MENU

liczba odwiedzin: 2820959
  • KONKURS

    Konkurs

    Konkurs na Dziennik z czasów epidemii. Bierzemy zeszyt lub notatnik. Każdy wpis ma być opatrzony datą, narracja pierwszoosobowa (czyli piszemy „ja” albo „my”). Zapisujcie co ciekawego robicie, może wspólnie z rodziną, jak się czujecie w tej dziwnej sytuacji. Można dodatkowo rysować, wklejać zdjęcia czy fragmenty artykułów. Wszystkie chwyty dozwolone. Może to się stać piękną pamiątką rodzinną z tego trudnego czasu.

    Zadanie na szóstkę z polskiego. Najciekawsze prace zostaną dodatkowo nagrodzone. Konkurs będzie trwał aż do końca zawieszenia zajęć, przynosimy je pierwszego dnia po wznowieniu zajęć.

    Katarzyna Pęczek

  • LEKTURY W TV - czwartek 19.03.2020

    TVP Kultura:

    * godzina 13:00 - "Katarynka" - lektura obowiązkowa, klasa V, VI

    * godzina 13:25 - "Antek" - rekomendacja dla klasy V i VI

    * godzina 15:40 - "W pustyni i w puszczy" - odc. 4

  • LEKTURY W TV - środa 18.03.2020

    * godzina 13:00 - "Panna Nikt" - klasy VI, VII, VIII

    * godzina 16:00 - "W pustyni i w puszczy" - odc. 3.

  • ZDALNE NAUCZANIE - PORTALE DLA UCZNIÓW

    Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, 

    publikujemy listę rekomendowanych portali edukacyjnych, która została opracowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK. 

    Zachęcamy do korzystania!

     

    Epodreczniki.pl

    To bezpłatne, stworzone i administrowane przez Ministra Edukacji Narodowej narzędzie edukacyjne, które oferuje nauczycielom i uczniom gotowe materiały dydaktyczne. Platforma umożliwia także tworzenie, współtworzenie nowych treści i dzielenie się nimi z uczniami, tworzenie testów sprawdzających. Daje również możliwość śledzenia postępów uczniów, a nawet indywidualizację pracy z uczniem.

    Materiały dostępne na platformie są:

    • bezpłatne,
    • zgodne z podstawą programową dla szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych,
    • udostępniane na otwartej licencji Creative Commons zapewniającej korzystanie z e-materiałów przez nauczycieli – oznacza to, że można je dowolnie wykorzystywać, przerabiać, drukować, kopiować itd.,
    • dostępne z różnych urządzeń (komputer, laptop, tablet, smartfon),
    • dostosowane do potrzeb uczniów z różnymi dysfunkcjami.

    Na platformie nauczyciele i uczniowie mają do dyspozycji:

    • e-podręczniki i e-materiały do większości przedmiotów ogólnokształcących na wszystkich etapach kształcenia,
    • dodatkowe zasoby dydaktyczne do poszczególnych przedmiotów, w tym filmy edukacyjne, audiobooki,
    • przykładowe programy nauczania i scenariusze zajęć.

    Zarejestrowani i zalogowani użytkownicy mogą korzystać z edytora treści, który daje możliwość tworzenia treści edukacyjnych dostosowanych do urządzeń mobilnych. Warto podkreślić, że nauczyciel może udostępniać materiały nawet tym uczniom, którzy nie są zarejestrowani.

    Na platformie można znaleźć także linki do materiałów edukacyjnych partnerów serwisu.

    Zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmami instruktażowymi, które pokazują, w jaki sposób korzystać z platformy e-podręczniki.

    Portal Scholaris

    To portal wiedzy dla nauczycieli, który zawiera bezpłatne materiały edukacyjne dostosowane do wszystkich etapów kształcenia. Zasoby portalu są kompatybilne z tablicami interaktywnymi i innymi urządzeniami wspomagającymi pracę nauczyciela, np. tabletami.

    Portal zawiera ok. 28 tys. pojedynczych, interaktywnych materiałów, które mogą być pomocne w realizacji treści ze wszystkich przedmiotów, na różnych poziomach edukacyjnych. Są to m.in.: scenariusze lekcji, ćwiczenia, teksty, animacje, slajdy, symulacje, gry dydaktyczne, filmy. Wszystkie materiały Scholarisa, bez względu na przyporządkowanie do poprzedniej lub aktualnej podstawy programowej, mogą być pomocne w pracy ucznia i nauczyciela.

    Wyszukiwanie na portalu jest możliwe zarówno dla poprzedniej, jak i obecnie obowiązującej podstawy programowej kształcenia ogólnego (po wybraniu zakładki „Nowa podstawa programowa” użytkownik zostanie przeniesiony na portal.scholaris.pl). Korzystając z wyszukiwarki, można filtrować zasoby według: etapów edukacyjnych, przedmiotów, typów zasobu, słów i wyrażeń kluczowych.

    Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”

    Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą udostępnia materiały edukacyjne dla dzieci polskich uczących się za granicą w formie podręcznika internetowego „Włącz Polskę!”. Jest to zbiór zasobów edukacyjnych wykorzystywanych do tworzenia podręczników dla uczniów szkół polskich na całym świecie.

    Strona internetowa www.wlaczpolske.pl, na której znajduje się podręcznik, pozwala łączyć różnorodne materiały edukacyjne, dostosowując je do wieku, poziomu znajomości języka polskiego, potrzeb czy zainteresowań. Dostępne materiały obejmują nauczanie wczesnoszkolne, język polski, wiedzę o Polsce oraz historię i geografię Polski.

    Dostęp do zasobów jest otwarty (nie wymaga logowania) i nieodpłatny. Każdy użytkownik ma prawo je powielać, kopiować, dystrybuować i zapisywać w formie pliku PDF na własnym komputerze, tablecie czy smartfonie. Po zapisaniu własnej wersji podręcznika otworzenie materiałów nie wymaga dostępu do internetu. Pliki PDF można także wydrukować na dowolnej drukarce.

    Portal lektury.gov.pl

    To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.

    Strona internetowa Centrum Nauki Kopernik

    Strona oferuje publikacje popularno-naukowe i materiały edukacyjne o tematyce kosmicznej. Są to m.in. scenariusze lekcji, broszury informacyjne i filmy edukacyjne.

    Portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej

    Na portalu IPN w zakładce Edukacja znajdują się specjalne podstrony dla uczniów i nauczycieli, na których są udostępniane bezpłatne materiały edukacyjne. W serwisie można znaleźć m.in. teki edukacyjne, filmy dokumentalne, spoty historyczne i inne materiały audiowizualne przedstawiające np. serie komiksów o II wojnie światowej czy symbole narodowe.

    Serwis IPN Przystanek historia

    Przystanekhistoria.pl to popularnonaukowy serwis internetowy. W przystępny i atrakcyjny sposób prezentuje on ustalenia historyków współpracujących z Instytutem Pamięci Narodowej. Obecnie na portalu przystanekhistoria.pl znajduje się kilkaset artykułów popularnonaukowych poświęconych historii Polski XX wieku. Odbiorcy serwisu mogą również bezpłatnie korzystać z ponad 800 publikacji cyfrowych, w tym książek, czasopism wydawanych przez IPN, katalogów wystaw, dodatków do prasy oraz broszur okolicznościowych.

    Dodatkowo na podstronach Biblioteka Cyfrowa oraz Audio/Video twórcy portalu udostępnili blisko 1000 materiałów multimedialnych. Są to m.in.: filmy dokumentalne, relacje z konferencji, spotkań autorskich oraz addycje radiowe.

    Strona Krajowego Biura programu eTwinning

    Zachęcamy również do odwiedzenia europejskiej strony internetowej programu eTwinning – zakładka „Zainspiruj się”. Na tych stronach nauczyciele znajdą gotowe zestawy projektowe przetłumaczone na język polski, jak również pojedyncze zadania dla nauczycieli niemal każdej specjalności. Materiały można wykorzystać przede wszystkim do realizacji projektów eTwinning, jak również innych działań edukacyjnych. Strony to nieoceniona baza inspiracji.

    Serwis Ninateka

    To serwis, na którym znajdują się filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe.

    Łącznie w serwisie dostępnych jest ponad 7 tysięcy plików audio i video. Wszystkie są bezpłatne i dostępne bez logowania. Można z nich korzystać na wszelkich urządzeniach cyfrowych: komputerach stacjonarnych i przenośnych, tabletach, smartfonach.

    Dodatkowo serwis udostępnia konto EDU, które jest skierowane do nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Posiadacze takiego konta mogą bezpłatnie korzystać z materiałów audiowizualnych o charakterze edukacyjnym, w tym scenariuszy lekcji. Z konta EDU skorzystają przede wszystkim nauczyciele języka polskiego, wiedzy o kulturze, wiedzy o społeczeństwie, historii, muzyki oraz prowadzący zajęcia dodatkowe np. z zakresu wiedzy o filmie lub teatrze.

    Serwis Muzykoteka Szkolna

    Muzykoteka Szkolna to nowoczesne narzędzie wspomagające tradycyjną edukację muzyczną, które aktywizuje i stymuluje zainteresowanie muzyką. Serwis powstał na zlecenie MKiDN, a jego wydawcą jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.

    W serwisie jest dostępnych blisko pół tysiąca utworów muzycznych, od barokowych oper, przez wielkie dzieła symfoniczne, aż po muzykę wokalną i eksperymentalną. Z zasobów serwisu można korzystać bez logowania lub – po zarejestrowaniu – w ramach konta nauczycielskiego lub uczniowskiego.

    Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji

    Biblioteka Cyfrowa ORE gromadzi i udostępnia materiały oraz publikacje opracowane w ramach działalności Ośrodka. Obecnie oferuje 960 tytułów książek i czasopism dla nauczycieli i wszystkich zainteresowanych problematyką oświatową.

    Biblioteka Cyfrowa Polona

    Polona to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Biblioteka Narodowa, administrator Polony, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji.

    W Polonie można znaleźć: rękopisy iluminowane, najstarsze polskie książki drukowane, ryciny, rysunki oraz publikacje popularne – pocztówki, stare elementarze, książki dla dzieci, książki kucharskie czy dawne poradniki. Większość udostępnionych zbiorów należy do domeny publicznej, dzięki czemu można je za darmo pobierać i dowolnie wykorzystywać.

    Serwis Telewizji Polskiej

    Telewizja Polska przygotowała dla dzieci i młodzieży produkcje o charakterze edukacyjnym, popularnonaukowym i kulturalnym. Na kanale dziecięcym TVP ABC w godz. 8:00-13:00 młodzi widzowie będą mogli codziennie obejrzeć różne programy edukacyjne.

    Wśród nich są m.in.: „Al-chemik” – program, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne, a także „Zaczarowany świat”, dzięki któremu dzieci zrozumieją trudne pojęcia związane ze sztuką. TVP ABC zaprasza również najmłodszych do oglądania programów takich jak: „Teleranek”, „Zagadki zwierzogromadki”, „Zwierzaki czytaki” oraz „Studio ABC”.”

    Także TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo dla dzieci i młodzieży. Codziennie w godz.13:00-17:00 widzowie będą mogli zobaczyć koncerty, wartościowe produkcje filmowe, spektakle Teatru Telewizji, seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur. Wśród najważniejszych produkcji wyemitowanych w najbliższych tygodniach znajdą się: „Twój Vincent”, „Tango” (Teatr Telewizji), „Wesele”, „Herbert – mosty” – cykl programów publicystycznych, „Śladami wielkich kompozytorów” – cykl dokumentalny, „Hamlet”, „Mały książę”, „Ogniem i mieczem”, „Dzieje mistrza Twardowskiego”, „Awantura o Basię” oraz koncert Doroty Miśkiewicz i zespołu Kwadrofonik „Lustosławki/Tuwim – Piosenki nie tylko dla dzieci”.

    W popołudniowym paśmie nie zabraknie również programów naukowych i przyrodniczych.

    Serwis Polskie Radio Dzieciom

    To całodobowa stacja radiowa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ramówce znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci. Pasmo wieczorne, kierowane do osób dorosłych, to kompendium wiedzy w zakresie wychowania, rozwoju, kultury i sztuki.

    Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. W swoich programach realizują misję edukacyjną i dbają o poprawność językową. Programy emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom wspierają rozwój wyobraźni i kreatywności. Wspomagają także proces edukacji, odnosząc się pośrednio i bezpośrednio do programu nauczania.

     

  • PASMO EDUKACYJNE TVP, TVP ABC, TVP KULTURA, TVP Vod

    Na stronie: 

    https://www.gov.pl/web/edukacja/pasma-edukacyjne

     

    znajduje się oferta programowa na tydzień 16-20.03.2020.

     

    Pasmo edukacyjne TVP ABC - nadaje programy w godzinach 8:00-13:00 (brak reklam)

     

    TVP Kultura proponuje m.in. adaptacje filmowe lektur.

     

    VOD.TVP.PL dostarcza 4 kolekcje (materiały dostosowane dla młodszych i starszych uczniów):

    1. "To się nie nudzi"

    2. "Kulturalny rock szkolny"

    3. "Lekcja Historii"

    4. "Lektury na ekranie"

     

  • ZMIANA TERMINU REKRUTACJI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

    Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami terminów rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych  szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Trąbki Wielkie:

    - zarządzenie nr 21: zarzadzenie_nr_21_-_zm._terminow_rekrutacji_przedszkole.doc

    - zał. nr 1 do zarządzenia nr 21: zal._nr_1_do_zarzadzenia_nr_21_-terminy_P-la_(1).odt

  • LEKTURY W TV - wtorek 17.03.2020

    Dziś w TVP KULTURA: 

    * godzina 13:00 - "Klub włóczykijów i tajemnica dziadka Hieronima" - komedia wg prozy E. Niziurskiego - rekomendacja dla kl. V, VI, VII

    * godzina 15:55 - "W pustyni i w puszczy" - (odc.2) - lektura obowiązkowa, rekomendacja dla kl. V i VI.

  • SZCZĘŚLIWY DOM, SZCZĘŚLIWA RODZINA - KONKURS PLASTYCZNY

    Serdecznie zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "SZCZĘŚLIWY DOM, SZCZĘŚLIWA RODZINA" - szczegółowy regulamin w załączniku. 

    POWIATOWY_KONKURS_PLASTYCZNY-szczesliwy_poprawiony.doc

  • ZAWIESZENIE ZAJĘĆ W SZKOLE

    W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa i decyzją podjętą w dniu dzisiejszym przez Prezesa Rady Ministrów zajęcia dydaktyczne w naszej szkole zostają zawieszone od 12 do 25 marca. W czasie zawieszenia zajęć  uczniowie przebywają w domu i wykonują zadania zlecone im przez nauczycieli przez dziennik elektroniczny.

    Jeśli rodzice nie będą w stanie zorganizować innej opieki, dzieci będą mogły korzystać z opieki na terenie szkoły w dniach 12-13 marca. W tych dniach nie będzie dowozów i dożywiania. W przypadku niezgłoszenia się dzieci do godz. 10.00 dyżur opiekuńczy zostanie zakończony.

    Od 16 do 25 marca szkoła zostanie zamknięta.

    Proszę na bieżąco śledzić informacje medialne i na stronie szkoły.

                                                                                                                                                        Dyrektor szkoły

    Halina Podolska

  • ZAWIESZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH -

    OGÓLNE INFORMACJE MINISTERIALNE: 

    https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

     

     

  • Informacja

  • SZKOLNE KONKURSY PLASTYCZNE PROMUJĄCE CZYTELNICTWO

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SZKOLNE KONKURSY PLASTYCZNE PROMUJĄCE CZYTELNICTWO.

  • ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNYCH KONKURSÓW PLASTYCZNYCH PROMUJĄCYCH CZYTELNICTWO

    27 lutego 2020r. podczas Festiwalu baśni i legend pomorskich podsumowano szkolne konkursy plastyczne promujące czytelnictwo, w których uczniowie uczestniczyli od października 2019r. do lutego 2020r.

    I–Szkolny Konkurs Plastycznykl. I-III – „By się czytać chciało, zakładkę stwórz wspaniałą”:

    • Klasa I

    -  I miejsce – Zofia Zarzycka

    - II miejsce – Krzysztof Talarowski

    - III miejsce – Michał Klonowski

    • Klasa II

    - I miejsce – Janina Pudełko

    - II miejsce – Helena Sieczka

    - III miejsce – Marek Szymański

    • Klasa III

    - I miejsce – Kinga Brzozowska

    - II miejsce – Izabela Piepiórka

    - III miejsce – Paulina Wińska

    II – Szkolny Konkurs Plastyczny – „Przeczytaliśmy, namalowaliśmy…”

    • Klasa Va –Ilustracja do lektury: „Ania z Zielonego Wzgórza”

    - I miejsce – Lena Włodarska                                                                                

    - II miejsce – Sebastian Bukowski                                                                      

    - III miejsce – Martyna Talarowska

    • Klasa Vb – Ilustracja do lektury: „Tajemniczy ogród”

    - I miejsce – Natalia Lis

    - II miejsce – Maria Szczepanowska

    - III miejsce – Amelia Rybus

    • Klasa VIb – Ilustracja do lektury: „Przygody Tomka Sawyera”

    - I miejsce – Zuzanna Miękina

    - II miejsce – Oliwia Czerwińska

    - III miejsce – Dawid Pietrzak

     

    • Klasa VII – Ilustracja do lektury: „Mały Książę”

    - I miejsce – Oliwia Kowalska

    - II miejsce – Radosław Szczawiński

    - III miejsce – Nikola Gębura

    III – Szkolny Konkurs Plastyczny – „Ilustracja do wybranej legendy pomorskiej”

    • Klasa IV

    - I miejsce – Julia Łubiarz

    - II miejsce – Nina Zaorska

    - III miejsce – Wiktor Worzała

    • Klasa VIa

    - I miejsce – Sabina Kędzior

    - II miejsce – Wiktoria Ruszkowska

    - III miejsce – Aleksandra Soroczyńska

    IV – Szkolny Konkurs Plastyczny – „Projekt okładki do książki Balladyna”

    • KlasaVIII

    - I miejsce – Joanna Gądek

    - II miejsce – Natalia Miernik

    - III miejsce – Daria Szarmach

    Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a ich prace wyeksponowano na wystawie pokonkursowej.

                                                                               Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

    Bibliotekarz – Jolanta Cieplińska

  • KOSZT OBIADÓW

    KOSZT OBIADÓW

    ZA MIESIĄC LUTY 2020 r.-    64,00  zł

    PŁATNE DO 06.03.2020 r.

     

    Rodzice płacą za faktyczną ilość zjedzonych obiadów

    (odliczamy nieobecności).

    PROSIMY O TERMINOWE UREGULOWANIE NALEŻNOŚCI

                                                                                                                                              Halina  Kulwikowska

  • DZIEŃ PATRONA - FESTIWAL BAŚNI I LEGEND POMORSKICH

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ PATRONA.

         27 lutego 2020r. – w Dniu Patrona Szkoły – Marii Kownackiej odbył się Festiwal baśni     i legend pomorskich w ramach realizacji projektu Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników „Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo”. Wszystkie działania podjęte w ramach tej dużej imprezy czytelniczej miały na celu przede wszystkim:  promowanie czytelnictwa i kreowanie mody na czytanie w domach rodzinnych oraz w szkole, rozwijanie kultury czytelniczej dzieci i młodzieży, promowanie młodych talentów, zainteresowanie uczniów literaturą regionalną – w tym związaną z  „małą ojczyzną” oraz integrację społeczności szkolnej.

         Festiwal rozpoczęły dzieci z oddziału przedszkolnego, które w przepięknej scenerii przedstawiającej Morze Bałtyckie  zatańczyły „Białego Walczyka”. Przedszkolaki w opaskach z ilustracjami i nazwami ryb morskich prezentowały się znakomicie, za taniec otrzymały wielkie brawa.

    Uczniowie klasy IV zaprezentowali  ciekawą inscenizację legendy „O nieposłusznej flądrze”. Wśród aktorów w efektownych czapkach były flądry, dorsze, łososie, szprotki, śledzie i oczywiście okrutny Neptun, dzięki któremu flądry są i już na zawsze pozostaną płaskie, „A dno piaszczyste jest ich jedynym miejscem i domem, gdzie muszą mieszkać takie spłaszczone”.

    Podczas festiwalu odbył się również pokaz mody postaci z baśni i legend pomorskich przygotowany przez uczniów klasy VI a, którzy według własnych pomysłów zaprojektowali i wraz z rodzicami przygotowali stroje. Pięknie prezentowała się Jurata – Królowa Bałtyku, Diabeł, Mikołajek, Neptun,  bohaterowie legend kaszubskich. Pokaz wzbudził duży aplauz publiczności.

    Sporym zainteresowaniem cieszyła się Wystawa baśni i legend pomorskich oraz Wystawa nagrodzonych prac plastycznych związanych z książką i czytaniem.

    Ważnym punktem festiwalu był Konkurs pięknego czytania baśni i legend pomorskich, w którym uczestniczyło 29 uczniów (w trzech kategoriach wiekowych).

    Uroczystość  zakończyła się wręczeniem dyplomów i nagród w konkursach: pięknego czytania oraz plastycznych – na zakładkę do książki „By się czytać chciało, zakładkę stwórz wspaniałą” kl. I-III,  „Przeczytaliśmy, namalowaliśmy…”  kl. V – VII,  „Ilustracja do wybranej legendy pomorskiej” kl. IV – VI, Projekt okładki do książki „Balladyna” kl. VIII.

    Dzień minął w przyjemnej i wesołej atmosferze, założone cele zostały zrealizowane, a podjęte działania na pewno zachęciły uczniów do poznawania literatury regionalnej, w tym baśni i legend pomorskich.

                                                                                                                Bibliotekarz – Jolanta Cieplińska

  • SZANOWNI RODZICE, NAUCZYCIELE I DROGIE DZIECI

    W ZAŁĄCZNIKACH PRZEKAZUJEMY INFORMACJE GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO, KTÓRE OTRZYMALI DYREKTORZY SZKÓŁ, PRZEDSZKOLI I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W ZWIĄZKU Z POTENCJALNYM RYZYKIEM ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM. 


    Bardzo prosimy o zapoznanie się z treścią:


    SKM_C224e20022809430.pdf

    02-MEN-koronawirus_szkola_27.02.2020_ostateczna.docx



  • SUKCES W KONKURSIE

    Uczennica klasy VII Oliwia Kowalska zajęła II miejsce w VII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Bohaterowie polskiego podziemia niepodległościowego" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 65 im. Alfa Liczmańskiego w Gdańsku z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Serdecznie gratulujemy!

     

  • 1. MARCA - DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

    1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Z tej okazji 28 lutego odbył się w naszej szkole apel, podczas którego uczniowie klas VII i VIII przedstawili najważniejsze zagadnienia dotyczące tego trudnego tematu. W tym roku bohaterką apelu była Danuta Siedzikówna "Inka", w tej roli zobaczyliśmy Nikolę Gęburę. Podczas apelu uczniowie klas starszych mieli także okazję obejrzeć kilkunastominutowy film o Ince, przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej.

    K. Pęczek

  • KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

    Kategoria klasy I-III

    I miejsce - Janina Pudełko (kl. II)

    II miejsce - Hanna Mazurek (kl.III)

    III miejsce - Szymon Polakowski (kl. I)

     

    Kategoria klas IV-V

    I miejsce - Kacper Pukownik (kl. VB)

    II miejsce - Natalia Lis (kl.VB)

    III miejsce - Artur Wojcieszko (kl. IV)

    wyróżnienie - Nikola Musiał (kl. VB)

     

    Kategoria klas VI-VIII

     

  • KEWIN KORKOWSKI - UCZEŃ Z PASJĄ

    Z ogromną radością i dumą przedstawiamy Kewina Korkowskiego, ucznia klasy VIII Szkoły Podstawowej           im. M. Kownackiej w Kłodawie. Kewin z ogromnymi sukcesami, trenuje bowling.

    Bowling to dyscyplina sportu, która jeszcze nie jest dyscypliną olimpijską, ale w ciągu najbliższych lat ma już nią zostać. Jest bardzo wymagająca - wymaga od zawodników kondycji fizycznej, opanowania, precyzji i powtarzalności. Jest też mało kontuzyjna. Wymaga sprzętu specjalistycznego i ogólnie jest to drogi sport – jak powiedział Kewin. Żeby osiągnąć wyniki, trzeba trenować codziennie przez 2 lata. Trenerem młodego zawodnika jest Jego Tata – Pan Ryszard, który był sześciokrotnym Mistrzem Polski w bowlingu.

    Kewin jest także świetnym szachistą – 24. listopada 2019 r., podczas XIX Mistrzostw Powiatu Gdańskiego w szachach, które odbyły się w Cedrach Wielkich, zajął II miejsce. Serdeczne gratulacje! Na uwagę zasługuje fakt, iż sukces w szachach poprzedził sukces w bowlingu. Kilkanaście godzin wcześniej zakończyły się bowiem w Łodzi Mistrzostwa Polski Juniorów. W kategorii do lat 15 Kewin zdobył tytuł Wicemistrza Polski w bowlingu, zaś w kategorii Masters zdobył II Wicemistrzostwo Polski (III m.).

    W eliminacjach brali udział wszyscy zawodnicy, a każdy rozegrał po 6 gier. Całe zawody odbywały się na 24 torach. Ciekawostką jest, że jedna gra toczy się na 2 torach, zaś po skończonym meczu zawodnicy przesuwają się w ściśle określony sposób (zawodnicy z torów parzystych – dwa w prawo, zaś zawodnicy z torów nieparzystych – 2 tory w lewo; zależy to od tego, na którym torze zawodnik oddał rzut).

    Po eliminacjach Kewin osiągnął najwyższy wynik ze wszystkich, tj. 1230 punktów, czyli średnią 205 na jedną grę. Był też jedynym zawodnikiem, który przekroczył próg 1200 punktów. Oznacza to, że Kewin jest świetnym zawodnikiem, gdyż takie wyniki osiągają najlepsi z najlepszych w tej dyscyplinie sportu.

    Po eliminacjach, najlepszych 6 zawodników rozpoczęło finał Masters. Polegał on na tym, że każdy rozegrał pojedynek z każdym i za każde zwycięstwo zawodnik otrzymał 20 punktów oraz doliczane były punkty z poszczególnych gier. Po tych pojedynkach, Kewin uplasował się na III miejscu.

    Po finale Masters odbyły się finały poszczególnych kategorii wiekowych. Z każdej kategorii, trójka najlepszych zawodników odbyła pojedynki na zasadzie step-leader (trzeci z drugim, potem pierwszy ze zwycięzcą poprzedniej gry). Kewin, jako zajmujący 1 miejsce w swojej kategorii, czekał na przeciwnika, a co za tym idzie, „stygł”. Miał również prawo rewanżu i skorzystał z niego. Jednak stawka była wysoka i tym razem nie udało się /zawodnikowi Sztorm Gdańsk pokonać przeciwnika.

    Podczas ceremonii wręczenia nagród oklaskiwała zawodników licznie zgromadzona publiczność. Należy dodać,  że Kewin został powołany do Kardy Polski i uczestniczył już w dwóch zgrupowaniach.

    Kewin to nie tylko świetny sportowiec, ale także uczeń, który osiąga bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowo się zachowuje.

    Marzeniem Kewina jest studiowanie w Szwecji lub w USA, gdzie uczą się najlepsi. Wzorem dla młodego zawodnika jest Polka, Daria Pająk, która wyjechała do Stanów i tam robi wielką karierę zawodniczą. Serdecznie gratulujemy Kewinowi sukcesów i życzymy spełnienia sportowych marzeń.

    Update – dnia 10.02.2020 r. w Gdańsku odbył się finał Trójmiejskiej Ligi Bowlingowej.  20 najlepszych zawodników  - wyłonionych podczas 9 spotkań ligowych – walczyło o tytuł najlepszego zawodnika Trójmiasta.  Każdy zawodnik przystąpił do turnieju z punktami zdobytymi podczas tych 9 turniejów – max. 270 pkt. – po 30 za każde zwycięstwo) . Kewin rozpoczął turniej z dorobkiem 196 pkt., co dawało mu 4. miejsce „na wejściu”. Zawodnicy rozegrali po 4 gry każdy. Następnie wyłoniono 12 zawodników, którzy dograli po dwie gry. Po tych 6 grach zostało już tylko 6 zawodników, którzy rozegrali pojedynki round robin – tak, jak podczas Mistrzostw Polski w kategorii Masters. Po 5 pojedynkach Kewin zajął I. miejsce, ze średnią 202 punkty na grę. Tym samym zdobył tytuł Mistrza Trójmiejskiej Ligi Bowlingowej, został również Mistrzem MK Bowling Gdańsk – Mistrz kręgielni. Serdeczne gratulacje!!!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Kłodawie
    ul. Szkolna 10
    83-035 Kłodawa
  • (058) 682-87-28

    512 006 998

Galeria zdjęć