MENU

liczba odwiedzin: 2845923
  • Mikołajki

    6.grudnia nasza szkoła wypełniona była Mikołajami, elfami i reniferami. Uczniowie Z radością opowiadali o prezentacji, które rano znaleźli pod poduszką, w bucie, czy w skarpecie. 

    Dzieci oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wzięły udział w mikołajkowych zabawach sportowych. Były rzuty do celu, skoki w workach, tor przeszkód oraz "wyścigi paczek". Bawiące się dzieci oraz przedstawicieli klas starszych na hali sportowej odwiedził Pan Wójt Błażej Konkol i Pani Patrycja Jereczek - Kierownik Zespołu Oświaty, którzy  wręczyli dzieciom słodki upominek. 

    To jednak nie koniec niespodzianek. 

    Nagle w szkole było można usłyszeć dzwonek, ale nie ten lekcyjny...

    Czyżby Mikołaj? Czy to On?

    Tak, to na pewno ON! To święty Mikołaj przybył z workiem pełnym "Ptasiego mleczka". Odwiedził uczniów w każdej klasie, z każdym chwilkę porozmawiał i wszyscy uczniowie otrzymali kolejny słodki prezencik.

    Miło jest otrzymywać i miło jest dawać - Pierwszaki dały Mikołajowi mini koncert grając na dzwonkach tubach melodię "We whish you a Merry Christmas".

    To był naprawdę udany dzień.

     

  • Piątek u Pierwszaków

    Po czwartkowym występie Julki z klasy VI, u Pierwszaków zapanował hip-hopowy zawrót głowy. Dzieci zaprosiły starszą  Koleżankę i poprosiły, by na przerwie udzieliła im kilku rad i nauczyła kilku kroków. Pierwszaki zadawały mnóstwo pytań i świetnie sobie radziły z tańcem. Na kolejnej przerwie Pierwszoklasiści zaprezentowali Julce taniec do swojej ulubionej piosenki do tańca. 

    Piątek upłynął bardzo artystycznie - ćwiczyliśmy grę na dzwonkach na tubach, które zakupiliśmy, jako prezent z okazji Ślubowania. 

    Wykorzystaliśmy klocki Dinesa, by tworzyć ciekawe mozaiki. Utrwalaliśmy pojęcie liczby, wykorzystując pomoc "Liczby w kolorach". 

    Ćwiczyliśmy czytanie i rozróznianie liter b, d,  p tworząc różne wyrazy. 

    Trwając w tygodniu baśni i bajek, bawiliśmy się w teatr... byly bilety, scena, kukielki i sufler (ale nie w budce :) ).  Można było obejrzeć przedstawienie "Czerwony Kapturek" i "Kot w butach".

    Na koniec dnia, ciesząc się pogoda i śniegiem wyszliśmy na plac przy szkole i ulepiliśmy bałwana.

     

  • DZIĘKUJEMY

    DZIĘKUJEMY

    Dziękujemy za wzięcie udziału w akcji "Podaruj trochę ciepła" – zbiórka nowych rękawiczek dla ubogich i osób w kryzysie bezdomności. Caritas Gdańsk otrzymał już zebrane w naszej szkole rękawiczki, a było ich przeszło 80 par. Rękawiczki zostaną rozdane ubogim i osobom w kryzysie bezdomności – dziękujemy.

  • Przerwy na sportowo

    Nowa galeria Przerwy na sportowo została dodana do albumu fotograficznego

  • Andrzejki kl. V

    Nowa galeria Andrzejki kl. V została dodana do albumu fotograficznego

  • Świetlica 2021/22

    Nowa galeria Świetlica 2021/22 została dodana do albumu fotograficznego

  • Nabór na wolne stanowisko pracy: KUCHARZ

    Nabór na wolne stanowisko pracy: KUCHARZ

    SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MARII KOWNACKIEJ W KŁODAWIE

     

    POSZUKUJE PRACOWNIKA NA STANOWISKU KUCHARZA

     

    Zatrudnienie od 03.01.2022r.

    Wymiar czasu pracy 1 etat

    Wymagane: wykształcenie gastronomiczne

     

    Kontakt spklodawa@wp.pl

    tel. 58 682 87 28

     

  • KOSZT OBIADÓW ZA GRUDZIEŃ 2021

    KOSZT OBIADÓW ZA GRUDZIEŃ 2021

    WYNOSI 42,00zł (za 12 dni x 3,50 za obiad)

    PŁATNE DO 17.12.2021r.

    Płatne na konto bankowe:

    60 8335 0003 0302 2063 2000 0001

    Rodzice płacą za rzeczywistą ilość zjedzonych obiadów (odliczamy nieobecności).

     

  • Sukcesy naszych uczniów

    Z wielką dumą i radością chcielibyśmy podzielić się informacją o sukcesach naszych uczniów.

    - Julia Łubiarz z klasy VI zajęła III miejsce w kategorii Hip-hop solo 12-13 lat oraz III miesjsce w formacji 8-12 lat w Ogólnopolskim Mikołajkowym Mistrzostwach w Tańcu Nowoczesnych "Roztańczone Żuławy";

    - Marcel Pietrzak z klasy VII zajął II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Bądźmy eko zaangażowani";

     

    Serdecznie gratulujemy i zachęcamy  Uczniów do aktywnnego rozwijania swoich talentów i zdolności oraz do dzielenia się z nami swoimi sukcesami.

  • Kartka dla ubogiego

    Kartka dla ubogiego

    Kartka dla ubogiego

    Przygotuj kartkę świąteczną z życzeniami – kartki te trafią 24.12.2021 dla osób ubogich i samotnych z naszej Archidiecezji.

    Uczniowie na lekcji plastyki będą wykonywać kartki.

    Jeżeli ktoś chce jeszcze indywidualnie wykonać kartkę to serdecznie zapraszamy.

    Kartki zbieramy do 16.12.2021

  • Andrzejki

    26 listopada klasa II zorganizowała klasowe andrzejki. Oglądaliśmy film na temat zwyczajów andrzejkowych, a następnie sami wróżyliśmy :). Podczas zabawy było dużo śmiechu, a każdą wróżbę traktowaliśmy z przymrużeniem oka. W przerwie między wróżbami odbywały się tańce i słodkie przekąski.

     

                                                                                                                          Aneta Markun

  • Dzień życzliwości

    Dnia 22 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Stworzyliśmy drzewo życzliwości, które ozdobiliśmy listkami z miłymi słowami.

    Poza tym każda klasa wybrała najżyczliwszą koleżankę i kolegę.

    Oto najżyczliwsi w naszej szkole:

    oddział przedszkolny : Zosia Bąk, Alan Dobrzeniecki

    klasa I : Emilia Kołduńska , Wojciech Pudełko

    klasa II: Laura Karczewska, Wojciech Rosanowski

    klasa III : Aleksandra Myszk, Marcel Kania

    klasa IV : Janina Pudełko, Tymoteusz Przybyłowski

    klasa V: Hanna Mazurek, Szymon Caboń

    klasa VI: Nina Zaorska, Kacper Kotowski

    klasa VIIa: Maria Wolska, Sebastian Bukowski

    klasa VIIb: Hanna Wrona, Bartosz Januszewski

    klasa VIIIa: Klaudia Sieczka, Gabriel Klonowski

    klasa VIIIb: Zuzanna Miękina, Dawid Pietrzak

     

                                                                                                  Samorząd Uczniowski

                                                                                       Aneta Markun, Joanna Kucharska

  • BohaterON

    BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego. Osób, które często nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale - narażając swoje zdrowie by walczyć o ojczyznę - stały się osobami godnymi naśladowania.

    Istotną część tej kampanii stanowi edukacja młodzieży szkolnej, dlatego nasza szkoła zdecydowała się przyłączyć do tej akcji. Uczniowie klas IV-VI wysłuchali dwuczęściowego słuchowiska „Mały roznosiciel nadziei” i wykonywali związane z tym zadania: układanie planu wydarzeń i tworzenie ilustracji. Przedszkolaki i uczniowie klas I-III wysłuchali NIEBAJKI O POWSTANIU WARSZAWSKIM. Jest to przedstawienie dla najmłodszych oparte na relacji dziadek-wnuczka, wyjaśniające co to jest patriotyzm. Uczniowie klas VII-VIII oglądali film o powstaniu, przygotowany w ramach kampanii BohaterOn i tworzyli infografikę.

    Ważnym elementem projektu BohaterON jest także wykonanie kartek, które trafią do żyjących jeszcze powstańców warszawskich. Uczniowie wykonywali te kartki na lekcjach plastyki. 

    Aneta Markun, Katarzyna Pęczek

  • Weekend na sportowo – nordic walking

    W październiku odbyły się pierwsze zajęcia sportowo-rekreacyjne, które zachęcały do ruchu na świeżym powietrzu dzieci i ich rodziców. Pierwsze zajęcia prowadziła p.Aneta Michalska i zachęcała wszystkich do spacerów z kijkami czyli nordic walking.

    Zalety chodzenia z kijkami:

    • tani sport – wystarczy jednorazowa inwestycja w kije do nordic walkingu;

    • aktywność dla każdego, brak przeciwwskazań, niski poziom trudności;

    • nordic walking można uprawiać przez cały rok, nie potrzeba specjalnej infrastruktury;

    • bezpieczeństwo – kijki zapewniają podparcie, zwiększają stabilność i pomagają w pokonywaniu trudniejszych odcinków, poprawia równowagę, koordynację ruchów;

    • pozytywny wpływ na ogólny stan zdrowia, w tym poprawa sprawności układu krążenia, zwiększa wytrzymałość, poprawia ogólną wydolność organizmu, ruchomości stawów oraz ogólnej kondycji fizycznej;

    • wzmocnienie mięśni (kończyn górnych i dolnych, barków, tułowia oraz brzucha), zwiększa siłę ramion, obręczy barkowej, zmniejszenie ich napięcia, a także rozwój całej sylwetki;

    • zmniejsza obciążenia psychoemocjonalne,

    • kompleksowy ternnig całego ciała,

    • świetna metoda na odreagowanie stresu -obniża poziom stresu.

    Tak jak każdy trening, także i spotkanie z kijakmi zaczęliśmy od rozgrzewki naszego organizmu, następnie dopasowaliśmy długość kijków do wzrostu i ruszyliśmy w drogę. W czasie marszu robiliśmy przerwy na ćwiczenia wzmacniające i poprawiające naszą koordynację ruchową. Pogoda zbytnio nas nie rozpieszczała, bo na początku marszu zaczął padać deszcz, ale nikt tym się nie przejmował bo wspólna aktywność fizyczna i wspólna integracja była fajniejsza niż pogoda. Wszyscy świetnie się bawili, a na zakończenie naszego treningu wykonaliśmy wspólnie ćwiczenia rozciągające i oddechowe.

    Dziękuję za wspólny spacer z kijkami !!!

  • SPOKTANIE INTEGRACYJNE KL. V

    W październiku w piątek po południu klasa V spotkała się ponownie w szkole na zajęciach integracyjnych. Głównym celem była integracja klasy oraz wspólna zabawa.

    Spotkanie przygotowała wychowawca p. Aneta Michalska wspólnie z p. Bereniką Kucharczyk. Spotkanie rozpoczęliśmy do wspólnego kręgu powitalnego. Oczywiście nie zabrakło poczęstunku - pysznej pizzy z Pizzerii Tino oraz przepysznego bloku czekoladowego od p. Sieczki. Wspólnie szukaliśmy swoich mocnych stron oraz zapisywaliśmy pozytywne cechy swoich kolegów i koleżanek na kartce, aby w trudnych chwilach móc je sobie przypomnieć – Jacy jesteśmy wspaniali. Zabaw integracyjnych i sportowych nie było końca: Kalambury, Mur przyjaźni, Wieszanie prania oraz Zbijak czy Baba Jaga patrzy.

    Na zakończenie podsumowaliśmy wspólne spotkanie integracyjne (było super, podobały mi się karteczki, pyszna kolacja, cieszę się że byli wszyscy, świetnie się bawiłem....) i najczęściej zadawanym pytaniem było "Kiedy będzie następne spotkanie"?

  • PODRÓŻ Z MAŁYM KSIĘCIEM

    Uczniowie kl. VII a po omówieniu lektury pt. „Mały Książę” A. de Saint-Exupery’ego przygotowali makiety dotyczące świata przedstawionego w utworze.

    Na uwagę zasługuje kreatywność uczniów prezentujących różne planety i ich mieszkańców. Niektóre prace zawierały mnóstwo szczegółów.

    Wystawa prac uczniów, znajdująca się w sąsiedztwie szatni, wzbudza żywe zainteresowanie uczniów. Zachęcam do obejrzenia galerii prac.

     

    Anna Stefańska

     

    Zdjęcia: https://we.tl/t-j2oHoaHLfo

     

  • Możemy porozmawiać… o przyszłości z Lemem

    Rok 2021 został ogłoszony przez Sejm Rokiem Stanisława Lema.

    Z tej okazji zorganizowano wojewódzki konkurs dla uczniów kl. VII i VIII.

    Na etapie szkolnym należało napisać opowiadanie science fiction prezentujące dobre i złe strony świata, w którym żyje młody człowiek w roku 2148 (w oparciu o wybrany fragment lub fragmenty „Powrotu z gwiazd” Stanisława Lema dołączone do polecenia konkursowego).

    Tego zadania podjęły się uczennice: Nikola Musiał z kl. VII b i Lena Wietrzyńska z kl. VIII b.

    Życzymy im sukcesów literackich na polu fantastyki naukowej i nie tylko oraz zakwalifikowania się do kolejnego etapu konkursu.

     

    Anna Stefańska

  • WIELKA ZBIÓRKA DLA BEZDOMNYCH

    PODARUJ TROCHĘ CIEPŁA !

    Zima to trudny czas dla osób w kryzysie bezdomności.

    Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Caritasu.

    Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji

    "zbieramy nowe rękawiczki",

    które zostaną przekazane ubogim i w kryzysie bezdomności.

    1. Sam albo z grupą zbierz nowe rękawiczki.

    2. Dostarcz je najpóźniej do 30.11.2021r. do nauczycieli WF.

     

     

  • Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu

    "Informujemy, że dotychczasowa ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY od 1 listopada br. zastąpiona została bezpłatnym telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12.

    Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

    Informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD można znaleźć na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. "

     

     

    Podajemy wiadomość za stroną:

    https://www.kuratorium.gda.pl/bezplatna-infolinia-dla-dzieci-mlodziezy-i-opiekunow-wsparcie-psychologiczne-w-sytuacji-kryzysu/ 

     

  • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    11. listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu, 103 lata temu nasi rodacy z dumą krzyczeli „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…!” W tym dniu wspominamy naszych rodaków, którzy przelali krew za Ojczyznę w czasie zaborów - w czasie powstań narodowych i walk o granice II Rzeczpospolitej. To dzień szczególny, w którym warto na chwilę się zatrzymać i odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest niepodległość, patriotyzm i bycie Polakiem.

    Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Szkoła do hymnu" dlatego dnia 10.11.2021r. o godzinie 11 na zajęciach zdalnych zaśpiewamy hymn narodowy.

    Z okazji Narodowego Święta Niepodległości serdecznie zachęcamy do wywieszenia flag na zewnątrz naszych domów - to doskonała okazja do uczczenia pamięci poległych w obronie naszego kraju, a także pokazania dumy z bycia Polakiem. Życzymy radosnego świętowania!


strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Kłodawie
    ul. Szkolna 10
    83-035 Kłodawa
  • (058) 682-87-28

    512 006 998

Galeria zdjęć