Zajęcia JUDO będą odbywały się od 18.10 na sali gimnastycznej w szkole.
Poniedziałki
12.25-13:10 Grupa młodsza (zerówki oraz klasa 1)
13.20-14.05 Grupa starsza (od klasy 2)
Piątki
12.25-13.10 Grupa młodsza (zerówki oraz klasa 1)
13.20-14.05 Grupa starsza (od klasy 2)
Pierwszy tydzień zajęć będzie w formie otwartej dla osób chętnych. Ewentualne zmiany godzin lub wiekowego podziału grup zależny będzie od utworzenia grup.
Składka październikowa wynosi 80 zł
Miesięczny stały koszt zajęć to 160 zł
Na zajęciach grup naborowych kładziemy nacisk na zarażenie dzieci pasją do aktywności fizycznej, rozwojem psychomotorycznym, uczymy podstaw bezpiecznego upadania oraz gimnastyki z elementami akrobatyki.
Do zapisania się na zajęcia konieczne jest wypełnienie deklaracji dostępnej u nauczycieli lub przez kontakt z trenerem tel. 511 054 814.
Zachęcamy do zapoznania się z naszą akademią na mediach społecznościowych:
https://www.facebook.com/akademiadobradroga
https://www.instagram.com/akademiadobradroga/
Informujemy o konkursie JESIEŃ.
Szczegóły w REGULAMINIE
Przekazujemy informację o konkursie, szczegóły w załącznikach.
Witam,
zapraszam serdecznie do udziału w konkursie plastycznym pt. "Strażak - Bohater Codzienności" w Centralnym Muzeum Pożarnictwa!
❓kto może wziąć udział - dzieci i młodzież (od 1 klasy do 8 klasy szkoły podstawowej)
Temat - przedstawienie strażaka, jako bohatera dnia codziennego - osoby, która każdego dnia ratuje życie, pomaga innym i dba o bezpieczeństwo nas wszystkich.
Nagrody: dla najlepszych prac przewidziane są atrakcyjne nagrody oraz wystawa w Centralnym Muzeum Pożarnictwa!
Termin nadsyłania prac: do 13 października 2024 r. Adres: Centralne Muzeum Pożarnictwa, ul. Stadionowa 7A, 41-400 Mysłowice
Zgłoszenia: Więcej informacji dostępnych na mediach społecznościowych oraz stronie internetowej muzeum.
Niech Wasza wyobraźnia płonie!
--
Małgorzata Suślik
Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach
Proszę o wpłaty za obiady za wrzesień do 10.10.2024
Wpłaty prosimy dokonywać na konto.
Nr konta: 60 8335 0003 0302 2063 2000 0001
Izabela Soroczyńska
Uczniowie klas II - VI naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z autorkami książki pt. "Kira i czarny rumak". Pani Ola Sukiennik oraz jej córka Nina - współautorka książki - odpowiadały na pytania pani Bereniki i zgromadzonych uczniów, opowiedziały historię powstania książki i przeczytały jej fragment.
Po spotkaniu uczniowie i nauczyciele mieli okazję zakupić książkę opatrzoną dedykacją autorek.
Czekamy na zapowiedzianą dzisiaj drugą część!
1 października w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji uczniowie przygotowali plakaty, swoich ulubionych wykonawców. Podczas przerw na korytarzu rozbrzmiewała Szkolna Lista Przebojów.
Był śpiew i tańce - gdyż muzyka łączy ludzi bez względu na wiek!
Dnia 23 września uczniowie klasy 2a i 2b wybrali się z wizytą do Solaniki w Juszkowie. Spędzili tam relaksujące chwile w grocie solnej, gdzie można nie tylko się wyciszyć i zrelaksować, bawić i eksperymentować, ale równocześnie skorzystać ze zdrowotnych walorów soli.
Z przyjemnością informujemy, iż nasi uczniowie zdobyli nagrody w zawodach LIGA MAŁEGO WOJOWNIKA PIERWSZY KROK DO MISTRZOSTWA w karate, które odbyły się w piątak 24 września.
Wśród dziewcząt I miejsce zdobyła Lena Wentowska z klasy V i Wiktoria Bieniek z klasy III, zaś Oliwia Żabińska z klasy VIIIb zdobyła miejsce 3.
W kategorii chłopców I miejsce zdobył Jacob Ziółkowski z klasy V, a Oskar Ziółkowski z klasy II zdobył 3. miejsce. Jan Żabiński zajął miejsce I a Karol Kowalski miejsce II w kategorii chłopców grupa śrdenia. Obaj chłopcy to uczniowie klasy czwartej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczennica klasy piątej Marcelina Karniewska zdobyła I miejsce w kategorii dziewcząt podczas XXIV Mistrzostw Powiatu Gdańskiego w tenisie ziemnym.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Przekazujemy informację Organizatorów konkursu.
Załączniki poniżej.
Szanowni Państwo
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w VI edycji konkursu e-learningowego dla dzieci
„Bezpiecznie na wsi mamy- upadkom zapobiegamy”,
który organizowany jest przez Centralę KRUS w Warszawie.
Celem konkursu jest promowanie wśród dzieci bezpiecznych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego poprzez popularyzowanie kursu e- learningowego pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, przygotowanego i rozpowszechnionego przez KRUS.
Zgłoszenie do udziału w losowaniu należy wysłać pocztą elektroniczną na adres
e-mail: hulajnoga@krus.gov.pl do 05.11.2024 r.
Regulamin konkursu w załączniku.
REGULAMIN
13 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. Tego dnia obowiązywały strój w kropki.
Uczniowie obejrzeli film pt„Kropka”, którego główną bohaterką jest mała dziewczynka o imieniu Vashti. Dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Po projekcji oraz pogadance na temat filmu wszyscy uczniowie postanowili pokazać swoje talenty. Przystąpili do wykonania swoich kropkowych dzieł. Wspaniałe efekty ich prac możemy podziwiać na zamieszczonych poniżej zdjęciach.
A my po obchodach Dnia Kropki wiemy jedno: każdy z naszych uczniów ma ogromny talent, wystarczy tylko uwierzyć w siebie!!
W poniedziałek 23 września uczniowie klas VII, VIIIa i VIIIb pojechali na wycieczkę do Polsat Plus Areny w Gdańsku.
Tam uczestniczyli w zajęciach na arenie Zoltar, gdzie mieli okazję skorzystać z kina 7D, laserowego paintballa, strzelali z łuku i na elektronicznej strzelnicy. Pobyt tam przyniósł wiele wrażeń, emocji i wywołał niejeden uśmiech na twarzy.
Po emocjonującej zabawie uczniowie mieli okazję się posilić w znanej restauracji:)
To była naprawdę udana wycieczka.
W tym tygodniu uczniowie wszystkich klas naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata".
Z radością i dumą przekazujemy informację o sukcesie drużynowym naszej uczennicy klasy VIIIb Hanny Mazurek. Gratulujemy!
Dziś, już drugi raz, udaliśmy się na wyprawę do lasu :)
Po drodze do naszej bazy zebraliśmy cały worek śmieci, włączając się tym samym do akcji sprzątanie świata.
W lesie rozwiesiliśmy hamaki i zaopatrzeni w lornetki, lupy i pęsety odkrywaliśmy piękny świat przyrody.
Humory i pogoda były pierwsza klasa :) a my - przedszkolaki bawiliśmy się świetnie.
Pod koniec naszej wyprawy Dziczek-Warchlaczek wybrał Julkę, by z Nią spędzić weekend i przeżyć wesołe przygody, o których opowiedzą nam w poniedziałek.
Aaaa - i jeszcze jedno - jedzenie na świeżym powietrzu smakuje wybornie :)
W imieniu Organizartorów zapraszamy na Festyn chrytatywny w Kaczkach.
Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie szkolnej zbiórki artykułów dla osób poszkodowanych w powodzi na południu Polski.
Zbieramy:
- wodę butelkowaną w zgrzewkach
- środki czystkości (chemię gospodarczą, środki do dezynfekcji)
- rękawice - różne rozmiary
- środki higieniczne (ręczniki jednorazowe, płyny do mycia ciała, szczoteczki, pasty do zębów, mydło)
- żywność długoterminową (konserwy, kasze, zupki błyskawiczne)
Zbiórka trwa do 30.09.2024r. na przeciwko szkolnych szatni.
Zebrane artykuły zostaną przekazane do Caritas w Trąbkach Wielkich.
Liczymy na Państwa zaangażowanie, pomoc i wsparcie i juz teraz dziękujemy.
Klasa 3 w letniej edycji warsztatów Leśna Banda.
Tęcza w probówce? Jak zamknąć takie zjawisko w małym naczyniu?
Uczniowie klasy siódmej nie próżnują na lekcjach chemii- jak prawdziwi naukowcy zgłębiają tajniki wiedzy związane z pojęciem "gęstość substancji".
Na zdjęciach efekty ich pracy.
W piątek 13 września 2024 r. o godz. 10:00 w lesie obok Granicznej Wsi (przy pomniku poświęconym osobom zamordowanym przez Niemców w okresie II wojny światowej) odbyła się uroczystość z okazji 85 rocznicy przywozu pierwszych więźniów do podobozu Grenzdorf Filii Obozu Koncentracyjnego Stutthof.
W uroczystościach wzięli udziału uczniowie klasy VIII B, przedstawiciele pocztu sztandarowego na czele z Panem Dyrektorem Krzysztofem Rek oraz Panią Anną Poprawa. Podczas uroczystości został odśpiewany hymn państwowy. Potem uczniowie Szkoły Podstawowej w Czerniewie przedstawili krótką historię obozu Grenzdorf. Następnie ksiądz proboszcz Grzegorz Daroszewski modlił się za pomordowanych. W imieniu Dyrektora Muzeum Stutthoff przemówienie wygłosiła Pani dr Danuta Drywa, która opowiedziała zebranym o trudnych warunkach jakie panowały w obozie, o ciężkiej pracy więźniów. Na zakończenie, dla uczczenia pamięci pomordowanych w obozie, delegacje złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze pod pomnikiem.
Po uroczystości Pani Wójt Gminy Trąbki Wielkie Izabela Malinowska zaprosiła wszystkich zebranych na poczęstunek i rozmowy pokoleń.