MENU

liczba odwiedzin: 2847103
  •  

    10 września 2010r.pożegnaliśmy byłego Kierownika i Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kłodawie pana Jana Chajewskiego

     

    Wśród wielu delegacji w „ostatniej drodze” pana Dyrektora wzięli udział: dyrektor szkoły Halina Podolska wraz z pracownikami, uczniami i emerytami Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Kłodawie.

    Wśród osób żegnających Pana Jana, dyrektor szkoły Halina Podolska pożegnała następującymi słowami:

    „Przypadło mi w udziale żegnać pana dyrektora Jana Chajewskiego w imieniu społeczności Szkoły Podstawowej w Kłodawie. Wprawdzie nie było mi dane pracować osobiście z Panem Chajewskim, ale wśród tutaj zebranych jest wiele osób, których uczył i z którymi pracował. Pan Jan Chajewski w zawodzie nauczycielskim przepracował 40 lat w tym 30 lat w Szkole Podstawowej w Kłodawie, początkowo na stanowisku kierownika a później dyrektora szkoły. Kierował również szkołą Przysposobienia Rolniczego i Zasadniczą Szkołą Rolniczą w Rusocinie z filią w Kłodawie.

     

    Pracę zawodową pan Jan Chajewski rozpoczął w 1948r. , na emeryturę przeszedł w 1983r. Przez te wszystkie lata pracy zawodowej uczył nie tylko dzieci i młodzież ale również ludzi dorosłych.

    Był nauczycielem, którego pomimo upływu czasu się nie zapomina. Był wielkim autorytetem dla uczniów, rodziców i pracowników. Potrafił jednoczyć ludzi do wspólnego działania. Dzięki jemu ogromnemu zaangażowaniu w pracę w 1968r. rozpoczęto budowę nowej szkoły w Kłodawie, która została oddana do użytku w 1969 roku.

    Pod kierownictwem Dyrektora Chajewskiego szkoła w Kłodawie wyróżniała się wśród innych placówek oświatowych pod względem osiąganych wyników w nauce i sukcesów w sporcie czy pod względem estetyzacji.

    Organizowanych było wiele wycieczek dla dzieci i imprez środowiskowych. W czasie wakacji organizowano wakacje dla dzieci. Wybitnym osiągnięciem Pana Dyrektora była wyjątkowa umiejętność współpracy z ludźmi o czym świadczy ogromny szacunek dla jego osoby ze strony uczniów, rodziców, pracowników i nauczycieli, z którymi utrzymywał kontakty po przejściu na emeryturę.

    W Kłodawie Pan Jan Chajewski nie tylko pracował, ale również przez wiele lat mieszkał. Doskonale znał to środowisko i potrzeby mieszkańców, zawsze służył pomocą. Przez wiele lat był prezesem ZNP.

    Za swoje wybitne osiągnięcia zawodowe i aktywną postawę społeczną był wielokrotnie nagradzany i odznaczany m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski, Medalem KEN, Odznaką Zasłużony Ziemi Gdańskiej.

     

    Panie Dyrektorze żadne słowa nie są w stanie oddać tego co było Pana udziałem. Pana praca zawodowa to część historii naszej szkoły. Staramy się kontynuować to co było Pana udziałem. Dzięki za wszystko co Pan zrobił dla uczniów, szkoły i środowiska za postawę godną do naśladowania. Zapewniam, że na długo pozostanie Pan w naszej pamięci.

     

    Rodzinie pana dyrektora Jana Chajewskiego składamy kondolencje”.

                                                                     Halina Jędrkiewicz

     

     

     

     

  • Już działa w naszej szkole Szkolne Koło Turystyczne

    Miło nam jest poinformować, że od 1 września w naszej szkole rozpoczęło swą działalność Szkolne Koło Turystyczne. Więcej informacji o działalności koła będzie można znaleźć w dziale Szkolne Koło Turystyczne. Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych rodziców i dzieci do udziału  w spotkaniu JAK POŁĄCZYĆ KAJAKI I PIECZONE ZIEMNIAKI?, które zaplanowane zostało na dzień 12 września 2010 (niedziela) w Juszkowie.

     

     

  • UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

    Uroczystość inauguracji roku szkolnego 2010/2011 rozpocznie się mszą świętą w kościele w Kłodawie o godzinie 8.00. Uczniowie zostaną dowiezieni na tę mszę bezpośrednio do kościoła.

    Godziny odjazdów autobusu szkolnego:

    Żukczyn - 7.15

    Łaguszewo - 7.20

    Kaczki - 7.25

    Trąbki Małe - 7.30

    Zła Wieś - 7.25

    Uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się w szkole o godzinie 9.00

  • Zajęcia edukacyjne z programu EFS

    W naszej szkole od września do czerwca prowadzone były zajęcia z j.angielskiego, j.niemieckiego, informatyki, matematyki oraz przyrody w ramach projektu realizowanego ze środków EFS "RÓWNY START". Zajęcia odbywały sie w grupach od 9 do 12 uczniów i uczęszczali na nie uczniowie klas II - VI. Cieszyły sie one dużym zainteresowaniem, dlatego też rodzice chcieliby, aby były kontynuowane w kolejnych latach.

  • Dzień Ziemi

    23 kwietnia wszyscy uczniowie szkoły wzięli udział w "Sprzątaniu Ziemi" (najbliższej okolicy szkoły). Każdy wychowawca wraz ze swoją klasą miał przydzielony teren do posprzątania. Na koniec całej akcji każdy uczeń posilil się pyszną kiełbaską pieczoną w ognisku.

  • V ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II

    11kwietnia nasza szkoła - jak co roku - wzięła udział w uroczystej mszy w kościele Miłosierdzia Bożego w Czerniewie, aby uczcić śmierć papieża Jana Pawła II. Uczniowie klasy VI i V wraz ze sztandarem szkoły reprezentowali całą społeczność szkolną.

    Podczas mszy świętej wspominaliśmy zmarłych tragicznie Polaków w katastrofi lotniczej w Smoleńsku.                                                        

  • NIETYPOWE ZAJĘCIA Z JEZYKA NIEMIECKIEGO

    Dzisiaj tj. w środę 17 marca 2010 odwiedził nas pan Dariusz Kur, lektor Instytutu Goethego w ramach kampanii promującej naukę języka niemieckiego DEUTSCH WAGEN TOUR. W ramach projektu uczniowie klasy piątej wraz z nauczycielem uczestniczyli  w warsztatowych zajęciach, na których bawiąc się poszerzali swoją wiedzę. Uczniowie z dużym zapałem rozwiązywali zadania językowe zdobywając przy tym mnóstwo nagród. Śmiechu było przy tym co niemiara!

    Nasi uczniowie wykazali się całkiem pokaźną wiedzą i zaprezentowali na zakończenie w dowcipny sposób po niemiecku cały wachlarz swoich zainteresowań.

    Więcej informacji na temat wizyty DWT w naszej szkole można znaleźć na stronie http://blog.goethe.de/deutsch-wagen-tour/categories/3-Olsztyn

    Beata Popek

  • DZIEŃ PATRONA

    5 marca w naszej szkole obchodzony był Dzień Patrona. Z tej okazji przez cały dzień odbywały się konkursy, zajęcia plastyczne oraz rozgrywki sportowe.

    Obchody tego święta rozpoczęły się od kabaretu pt: "Łoł-taki sioł", który został przygotowany przez Koło Żywego Słowa pod kierunkiem p.Anny Stefańskiej. Nastepnie odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz IV-VI.W tym czasie pięcio i sześciolatki wykonywały supełkowe postacie z bajek.  Nie obyło się bez ulubionej rywalizacji w śpiewie podczas konkursu "Karaoke" oraz rozgrywek sportowych.

  • KONKURS NA KUKIEŁKĘ

    Z okazji DNIA PATRONA w naszej szkole odbył się KONKURS NA KUKIEŁKĘ  PRZEDSTAWIAJĄCĄ ULUBIONĄ POSTAĆ Z WYBRANEJ  KSIĄŻKI MARII KOWNACKIEJ. Oceny prac dokonała komisja w składzie:

    - Dyrektor Szkoły – Halina Podolska
    - Janina Gruchocka
    - Marzena Sobczak
    - Jolanta Cieplińska,
    która przyznała nagrody i wyróżnienia w 3 kategoriach wiekowych:

    KLASA IV:
    - I miejsce – KINGA KOWALSKA
    - II miejsce – MIŁOSZ BILSKI
    - III miejsce – MAGDALENA BUKOWICZ
    - wyróżnienia – MAJA KELER, NIKOLA KAWECKA

    KLASA V:
    - I miejsce – BEATA BUGA
    - II miejsce – MAGDALENA SZMELTER, CELINA GÓRSKA
    - III miejsce – KAMILA WIŃSKA, NATALIA KURS
    - wyróżnienia – WERONIKA WOŁOSZYK, ZUZANNA WRONA, JOANNA BARCZYKOWSKA

    KLASA VI:
    - I miejsce – MARZENA KOWALSKA
    - II miejsce – ZUZANNA SUWICZAK
    - wyróżnienia – MARTA CHMIELEWSKA, PATRYCJA SZWEMIŃSKA.

    Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na WYSTAWIE na górnym holu, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem wszystkich uczniów.
    Jolanta Cieplińska
  • FERIE W CENTRUM HEWELIANUM „BLISKIE SPOTKANIE Z FIZYKĄ, ASTRONOMIĄ, PRZYRODĄ”

    23 lutego 2010r. uczniowie klas starszych pod opieką Haliny Podolskiej i Jolanty Cieplińskiej wybrali się na wycieczkę do Centrum Hewelianum. Brali udział  w WARSZTATACH  ASTRONOMICZNYCH  pt. „ZODIAK KOSMICZNY ZWIERZYNIEC”, zwiedzili też WYSTAWĘ  „WSZECHŚWIAT Z ZIEMI”, na której podziwiali piękne obrazy kosmosu

    wykonane w obserwatoriach astronomicznych na całym świecie, a przedstawione w formie wielkoformatowych zdjęć.

    WYSTAWA „ZODIAK JANA HEWELIUSZA” przybliżyła dzieciom dokonania sławnego gdańskiego astronoma. Obejrzały tutaj również wspaniałe ryciny Zodiaku wykonane przez Heweliusza.

    Niezwykle interesujące były zajęcia w PRACOWNIACH ENERGII I NIEBA gdzie na uczniów czekało ponad 50 interaktywnych stanowisk, na których mieli możliwość samodzielnego eksperymentowania ze zjawiskami przyrodniczymi. Dodatkową atrakcją były efekty świetlne i dźwiękowe. Czas spędzony w CENTRUM HEWELIANUM  dostarczył dzieciom wielu miłych, pożytecznych i niepowtarzalnych przeżyć.      

    Jolanta Cieplińska 

  • „ŚLADAMI HISTORII”

    13 stycznia 2010r. uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią Jolantą Cieplińską wzięli udział w WARSZTATACH w MUZEUM NARODOWYM w GDAŃSKU pt. „KLASA W GDAŃSKU – GRA FABULARNA DLA DZIECI” realizowanych w ramach projektu  „GDAŃSK I METROPOLIA EUROPEJSKA STOLICA KULTURY 2016. KANDYDAT”.

    Wraz z pracownikami muzeum przenieśliśmy się do XVII – wiecznego Gdańska. Każdy wcielił się w wyznaczoną postać, otrzymał strój oraz instrukcje dotyczące gry. Zostaliśmy podzieleni na 2 drużyny, a następnie wraz z KAPITANEM  BOTSACKENNEM udaliśmy się na wyprawę po przyprawy .Musieliśmy przygotować statek do podróży, dopłynąć na miejsce i zdobyć przyprawy. Zadania były tak skonstruowane, że aby je rozwiązać przemieszczaliśmy się po różnych salach muzeum. Liczył się czas, pomysłowość grupy ale i przestrzeganie Kodeksu Gracza. Ostatecznie zwyciężyła drużyna Kingi, jednak wszyscy bawili się świetnie, byli bardzo aktywni podczas zajęć, a co najważniejsze zdobyli wiele informacji o XVII – wiecznym Gdańsku i jego mieszkańcach oraz o zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku. Była to niezwykła lekcja historii, którą polecamy wszystkim!

    Jolanta Cieplińska

  • 08.01.2010


    8 stycznia gościliśmy w naszej szkole uczennice ze Szkoły Podstawowej z Sobowidza. Okazją do spotkania było zorganizowanie przez nas Przeglądu pt.” Spotkanie z piosenką niemiecką”. Naszą szkołę śpiewająco reprezentował duet Beata Buga i Zuzia Wrona z klasy V. Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.
    Beata Popek

  • PODSUMOWANIE GMINNYCH KONKURSÓW

       6 stycznia 2010r. w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Kłodawie odbyło się podsumowanie GMINNYCH KONKURSÓW PLASTYCZNYCH:

             - na KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ zawierającą element związany z działalnością Fundacji „Pan Władek”

             - na SZOPKĘ

             - na GWIAZDĘ BETLEJEMSKĄ.

     

       W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście:

            - Maria Ornowska – Fundacja „Pan Władek”

            - Błażej Konkol – Wójt Gminy Trąbki Wielkie

            - Józef Sroka – Przewodniczący Rady Gminy

            - Anna Stosio – Gminna Komisja Oświatowa

            - Anna Chmielewska – Gminna Biblioteka Publiczna w Trąbkach Wlk.

            - laureaci konkursów wraz z opiekunami.

     

           Podsumowania Konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową, którego współorganizatorem była nasza szkoła dokonała Dyrektor Szkoły – Halina Podolska. Na konkurs wpłynęło 128 prac z następujących placówek z naszej gminy: Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Trąbkach Wlk., Przedszkola w Trąbkach Wlk., Szkół Podstawowych w: Czerniewie, Mierzeszynie, Sobowidzu, Kłodawie.

     

    14 grudnia 2009r. oceny prac dokonała Komisja Konkursowa w składzie:

       -  Przewodniczący – Władysław Ornowski

       - Bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej – Anna Chmielewska

       - Redaktor Radia Gdańsk.

     

    Przyznano nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych:

     

    • W kategorii wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno – wychow.:

    I miejsce – ADAM  POBŁOCKI,  OREW Trąbki Wlk.

    II miejsce – MARIUSZ  SZEWCZYK,  OREW Trąbki Wlk.

    III miejsce – ANETA  KAŹMIERCZYK,  OREW Trąbki Wlk.

    wyróżnienie – ADAM  WIŚNIEWSKI,  OREW Trąbki Wlk.

     

    • W kategorii – przedszkolaki:

    I miejsce – ADAM  ŻYDER,  SP Sobowidz

    II miejsce – JAKUB  ZWIEWKA,  SP Sobowidz

    III miejsce – PAWEŁ  SZEWC,  SP Sobowidz

    wyróżnienie – Przedszkolaki -  4,5 latki Trąbki Wlk.

     

    • W kategorii uczniowie klas I – III:

    I miejsce – PAWEŁ  ŻBIKOWSKI,  SP Mierzeszyn

    II miejsce – IWONA  GIERSKA,  SP Kłodawa

    III miejsce – MATEUSZ  DOBROWOLSKI, SP Mierzeszyn

    wyróżnienie – NATALIA  PRZYTARSKA,  SP Mierzeszyn

     

    • W kategorii uczniowie klas IV – VI :

    I miejsce – NATALIA  KURS,  SP  Kłodawa

    II miejsce – KINGA  KOWALSKA,  SP Kłodawa

    III miejsce – WERONIKA WOŁOSZYK,  SP Kłodawa.

     

    Po wręczeniu nagród uczestnicy obejrzeli  WYSTAWĘ kartek świątecznych, gwiazd i szopek przygotowaną na górnym holu oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

     

    Zapraszamy do udziału w następnych konkursach plastycznych.

     

     

                                                                                            Jolanta Cieplińska

     

  • SUKCES W KONKURSIE POWIATOWYM

    04.01.2010
    Magdalena Szmelter z kl.V otrzymała wyróżnienie w VII Powiatowym Konkursie "Kartka Świąteczna".Swoja pracę wykonała na lekcjach informatyki.
  • CHOINKA DLA ZWIERZĄT

    21.12.2009
    21 grudnia uczniowie klas I-III jak co roku przygotowali w pobliskim lasku "choinkę dla zwierząt". Dzieci zawiesiły na drzewku marchewki i jabłka, a do karmnika wsypały nasionka. Uczniowie zaśpiewali leśną pastorałkę i wyrecytowali wiersz o choince.
  • KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

    20.12.2009
    W grudniu odbył się w naszej szkole szkolny etap ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego „DER, DIE, DAS – Kenner”. W konkursie wzięło udział czworo uczniów z klasy VI: Marta Chmielewska, Patrycja Szwemińska, Sandra Dwojak oraz Andrzej Ossowski. Niestety żadnemu z uczestników nie udało się zakwalifikować do kolejnego etapu, jednak uczniowie mieli okazję aby sprawdzić swoją wiedzę. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

  • TEATR MINIATURA

    Teatr Miniatura, w którym spektakle przeznaczone są dla dzieci, cieszy się od lat niezwykłą popularnością małych widzów. Nasi uczniowie, ci najmłodsi, również bardzo chętnie ogladaje spektakle.10 grudnia obejrzeliśmy przedstawienie na podstawie chińskiej baśni pt."Tygrys tańczy dla Szu Hin" Było to niezwykle barwne, a zarazem ciekawe widowisko.

    Halina Jędrkiewicz

  • SPOTKANIE Z MUZYKĄ W FILHARMONII

    7 grudnia 2009r. uczniowie klas IV – VI wraz z wychowawcami Anetą Michalską, Anną Stefańską i Jolantą Cieplińską wybrali się do POLSKIEJ

    FILHARMONII BAŁTYCKIEJ im. FRYDERYKA CHOPINA w GDAŃSKU na KONCERT EDUKACYJNY pt. „KRÓLEWSKIE INSTRUMENTY”.

    Uczniowie z wielką uwagą wysłuchali KONCERTU przeplatanego wiadomościami dotyczącymi budowy i działania  KRÓLEWSKICH INSTRUMENTÓW - ORGANÓW I  HARFY, poznali też nazwy głosów męskich i kobiecych występujących w CHÓRZE  KRÓLEWSKIM. Dodatkową atrakcją były KONKURSY MUZYCZNE oraz ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE złożone w „ŚPIEWAJĄCY” sposób przez ARTYSTÓW  całej widowni.

    Jolanta Cieplińska

  • MIKOŁAJKI W SZYMBARKU

    6 grudnia 2009r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli Janiny Gruchockiej i Jolanty Cieplińskiej uczestniczyli w „ZLOCIE MIKOŁAJÓW” w SZYMBARKU.  konkursy, pamiątkowe zdjęcie WSZYSTKICH  MIKOŁAJÓW,  tych dużych i małych, starszych – seniorów i tych małych z przedszkoli i szkół, dla chętnych zabawy przy muzyce, a dla wszystkich oczywiście MIKOŁAJKOWE  UPOMINKI!

    Janina Gruchocka

    Jolanta Cieplińska

  • MIKOŁAJKI 2009

    Dnia 4 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego (5 i 6-latki) uczestniczyły w wycieczce do kina w Łęgowie. Po obejrzeniu filmu o tematyce bożonarodzeniowej „Czerwone trzewiczki” dzieci uczestniczyły w spotkaniu ze Św. Mikołajem.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Kłodawie
    ul. Szkolna 10
    83-035 Kłodawa
  • (058) 682-87-28

    512 006 998

Galeria zdjęć