JUBILEUSZ 70-LECIA SZKOŁY

ŚRODA 24 CZERWCA 2015 ROKU odświętnie udekorowana nasza szkoła, na ścianie głównej motto „SĄ MIEJSCA, CZASY I LUDZIE, KTÓRYCH SIĘ NIE ZAPOMINA”.

Najpierw odbyła się uroczysta msza święta, w której uczestniczyli: dyrektor szkoły Halina Podolska, nauczyciele, pracownicy, uczniowie, oraz zaproszeni goście, którzy zaszczycili uroczystość swoją obecnością. Byli nimi przedstawiciele:

*Kuratorium Oświaty w Gdańsku,

*Urzędu Gminy w Trąbkach Wielkich,

*Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim,

*Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji,

*Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej,

* oraz wielu zaprzyjaźnionych zakładów i instytucji.

Uroczystą mszę koncelebrował proboszcz tutejszej Parafii ks. Z. Kumor wraz z zaproszonym ojcem A. Świeradem.

Kolejnym punktem uroczystości był program artystyczny w wykonaniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Po uroczystej akademii przed szkołą posadzono pamiątkowe drzewo. Absolwenci, byli pracownicy oraz goście mogli obejrzeć wystawy prac konkursowych uczniów i galerię zdjęć pt. „70 lat minęło…”Duże zainteresowanie wzbudziły także kroniki szkolne i wydane wcześniej gazetki szkolne i biuletyny.

Na wpisy uczestników uroczystości czekała KSIĘGA PAMIĄTKOWA. Wszyscy goście otrzymali okazjonalne biuletyny i drobne upominki.

Z okazji Jubileuszu 70-lecie szkoły uhonorowano symboliczną statuetką osoby, z którymi nasza szkoła współpracuje i wiele im zawdzięcza.Taka statuetkę otrzymali:

- Wójt Gminy Błażej Konkol,

- Prezes Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej Józef Sroka,

- Maria i Władysław Ornowscy z Fundacji „Pan Władek”,

- Wizytator Iwona Michowska,

- Dyrektor Przedsiębiorstwa „Oceanic” Agnieszka Zyglarska,

- Jarosław Popławski ze Stowarzyszenia „Płomyk Nadziei”,

- Dyrektor GOKSIR w Trąbkach Wielkich Leszek Orczykowski.