenarzysta i reżyser Jacek Pietruski zaproponował zupełnie inne zakończenie niż w literackim pierwowzorze. Stworzony został magiczny, papierowo-aktorski świat  ze wspaniałą muzyką takich kompozytorów jak Dvorak, Wieniawski czy Paganini. Było to dla nas interesujące przeżycie artystyczne.

    Katarzyna Pęczek

     

  • SPOTKANIE Z HISTORYKIEM – PIOTREM SZUBARCZYKIEM

    SPOTKANIE  Z  HISTORYKIEM – PIOTREM  SZUBARCZYKIEM

    20 marca 2018r. w ramach obchodów  ROKU  DLA  NIEPODLEGŁEJ w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów kl. IV – VII z historykiem z IPN – Piotrem Szubarczykiem. Pierwsza część prelekcji poświęcona była polskiemu hymnowi narodowemu i jego twórcy Józefowi Wybickiemu. Zakończyła się wspólnym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”.

    Druga część spotkania była kontynuacją cyklu – „Żołnierze Wyklęci – sylwetki wybranych bohaterów podziemia niepodległościowego w Polsce” rozpoczętego w ubiegłym roku poznaniem postaci „Inki „– Danuty Siedzikówny. Podczas prelekcji  w bieżącym roku szkolnym Piotr Szubarczyk przedstawił wiele faktów z życia generała Augusta Emila Fieldorfa. Uczniowie mieli też możliwość zapoznania się z wystawą IPN – „Niezłomny generał August Fieldorf – Nil (1895 – 1953)”, która gościła w naszej szkole w dniach  13.03. – 23.03. 2018r. Prelegent zakończył spotkanie odczytaniem „Przesłania  do polskiej młodzieży” Marii Czarskiej – Fieldorf, córki zamordowanego przez komunistów generała „Nila”, którego uczniowie wysłuchali z zainteresowaniem.

                                                                                                                  

                           Jolanta Cieplińska

  • SPOTKANIE KLASOWE

    SPOTKANIE KLASOWE

    Dnia 07 kwietnia 2018 roku odbyło się w naszej szkole SPOTKANIE KLASOWE absolwentów rocznik 1982/83.

    Przybycie zainteresowanych i zaproszonych gości spowodowały eksplozję serdecznych powitań. Najpierw absolwenci wraz z nauczycielami uwiecznili chwilę pozując do pamiątkowej fotografii, potem z udziałem wychowawczyni Wiesławy Niedzielskiej byli uczniowie uczestniczyli w lekcji wychowawczej. Następnie wszyscy udali się na cmentarz, aby zapalić znicze i powspominać TYCH KOLEGÓW, którzy odeszli. 

    Kolejnym etapem spotkania był wspólny obiad w „Małym Złotowie”, podczas którego wszyscy wspominali czas spędzony w „szkolnej ławie”, w atmosferze psot, zabaw, wycieczek, imprez, oraz nauki. Wspomnienia wprowadziły wszystkich w niezwykle radosny nastrój.

                                                      Halina Jędrkiewicz

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Kłodawie
    ul. Szkolna 10
    83-035 Kłodawa
  • (058) 682-87-28

    512 006 998

Galeria zdjęć