MENU

liczba odwiedzin: 2820447
  • PODRĘCZNIKI DO RELIGII NA ROK SZKOLNY 2018/2019

    PODRĘCZNIKI DO RELIGII NA ROK SZKOLNY 2018/2019

    Poniżej znajduje się lista podręczników do religii dla klas I - VIII, które zakupują rodzice we własnym zakresie:

     

    religia-kl.I_-_VIII.docx

    religia-kl.I_-_VIII.pdf

  • WYPRAWKA DLA PRZEDSZKOLAKÓW NA ROK . SZK. 2018/2019

    WYPRAWKA  DLA  PRZEDSZKOLAKÓW  NA  ROK . SZK. 2018/2019
     
    Dla  4-latków dwie  książki  z  kolekcji  indywidualnego  rozwoju :" Kolorowanka '' i  "  Rysowanki '' , wyd. Nowa  Era.
    Dla  5-latków   pakiet  edukacyjny " Dzieciaki  w  akcji''- Anna  Stalmach-Tkacz , Karina  Mucha , wyd Nowa  Era.
    Dla  6-latków   pakiet  edukacyjny " Dzieciaki  w  akcji''- Anna  Stalmach-Tkacz , Karina  Mucha , wyd Nowa  Era.
     
     W  dniu  rozpoczęcia  roku  szkolnego  (3 IX) zostanie  przeprowadzona  składka  na  przybory  papiernicze - 50 zł . Dlatego  nie  trzeba  przygotowywać  wyprawek  dla  dzieci  w  domu.
  • RADOSNE POŻEGNANIE

    RADOSNE POŻEGNANIE

    Dzień 22 czerwca był dniem bardzo wyczekiwanym, zwłaszcza przez uczniów.  Tego dnia zakończył się rok szkolny i zostały rozdane świadectwa. Odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce i zachowaniu otrzymali nagrody. Później nadszedł cza na spotkania z wychowawcami w klasach i  upragnione wakacje.

    Jednak nie wszyscy uczniowie opuścili szybko budynek szkoły. Niektórzy zostali, by wziąć udział w niespodziance przygotowanej dla dwóch nauczycielek. Dwie panie: Jolanta Cieplińska i Halina Jędrkiewicz po wielu latach pracy zdecydowały się przejść na emeryturę. Pani Jola przepracowała 38 lat, w tym 31 w naszej szkole, pani Halina 42 lata, w tym 32 lata to praca pedegogiczna. Społeczność szkolna uznała, że trzeba kochane nauczycielki odpowiednio pięknie pożegnać.

     

    Były więc wspaniałe życzenia od wszystkich, przemówienia zaproszonych gości oraz wiersze i piosenki. Niespodziankę sprawili uczniowie klasy III b i IV b, którzy w tajemnicy przed paniami wychowawczyniami przygotowali występ. Do życzeń dołączyli się także absolwenci wcześniejszych roczników uczniów. I nawet wszyscy pracownicy szkoły zdecydowali się wystąpić i pięknie zaśpiewać koleżankom. I chociaż zazdrościmy tych nieustannych wakacji, to nasze życzenia są szczere i serdeczne. Wszystkiego najlepszego i spełnienia odkładanych na później marzeń.

  • NAJLEPSI CZYTELNICY

     NAJLEPSI  CZYTELNICY

     NAJLEPSI  CZYTELNICY 

    W  SZKOLE  PODSTAWOWEJ IM. MARII  KOWNACKIEJ  W  KŁODAWIE 

    W  ROKU  SZKOLNYM  2017 / 2018

    W czerwcu 2018r. zostały podsumowane Szkolne Konkursy Czytelnicze.   Miano najsystematyczniej czytającej klasy w pionie klas I – III przyznano klasie II, wśród klas IV – VII -  klasie IVb.
    W konkursie indywidualnym miano najlepszego czytelnika zdobyły:
    •    WIKTORIA  SIECZKA KL.I
    •    TATIANA  GROMADZKA KL. II
    •    ROKSANA  GROMADZKA  KL. III
    •    AGATA  WIKTOR  KL. IVa
    •    MARCELINA  KANKA  KL. VII.
    Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe z życzeniami bezpiecznych  i słonecznych wakacji oraz ciekawych spotkań z książką.
                                                                                                           GRATULUJĘ !
                                                                                             Bibliotekarz – Jolanta Cieplińska
          

     

  • NAJPIĘKNIEJSZY ZESZYT LEKTUR

    NAJPIĘKNIEJSZY  ZESZYT  LEKTUR

     W tegorocznej edycji  SZKOLNEGO  KONKURSU – „NAJPIĘKNIEJSZY  ZESZYT  LEKTUR” Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców, zostali nimi:

         - w klasie I  -   WIKTORIA  SIECZKA

         - w klasie II –  JULIA  ŁUBIARZ

         - w klasie III – MARCEL  PIETRZAK

    Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, pozostałych uczestników nagrodzono słodkim upominkiem.

                                                              Gratuluję i zapraszam do następnej edycji konkursu

                                                                            Bibliotekarz – Jolanta Cieplińska

  • PODSUMOWANIE KONKURSÓW CZYTELNICZYCH I PLASTYCZNYCH

    PODSUMOWANIE  KONKURSÓW  CZYTELNICZYCH I  PLASTYCZNYCH

    20 czerwca 2018r. podczas apelu szkolnego zostały podsumowane szkolne konkursy związane z książką i czytaniem: NAJLEPSI CZYTELNICY  W  SZKOLE.  NAJSYSTEMATYCZNIEJ  CZYTAJĄCA  KLASA,  DZIENNICZEK  LEKTUR,  KONKURS  LITERACKI – „BIBLIOTEKA  MOICH  MARZEŃ”, „AS  ORTOGRAFII”. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

    Wręczono również nagrody i dyplomy, które zdobyli uczniowie naszej szkoły w Gminnym Konkursie Plastycznym związanym z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

           Laureatom gratuluję sukcesów! Dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursach, życzę bezpiecznych i słonecznych wakacji z książką.

     

     

                                                                                                   Bibliotekarz – Jolanta Cieplińska

     

                                                                                                  

  • SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KOKURSIE PLASTYCZNYM

    SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KOKURSIE PLASTYCZNYM

    15 czerwca 2018 roku w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie odbyła się Uroczysta Gala VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy". Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Prezesa KRUS Adama Wojciecha Sekścińskiego, który podkreślił, że zadaniem dorosłych jest czuwanie nad bezpieczeństwem dzieci. Następnie laureatom konkursu zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody. W konkursie wzięło udział 36 116 uczniów z 2 987 wiejskich szkół podstawowych. Marcel Pietrzak uczeń naszej szkoły z kl. III A otrzymał dyplomy i nagrody za wyróżnienie w grupie wiekowej klas 0-III, kartę prezentową empik s.a. o wartości 400PLN od GRUPY AZOTY Zakłady Azotowe PUŁAWY S.A. ,hulajnogę od dwutygodnika Agro Serwis, Puchar - Nagroda Specjalna Redakcji AGRO Magazynu Ludzi Przedsiębiorczych, kask od Tygodnika Poradnik Rolniczy, hulajnogę od KRUS, gadżety i słodycze od PIP. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy gali zostali zaproszeni na poczęstunek, warsztaty i zwiedzanie biblioteki.

                    Podróż laureata do Warszawy i powrót do domu sponsorował OR KRUS w Gdańsku. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor OR w Gdańsku Iwonie Klepackiej, która towarzyszyła w podróży, Marcel zwiedził Stare Miasto w Warszawie. Naszemu uczniowi gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

                                             Marzena Sobczak

  • WYJAZD DO STRAŻY POŻARNEJ

    WYJAZD DO STRAŻY POŻARNEJ

    Klasy IV A i B - 8.06.2018 wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim. Strażacy oprowadzili nas po Komendzie. Pokazali nam pomieszczenia, w których odpoczywają przed akcją lub dbają o swoją sprawność fizyczną. Przymierzaliśmy sprzęt, w który ubiera się strażak na akcję ratunkową. Zobaczyliśmy i Pan strażak omówił sprzęt jaki używają w czasie pożaru, wypadku drogowego lub nawet wtedy gdy zdejmują kotka z drzewa. Każdy z nas trzymał w ręku wąż pożarniczy i próbował „ugasić suchą trawę”. Na koniec spotkania razem ze Strażakami czytaliśmy książkę „ Jak Wojtek został strażakiem „, Czesława Janczarskiego. 

  • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

     PASOWANIE  NA  CZYTELNIKA

    15 czerwca 2018r. w naszej szkole odbyła się  UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA  NA  CZYTELNIKA uczniów klasy pierwszej. Dzieci przez cały rok korzystały z biblioteki szkolnej, poznawały zaczarowany świat bajek
    i baśni czytając wypożyczone książki często z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami. Zasłużyły więc na miano czytelników naszej biblioteki. Jednak zanim nastąpiło pasowanie – pierwszaki musiały wykazać się znajomością treści przeczytanych książek. Inscenizację w formie zagadek – kolorowych postaci     z książek przygotowała klasa IVb.  Uczniowie klasy I bezbłędnie rozpoznali Babę Jagę, Kota, Tosię, Plastusia, Kopciuszka, Jasia i Małgosię, Wróżkę, Królewnę Śnieżkę i wesołych Krasnoludków.
    W drugiej części uroczystości najmłodsi złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani przez Dyrektor Szkoły – Halinę Podolską symboliczną zakładką na CZYTELNIKÓW  BIBLIOTEKI  SZKOŁY  PODSTAWOWEJ  IM. MARII KOWNACKIEJ  W  KŁODAWIE. Otrzymali PAMIĄTKOWE  DYPLOMY, LISTY  DO  RODZICÓW,  KOLOROWE ZAKŁADKI  DO  KSIĄŻKI  wykonane przez uczniów naszej szkoły oraz TECZKI do przechowywania wypożyczonych lektur.
    Uroczystość zakończyła się  życzeniami – aby książka była prawdziwym przyjacielem dzieci – takim na całe życie oraz piosenką wykonaną przez nowych czytelników.
    Dziękuję wychowawcy klasy I, uczniom klasy IVb oraz uczennicom klasy VII    za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

                                                                                                              Bibliotekarz  
                                                                                                                          Jolanta Cieplińska           

     

  • GIEŁDA ZDROWIA

    GIEŁDA ZDROWIA

    W ramach realizacji w naszej szkole Programu ,,Bezpieczne życie ” temat Giełdy Zdrowia to ,,Jestem Bezpieczny”. Dnia 13 i 14 czerwca 2018 roku gościliśmy przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej i Ośrodka Zdrowia w Trąbkach Wielkich. Pogadankę prowadziła Pani Wioleta Frydrych z OSP i Pani Dorota Bąk z Ośrodka Zdrowia. Celem pogadanek było zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w życiu codziennym, w szkole ,w domu ,na placu zabaw, oraz podczas wakacyjnych wyjazdów.

                                                                         Marzena Sobczak

  • Szkolenie dla nauczycieli

    Dnia 8 czerwca 2018 roku w ramach Programu ,,Bezpieczne Życie ‘’ w Szkole w Trąbkach Wielkich odbyło się szkolenie dla 20 nauczycieli klas O-III  z całej gminy. Tematem szkolenia były ,,Drogowe warsztaty edukacyjne” prowadzone przez przedstawicieli Akademii Umiejętności AUTOCHODZIK.

     

                                                                                     Marzena Sobczak

  • „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” – 2018r.

    „JAK  NIE  CZYTAM,  JAK  CZYTAM” – 2018r.

    8 czerwca 2018r. nasza szkoła wzięła udział w III edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, która miała na celu promocję czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo oraz pobicie ustanowionego 1 06.2017r. rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu, wynoszącego 459 409 osób.

        W piątek – 8 czerwca o godz. 10.00 klasy: I, II, IIIa i IIIb czytały wraz z nauczycielami książki z serii „Franklin” i „Martynka” na holu, a następnie na placu zabaw. Każdy czytał po cichu,   i głośno fragmenty różnych tytułów książek z wymienionych serii.

       Klasa V wraz z wychowawcą urządziła piknik czytelniczy na boisku szkolnym, podczas którego na ławeczkach, na trawie, czy kocach uczniowie czytali książki własne – przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej.

       Uczniowie klas IVa i IVb  8.06.2018r. od godz. 9.00 uczestniczyli w wycieczce do Powiatowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim, na którą zabrali książki pt. „Jak Wojtek został strażakiem”. Po wielu atrakcjach, które przygotowali dla dzieci strażacy, uczniowie zaprosili ich do wspólnego głośnego czytania lektury.

        Ciekawą propozycję dla klas IV – VII przygotowała grupa uczniów z najstarszej klasy   w szkole, która podczas przerwy zorganizowała pokaz mody lat siedemdziesiątych. Cieszył się on dużym zainteresowaniem koleżanek i kolegów. Uczniowie tej klasy na lekcji języka polskiego wspólnie czytali  lekturę pt. ”Latarnik”.

        W ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” w naszej szkole udział wzięło 158 osób  (uczniów, nauczycieli, strażaków). Pogoda sprzyjała, humory dopisały, a cały dzień dostarczył wszystkim uczestnikom wielu wrażeń czytelniczych.

                                                                                                                Bibliotekarz – Jolanta Cieplińska

  • WYCIECZKA DO OWIDZA

    WYCIECZKA DO OWIDZA

    Dnia 07 czerwca 2018 roku uczniowie klas IIIa i IIIb wyjechali na wycieczkę do Owidza, gdzie mieli możliwość poznani średniowiecznej osady i życia jej mieszkańców. Wzięli również udział w warsztatach plastycznych, lepieniu z gliny oraz sprawnościowego turnieju drużyn. Na koniec wycieczki dzieci kupiły pamiątki i w ognisku upiekły sobie kiełbaski. Do miejsc zamieszkania wróciły zmęczone, ale zadowolone.

                                                                                                      Halina Jędrkiewicz

  • PODSUMOWANIE VIII POWIATOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO

    PODSUMOWANIE VIII POWIATOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO

    FINAŁ VIII POWIATOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO „ Z  KSIĄŻKĄ  NA  TY”

    pod honorowym patronatem

     Starosty Gdańskiego oraz Wójta Gminy Trąbki Wielkie

     6 czerwca 2018r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie VIII Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z KSIĄŻKĄ NA TY”. Wyniki konkursu przedstawiła Kierownik Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Pruszczu Gd. – Joanna Kowalczyk. W konkursie udział wzięło 19 szkół podstawowych z powiatu gdańskiego, które w ciągu całego roku szkolnego rywalizowały ze sobą w konkurencjach indywidualnych i zespołowych.   W pierwszej kolejności nagrodzono laureatów indywidualnych w etapach: „Pięknego czytania” oraz „Testu znajomości treści lektur konkursowych ” – w tej konkurencji wśród laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły:  Weronika Rosanowska kl. V zajęła III miejsce, natomiast Klaudia Kowalska kl.VI oraz Julia Miernik kl. VII – I miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Następnie nagrodzono szkoły w III etapie konkursu – „Najlepiej czytająca szkoła” polegającym na podliczeniu i  porównaniu wyników czytelnictwa w całym roku szkolnym wszystkich szkół biorących udział w konkursie, w tym etapie nasza szkoła   zajęła III miejsce.                                                         

      Po zsumowaniu wyników z trzech etapów, wyłoniono zwycięzców w klasyfikacji generalnej  konkursu:  I miejsce –   Szkoła Podstawowa  w Kłodawie – 28 pkt., II miejsce –  Szkoła Podstawowa 2 w Pruszczu Gd. – 25pkt.,   III miejsce – Szkoła Podstawowa w Łęgowie oraz Szkoła Podstawowa w Trąbkach Wlk. – po 23 pkt. Nagrodami były książki i dyplomy, które wręczył Starosta Gdański -  Stefan Skonieczny. Dodatkową atrakcją dla laureatów miało być spotkanie z pisarką – Barbarą Kosmowską, której książkę pt. „Pozłacana rybka” organizatorzy wybrali jako lekturę dla klasy VI w tegorocznej edycji konkursu. Niestety z przyczyn niezależnych od organizatorów konkursu spotkanie nie odbyło się. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, gratulujemy zwycięzcom! Zapraszamy do kolejnej edycji konkursu w roku szkolnym 2018/2019.

                                                                                                                Bibliotekarz – Jolanta Cieplińska   

     

     

  • „BEZPIECZNE ŻYCIE” W CZASIE WAKACJI

    „BEZPIECZNE ŻYCIE” W CZASIE WAKACJI

    W ramach realizowanego programu „Bezpieczne życie” w czasie wakacji zorganizowane zostaną dla dzieci z naszej szkoły 3 wycieczki:

    3 lipca 2018r. do Szkoły Przygody w Żuławce

    25 lipca 2018r. do Parku Rozrywki do Nowej Holandii (koło Elbląga)

    21 sierpnia 2018r. do Aquaparku w Redzie

    Wycieczki są  finansowane z pozyskanych środków w ramach rządowego programu „Bezpieczna +”. Warunkiem udziału w wycieczce jest wypełnienie zgody przez rodziców.

    Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

    Druki zgody rodziców można pobrać w sekretariacie lub ze strony internetowej szkoły. Wypełnione druki składamy w sekretariacie szkoły.

    Zachęcamy do udziału

    Halina Podolska – dyrektor szkoły

    WZÓR ZGODY RODZICÓW:

    zgoda_rodzicow_na_udzial_dziecka_w_wycieczce.pdf

    zgoda_rodzicow_na_udzial_dziecka_w_wycieczce.docx

     

  • AS ORTOGRAFII

    W roku szkolnym 2017/2018 w Szkolnym Konkursie Ortograficznym prowadzonym od września do maja w formie comiesięcznych dyktand w klasach II – VII, miano ASA  ORTOGRAFII  zdobyły:

    •    kl. II –     NINA  ZAORSKA
    •    KL.III –  NIKOLA  MUSIAŁ
    •    KL. IV – JULIA  PIOTROWSKA
    •    KL. V –   WERONIKA  ROSANOWSKA
    •    KL. VI – KLAUDIA  KOWALSKA
    •    KL. VII – JULIA  MIERNIK
     
         Uczennice zostały nagrodzone dyplomami i książkami.
                                                                                        
                                                                                          Gratulujemy!

                                                                                       Jolanta Cieplińska
                                                           

     

     

  • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

    EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

    W ramach lekcji techniki uczniowie klasy IV A i IV B uczyli się przepisów ruchu drogowego oraz pokonywali tor przeszkód na rowerze. Kartę rowerową w tym roku szkolnym zdobyło   28 uczniów . Gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy.

                                                                         Marzena Sobczak

  • SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

    SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

     Zapraszamy  Rodziców  dzieci  zgłoszonych  do  oddziału  przedszkolnego na  rok  szk. 2018/19  na  spotkanie  organizacyjne,  które  odbędzie  się  14.06.2018 r.o godz. 15.00  w  Szkole  Podstawowej  w  Kłodawie.

     

     

  • Zabawki z materiałów ekologicznych

    Zabawki z materiałów ekologicznych

    Na lekcji techniki i zajęciach technicznych uczniowie klas IV-VI wykonywali zabawki z materiałów ekologicznych. Pomysłów nie brakowało. Najpierw powstawały szkice i projekty na  papierze. Wykorzystano: karton, guziki, korek ,nakrętki, tekstylia, włóczkę i kolorową bibułę. Uczniowie wykazali się kreatywnością. Była lalka, czołg, świnka, samochód, autobus, wieloryb.

                                                     Marzena Sobczak

  • „BEZPIECZNE ŻYCIE”

    „BEZPIECZNE ŻYCIE”

    W naszej szkole realizowany jest program „Bezpieczne życie”, który został opracowany w ramach rządowego programu „Bezpieczna+”. Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa uczniów w szkole, w drodze do i ze szkoły oraz podczas zajęć organizowanych poza jej terenem. W programie uczestniczy cała społeczność szkolna. Realizacja programu odbywa się przy ścisłej współpracy z Policją, Strażą Pożarną, służbą zdrowia i innych instytucji. Działania będą się koncentrowały wokół czterech zagadnień:

    - bezpieczeństwo w życiu codziennym,

    - promocja zdrowia,

    - działania integracyjne – przeciwdziałanie przemocy i agresji,

    - życie bez nałogów.

    Organizowane będą pogadanki, konkursy, szkolenia, wycieczki, wyjazdy do placówek kulturalnych i edukacyjnych oraz festyny. Zakupione zostaną pomoce edukacyjne, materiały i wyposażenie niezbędne do realizacji programu.

    Koszt realizacji projektu wynosi 194.318zł, w tym 155.454zł to  kwota otrzymanego dofinansowania z Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

    Liczymy na to, że realizacja projektu przyczyni się do większego poczucia bezpieczeństwa dzieci, poszerzenie wiedzy na temat zagrożeń współczesnego świata, podniesienia kompetencji psychospołecznych dzieci, zmniejszenie zjawiska agresji słownej i fizycznej oraz promocji zdrowego i bezpiecznego stylu życia.

    Halina Podolska

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Kłodawie
    ul. Szkolna 10
    83-035 Kłodawa
  • (058) 682-87-28

    512 006 998

Galeria zdjęć