W dniach 04-05.10.2021 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zwierząt. Na dolnym holu dzieci mogły podziwiać wystawę zdjęć pt. „Nasze kochane zwierzaki”. Na wystawie pojawiło się ponad 100 zdjęć pupili uczniów naszej szkoły. Wystawa wzbudziła wiele emocji, dlatego postanowiliśmy, iż pozostanie z nami do dnia 18.10.2021 by również rodzice mogli ją zobaczyć na żywo w czasie konsultacji. Na holu dolnym i górnym przez cały dzień można było oglądać filmy edukacyjne o różnych zwierzętach i ich zwyczajach. Odbył się również konkurs na najciekawsze przebranie. Dzieci zaskoczyły nas pomysłami, pięknie wykonanymi strojami oraz tym jak wiele z nich się przebrało, dlatego wszystkie zostały nagrodzone przez Panią Dyrektor słodkim upominkiem. Dzieci z klasy 0 oraz I wybrały się na wycieczkę do ZOO. To były dwa dni pełne wrażeń. Czekamy na kolejny Dzień Zwierząt już za rok.
Nasi stypendyści.
Marcel Pietrzak klasa 7a
Zuzanna Miękina klasa 8b
Wiktoria Sieczka klasa 5
30 września- Dzień Chłopaka
W naszej szkole tradycyjnie były życzenia, drobne upominki i niespodzianki
KOSZT OBIADÓW ZA WRZESIEŃ 2021
WYNOSI 73.50 zł (21 dni)
stawka żywieniowa - 3,50 zł
PŁATNE DO 08.10.2021r.
nieobecności będą odliczane
Wpłat prosimy dokonywać na konto.
Nr konta: 608 335 000 303 022 063 200 000 01
Prosimy o terminowe dokonywanie opłat.
Dla małych i dużych - wystawa książek o zwierzętach (hol górny).
Wycieczka do ZOO w Oliwie klasy „0” i „I”.
Konkurs na najciekawsze przebranie „Mój ulubiony zwierzak”. Uczniowie klas IV-VIII mogą w dniu 04.10.2021 przyjść do szkoły przebrani za jakieś zwierzę lub mieć akcent zwierzęcy na sobie np. sweterek w panterkę. Na przerwie 11:05-11:20 na sali gimnastycznej zostaną wybrane najciekawsze stroje. Na zwycięzców czekają słodkie nagrody.
Konkurs na najciekawsze przebranie „Mój ulubiony zwierzak”. Uczniowie klas 0-III mogą w dniu 05.10.2021 przyjść do szkoły przebrani za jakieś zwierzę lub mieć akcent zwierzęcy na sobie np. sweterek w panterkę. O godzinie 9:15 na sali gimnastycznej zostaną wybrane najciekawsze stroje. Na zwycięzców czekają słodkie nagrody.
Wystawa zdjęć „Nasze kochane zwierzaki”. Uczniowie do dnia 30.09.2021 mogą przynieść do szkoły zdjęcie swojego pupila i przekazać je do wychowawcy lub Pani Ani Poprawa. Z przyniesionych zdjęć zostanie przygotowana wystawa. Na przerwie 10:00-10:20 zostanie wykonane wspólne zdjęcie. Każdy uczeń który dostarczy zdjęcie zostanie nagrodzony „+” za aktywność z przyrody lub biologii.
Tego dnia na przerwach odbędzie się również pokaz filmów „Encyklopedia zwierząt dla dzieci”.
Informacja z Departamentu Wychowania i Edukacji Włączającej MEiN:
W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, chcemy kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
Miodolandia - kraina miodem płynąca. Przekonali się o tym uczniowie klas IV i VI uczestnicząc w dniu 20.09.2021 roku w wycieczce do pasieki Pana Mateusza Browarczyka. Uczniowie mieli okazję usłyszeć ciekawostki o życiu pszczół i pracy pszczelarza. Mogły zajrzeć do szklanego ula, przyjrzeć się z bliska narzędziom używanym w pasiece oraz poznać etapy i miejsca gdzie powstaje miód. Na koniec każdy otrzymał słodki upominek - słoiczek miodu.
W piątek, 17 września 2021 roku o godzinie 19:00 na Polsat Plus Arena Gdańsk odbył się mecz reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej, która zagrała z silną reprezentacją Belgii. Było to spotkanie rozpoczynające eliminacje do mistrzostw świata. Na tym meczu wśród kibiców znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Doping był bardzo mocny, a wynik meczu to 1:1.
Akcja Przeskocz Mukowiscydozę
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji społecznej „Przeskocz mukowiscydozę”, którą rozpoczął gdański oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą z okazji Światowego Dnia Walki z Mukowiscydozą, który tradycyjnie jest obchodzony 8 września. Kampania ma na celu kreowanie postawy szacunku, zrozumienia, wsparcia wobec osób chorych na mukowiscydozę oraz zachęcenie ich do aktywności fizycznej, która jest także formą rehabilitacji. Chętni uczniowie podejmowali wyzwanie i skakali na skakance.
KILKA INFORMACJI NA TEMAT MUKOWISCYDOZY:
•Mukowiscydoza jest zaburzeniem genetycznym, głównie płuc, ale także trzustki, wątroby, nerek i jelit (atakuje głównie układ oddechowy i pokarmowy). Śluz, który u zdrowej osoby jest rzadki i pomaga usuwać bakterie z organizmu, u osób chorych na mukowiscydozę robi się gęsty, zalega i blokuje oskrzela, oskrzeliki, układ pokarmowy. Utrudnia to oddychanie, wydzielanie enzymów wchłaniających białko, tłuszcze. To powoduje częste zakażenia, osłabienia organizmu.
•Mukowiscydoza to najczęstsza “choroba rzadka” w Polsce. Według różnych źródeł ocenia się, że w Polsce żyje ponad 1800-2000 chorych na mukowiscydozę.
•Mukowiscydoza to choroba genetyczna, z którą chora osoba się rodzi.•Nie ma możliwości zarażenia się mukowiscydozą.
•Mukowiscydoza nie wiąże się z niepełnosprawnością intelektualną chorego.
•Chorzy na mukowiscydozę powinni uprawiać sport, jest to forma fizjoterapii (za wyjątkiem tych z najbardziej zaawansowaną chorobą).Wysiłek fizyczny jest dla tej grupy osób szczególnie ważny ze względu na to, że sprzyja utrzymaniu normalnej aktywności życiowej i poprawia jakość życia. Pobudza płuca do pracy, przez co łatwiej jest odkrztusić zalegający śluz.
•Dzieci chore na mukowiscydozę mogą chodzić do szkoły, niestety często chorują, gdyż ich układ odpornościowy jest osłabiony.
•Czas przeżycia chorych w Polsce szacuje się na ok. 20 lat
Bieg Fair Play 2021
10 września 2021 na boisku szkolnym został zorganizowany bieg Fair Play 2021. Ideą biegu była postawa fair play pokazana na boisku. Celem nie było zwycięstwo lecz uczciwa gra, szacunek i godna postawa w sporcie jak i w życiu codziennym.
Zasady Fair Play uczniowie poznawali na zdalnym nauczaniu w kwietniu poruszaliśmy następujące kwestie:
1.Co dla nich znaczy Fair Play?
2.Jakie oni mają w swoim życiu zasady Fair Play?
3.Czy różnią się zasady Fair Play w życiu osobistym a w sporcie?
4.Stworzyliśmy wspólna listę zasad Fair Play
5.oraz konkurs plastyczny –narysuj plakat pt Fair Play
oto wyniki
I miejsce Pietrzak Dawid
II miejsce Lena Myszk
III miejsce Mateusz Pietrzak
wyróznienia: Zuzanna Miękina
Lis Natalia
Marcel Pietrzak
Cejko Jan
Adamczyk Michał
Kinga Brzozowska
praca zbiorowa: Amelia Żabińska, Oliwia Żabińska, Róża Szymańska
Gratulujemy Uczniom naszej szkoły, którzy otrzymali stypendium Wójta za wyniki w nauce za rok szkonly 2020/2021. Są nimi:
- Zuzanna Miękina
- Marcel Pietrzak
- Wiktoria Sieczka
- Weronika Rosanowska
Jeszcze raz gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów w nauce oraz zachęcamy wszystkich uczniów do sumiennej i wytrwałej nauki.
W piątek 17 września uczniowie klas VII a, VII b oraz kilkoro uczniów klasy VIII a uczestniczyli w wycieczce do Fromborka. Po wyjściu z autokaru, by nieco rozprostować kości, wybraliśmy się na spacer do portu nad Zalewem Wiślanym, gdzie pomostem dotarliśmy aż do morskiego przejścia granicznego. Udaliśmy się także na krótki spacer po fromborskiej starówce, gdzie można było sobie zrobić zdjęcie z Mikołajem Kopernikiem (na pomniku). Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w planetarium, gdzie razem z twórcami seansu zastanawialiśmy się, czy istnieje życie gdzieś poza planetą Ziemią. Dużo czasu spędziliśmy w przepięknej gotyckiej Archikatedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja, po której oprowadzał nas sympatyczny pan przewodnik. Między innymi dowiedzieliśmy się dlaczego wzdłuż nawy głównej jest aż 16 ołtarzy, zatrzymaliśmy się przy symbolicznym grobie Mikołaja Kopernika, a nawet … szukaliśmy dinozaurów. Tak byliśmy oszołomieni pięknem tej bazyliki, że propozycja, by zostać dłużej i wysłuchać koncertu organowego wzbudziła zainteresowanie tylko u pań nauczycielek. Na zakończenie naszego pobytu we Fromborku zwiedziliśmy Wieżę Wodną – wodociągowy cud techniki XVI wieku z tarasem widokowym, z którego można podziwiać panoramę miasta. Ten punkt wycieczki trochę popsuł nam deszcz, ale i tak daliśmy radę, by odwiedzić największą atrakcję wycieczki, czyli McDonalda. Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni, najedzeni i pełni wiedzy z różnych dziedzin.
W dniu 13.09 przedstawiciele wszystkich szkół gminy Trąbki Wielkie, samorządowcy gminy i powiatu, księża, harcerze, policjanci oraz rodziny tych, którzy trafili do podobozu niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof w lasach nieopodal Granicznej Wsi, uczestniczyli w uroczystym apelu upamiętniającym rocznicę pierwszego transportu więźniów do podobozu Stutthof.Przedstawicielami naszej szkoły była klasa 8 A, poczet sztandarowy szkoły wraz z opiekunami.
Organizatorzy przygotowali na parkingu poczęstunek dla uczniów biorących udział w apelu.
Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji darmowych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży online, organizowanych pod nazwą „Zaprogramuj Swoją Przyszłość”.
Poprzednia edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na darmowe kursy zapisało się ponad 2 tysiące polskich dzieci, z mniejszych i większych miejscowości. Słuchacze biorący udział w kursach otrzymali stosowne certyfikaty, a przede wszystkim wiedzę, będącą jedną z najważniejszych we współczesnej edukacji.
W załączeniu aktualny biuletyn informacyjny skierowany zarówno do uczniów, jak i nauczycieli oraz rodziców.
Współczesna rodzina to rodzina wiecznie zabiegana. Ciągle gdzieś biegniemy. A to do pracy, to do szkoły, to do domu. Niestety to jeszcze nie koniec naszego pospiechu. Później gnamy sami lub z naszymi pociechami na zajęcia dodatkowe: angielski, judo, basen… Wszystkie te zadania wykonujemy mechanicznie i z przymusu, nie zostawiając miejsca na wartościowy czas dla rodziny.
Dlatego zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie plastyczno-literackim pt. ,,Mój dzień z rodziną” organizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publicznaą w Pruszczu Gdańskim.
Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się w linkach poniżej
Regulamin_konkursu_plastyczno_-_literackiego_pt._Moj_dzien_z_rodzina..pdf
FORMULARZ_ZGLOSZENIOWY_RODZINNEGO_KONKURSU_PLASTYCZNEGO_oraz_oswiadczenia.pdf
W Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej nr 1 w Gdańsku
przy ul. Piotrkowskiej 27/16
istnieje możliwość skorzystania z pomocy psychologa dla dzieci i młodzieży
BEZ SKIEROWANIA I BEZ OPŁAT
Rejestracja: +48 600 053 419