Zdrowych, pełnych radości i wiosennego optymizmu
Świąt Wielkanocnych
życzy
dyrekcja, Rada Pedagogiczna,
pracownicy administracji i obsługi
oraz cała społeczność szkolna
Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Kłodawie.
Szanowni Państwo, Zapraszamy do udziału w projekcie „Silni w rodzinie”, który realizuje Gmina Trąbki Wielkie. Projekt skierowany jest do rodzin z trudnościami opiekuńczo-wychowawczymi, posiadających co najmniej jedno dziecko do 18. roku życia. Udział w projekcie jest bezpłatny.
W ramach działań przewidziano m.in. zajęcia dla dzieci i rodziców, wyjazdy oraz wydarzenia integracyjne. Projekt stanowi rozszerzenie oferty Placówki Wsparcia Dziennego i ma na celu objęcie kompleksowym wsparciem zarówno dzieci, jak i ich rodziców.
Rekrutacja trwa od 22 kwietnia do 9 maja 2025 r. Liczba miejsc jest ograniczona – zakwalifikowanych zostanie 70 rodzin.
Szczegóły dotyczące udziału oraz dokumenty rekrutacyjne dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy Trąbki Wielkie:
https://trabkiw.ug.gov.pl/silni-w-rodzinie-fepm-05-17-iz-00-0069-24-rekrutacja/
Zachęcamy do udziału!
Dnia 16.04.2025r. klasa V pod opieką p. Anny Poprawa i p. Katarzyny Pęczek udała się na pieszą wycieczkę do Trąbek Małych, gdzie zwiedzała zakład produkcyjny Oceanic.
Dnia 16.04.2025r. uczniowie klas VI - VIII wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez Instytut Pamięci Narodowej. W czasie warsztatów przybliżono sylwetkę Inki a także przypomniano zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W poniedziałek 14.04.2025r. uczniowie klas IV - VIII udali się na całodniową wycieczkę do Parku Rozrywki Mandoria.
Placówka Wsparcia Dziennego w Trąbkach Wielkich zaprasza uczniów szkól podstawowych do udziału w konkursie literackim
" List do mojej mamy / mojego taty ".
Celem konkursu jest pielęgnowanie uczuć do najbliższej osoby i podkreślenie wartości rodzinnych oraz propagowanie roli rodzica w procesie wychowawczym dzieci.
Zadanie konkursowe polega na samodzielnym napisaniu przez uczestnika konkursu listu do swojej mamy lub do swojego taty.
Dla laureatów konkursu przewidziane są dyplomy i nagrody rzeczowe.
W dniu 25 marca 2025 roku uczniowie z koła plastycznego brali udział w wydarzeniu "Pomorskie pisanki ręcznie malowane".
Jajko wysokości około 1.80 cm. wymagało dużo pracy młodych artystów w zaplanowaniu powierzchni jajka. Każda grupa liczyła max.10 uczniów. Malowanie jajka wymagało współpracy i pomysłowości młodych artystów. Wydarzenie promowało tradycję Świąt Wielkanocnych. Ta wspaniała inicjatywa zintegrowała uczniów z wszystkich szkół naszej gminy. Powstały piękne prace, które zachwyciły wszystkich obecnych na wydarzeniu.
Uczestnicy wydarzenia:
Szkoła Podstawowa nr 39 w Gdyni im. kpt ż. w. Kazimierza Jurkiewicza, w związku z Jubileuszem 50-lecia placówki, ma zaszczyt zaprosić uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych
oraz nauczycieli szkół podstawowych województwa pomorskiego do udziału w
Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt. "Morskie opowieści".
Celem konkursu jest:
- Rozwijanie u uczestników zmysłu poznawczego i kształcenie wrażliwości oraz umiejętności podejmowania tematyki marynistycznej. Przedstawienie na fotografii (do wyboru): piękna i niezwykłej potęgi siły mórz i oceanów, wybrzeży, przyrody, jednostek pływających, nadmorskich portów, infrastruktury portowej, imprez plenerowych, spędzania wolnego czasu nad wodą, ale także zagrożeń dla akwenów morskich wynikających z ludzkiej działalności.
- Poznanie i popularyzacja życia oraz działalności kpt ż. w. Kazimierza Jurkiewicza patrona SP 39 w Gdyni.
- Uświadamianie młodzieży i dorosłym wpływu człowieka na środowisko naturalne oraz promowanie konieczności jego ochrony.
- Kształtowanie poczucia estetyki, wspieranie twórczej wyobraźni i rozwijanie kreatywności autorów fotografii.
- Zapewnienie uczniom klas VI-VIII oraz nauczycielom możliwości wyrażenia się poprzez sztukę fotograficzną i zaprezentowanie ich prac podczas wystawy organizowanej przez SP 39.
- Budowanie współpracy między szkołą a instytucjami oraz organizacjami zajmującymi się promowaniem kultury i edukacji.
Organizatorami Konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 39 w Gdyni, a współorganizatorem jest Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.
Honorowy patronat nad konkursem objął Pomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Gdyni.
Zachęcamy do zapoznania się z załączonym regulaminem: https://tiny.pl/764428_8
Osoby odpowiedzialne za organizację konkursu:
- Beata Chojnowska-Gąsiorek, wicedyrektor w Szkole Podstawowej Nr 39 w Gdyni, nauczycielka informatyki, doradczyni metodyczna z informatyki w Gdyńskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli,
e-mail: b.chojnowska-gasiorek@sp39.pl
- Alicja Budzińska, nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej Nr 39 w Gdyni,
e-mail: a.budzinska@sp39.pl
Serdecznie zachęcamy do udziału!
Dzień dobry,
serdecznie zapraszamy do udziału w wojewódzkim konkursie - Kaszubski Handmade - Konkurs na najciekawsze rękodzieło (zabawka, biżuteria, gra planszowa).
Regulamin konkursu znajduje się w załączniku.
W dniu 1 kwietnia 2025 roku kilkoro miłośników książek wzięło udział w spotkaniu z panem Pawłem Beręsewiczem. Spotkanie odbyło się w Europejskim Centrum Solidarności w ramach konkursu czytelniczego Wielki Maraton Czytelniczy. W centrum uwagi znalazła się książka pana Pawła "Mąciciel". Polecamy serdecznie tę pozycję, bo jest pochwałą otwartego umysłu "mącicieli", którzy mają odwagę i chęć do zadawania ciekawych pytań i nie godzą się na manipulowanie nimi.
Dnia 2 kwietnia obchodziliśmy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego wydarzenia było zwiększenie wiedzy na temat autyzmu oraz promowanie akceptacji i zrozumienia dla osób z tym zaburzeniem.
Św. Jan Paweł II był człowiekiem, który budował na miłości. Jego słowa niosły za sobą troskę i nieopisany pokój. Jego pontyfikat był wspaniałą wartością, a dziedzictwo, które po sobie zostawił, stało się nadzieją i wzorem dla kolejnych pokoleń.
Dzis mija 20 rocznica smierci Jana Pawła II Uczniowie podczas lekcji religii Śpiewali ulubione Piesni Papiża :Barkę, Moje miasto Wadowice.
Informujemy o możliwości wzięcia udziału
w konkursie plastycznym
nt. „ Śmigłowce na pomorskim niebie”
organizowanym przez Dowódcę 49 Bazy Lotniczej
w Pruszczu Gdańskim.
Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym: 5-i 6 latków, uczniów klas I-III oraz IV-VI.
Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie pracy do siedziby Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim oraz poprawnie wypełnionej karty zgłoszenia i wyrażenie zgody na przekazanie pracy na rzecz organizatora.
Oceniać będziemy estetykę pracy, kreatywność, pomysłowość w wykorzystaniu materiałów do stworzenia pracy.
Każdy uczestnik może zgłosić jeden koszyczek wykonaną dowolną techniką. Pracę wykonujemy samodzielnie.
Do każdej pracy należy dołączyć kartę informacyjną z następującymi danymi: imię i nazwisko, wiek/klasa, telefon. Formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej w plikach do pobrania, za treścią Regulaminu.
Termin i miejsce składania prac: prace należy złożyć do 31.03.2025 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim mieszczącej się przy ul. Wojska Polskiego 34.
Oceny nadesłanych prac dokona komisja powołana przez Organizatorów w ciągu 7 dni.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej organizatora oraz w mediach społecznościowych.
Laureatów konkursu powiadomimy telefonicznie.
Nie przyjmujemy prac grupowych, tylko pracę wykonaną przez jednego autora.
Szczegółowe informacje oraz niezbędne formularze dotyczące konkursu znajdują się w załączniku.
Z okazji Światowego Dnia Wody w ramach programu edukacyjnego „Aktywni Błękitni” uczniowie klasy VII przygotowali dla swoich młodszych kolegów ciekawe doświadczenia związane z wodą. Zadawali różne pytania, wykonując ciekawe doświadczenia oraz opowiadali o ważnych procesach lub zjawiskach. Mówili między innymi:
1. o procesie parowania, zadając pytanie: Czy wszystkie ciesze wyparowują?
2. o molekułach, zadając pytanie: Czy strumień wody może się wykrzywić?
3. o kondensacji, zadając pytanie: Jakie zjawisko zachodzi w chmurze, gdy pada deszcz?
4. o suspensji, zadając pytanie: Które materiały rozpuszczają się w wodzie?
5. o sile wyporu, zadając pytanie: Dlaczego toną kamienie, a napompowany balon nie?
6. o słońcu i jego sile, zadając pytanie : Co się stanie, gdy równocześnie wystawimy wodę na talerzu i wodę w misce na działanie promieni słonecznych?
Wspaniałe dekoracje przygotowała p. Dorota Dembowska.
Uczniowie klasy I i III "Dzień Wody" uczcili wycieczką do Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Uczestniczyli w ciekawych warsztatach pt.: "Dlaczego morze jest słone?" oraz "Dlaczego woda jest mokra?"
W dniach 18 – 20.03.2025 roku w siedzibie Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej -
Filii w Pruszczu Gdańskim odbył się pisemny test sprawdzający znajomość lektur
w XIV Powiatowym Konkursie Czytelniczym "Z książką na ty". Do konkursu zgłosiło się 133 uczniów z 24 szkół podstawowych powiatu gdańskiego. Naszą szkołę reprezentowało "7 wspaniałych" uczniów, którym należą się słowa uznania. Szczególne gratulacje należą się Teodorowi Harytonov uczniowi klasy IIB, który w swoijej kategorii wiekowej zajął III miejsce!!!
21 marca uczniowie klas młodszych powitali wiosnę.
W ramach projektu „Szkolna Liga Zadaniowa” w dniach 17-20 marca w naszej szkole obchodzony był „Tydzień Mózgu”, mający na celu popularyzowanie wiedzy o mózgu. Uczniowie klas I-III, w ramach kolejnego już etapu SLZ, zmagali się z pytaniami z języka polskiego oraz matematyki, uczniowie klas IV-VIII języka polskiego, matematyki oraz wiedzy ogólnej.
Gdzie powstają emocje i jak działa mózg w złości? O tym w ramach obchodów „Tygodnia Mózgu” rozmawiały nasze przedszkolaki.
Klasa IIB w ramach obchodów „Tygodnia Mózgu” wykonała model mózgu z kalafiora😊
Na lekcjach języka polskiego w kl. IV uczniowie realizowali projekt „Domowy potwór” inspirując się fragmentami anonimowego utworu literackiego. Celem działań było rozbudzenie wyobraźni, wykazanie się kreatywnością podczas wymyślania nazwy potwora i tworzenie jego opisu oraz projektowanie- rozmieszczanie tekstu i własnej ilustracji na kartce o podanym formacie. Efekty tej pracy są inspirujące!
Nowe przygody Kajka i Kokosza STORY CUBES!
Tuż przed lekcją podsumowującą wiadomości z lektury „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” Janusza Christy uczniowie kl. IV stali się twórcami nowych opowieści o przygodach bohaterów komiksu. Wykorzystując wyobraźnię, pomysłowo i kreatywnie podeszli do zadania polegającego na stworzeniu opowiadania o przygodzie wojów kasztelana Mirmiła na bazie 3 wylosowanych motywów. Efekty ich prac są widoczne na zdjęciach!
20 marca odbył się konkurs „Kangur matematyczny”, w którym brali udział uczniowie klas IV-VIII.
Dziękuję wszystkich zaangażowanym w organizację tego niesamowitego tygodnia p. Ani Stefańskiej, p. Iwonie Starszak-Chmielewskiej, p. Zuzannie Olszewskiej, p. Berenice Kucharczyk, p. Agacie Glince😊
Koordynator „Tygodnia Mózgu”
Anna Poprawa