MENU

liczba odwiedzin: 2818869
  • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ZYGMUNTA BUKOWSKIEGO

    W bieżącym roku uczniowie musieli recytować wiersz „Kulig” a drugi utwór wybrać samodzielnie.

    I miejsce-  Iwona Gierska

    II  miejsce - Zofia Wrona

    III miejsce -  Martna Bławat

    Za najlepszą przez jury została uznana recytacja Iwony Gierskiej i to ona reprezentować będzie naszą szkołę w czasie Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie.

     

     

  • WYCIECZKA DO MALBORKA

    15 maja w ramach projektu "Uczeń mądry i wesoły" odbyła się wycieczka do Malborka. Uczniowie klas I-III z wychowawcami:p.M.Sobczak, p.J,Kucharską oraz p. H.Jędrkiewicz zwiedzili Muzeum Zamkowe w Malborku. Niezwykłych wrażeń dostarczyły im dwie wystawy - wyrobów z bursztynu oraz dawnej broni palnej. W wycieczce dodatkowo uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego z p.A.Markun.

    Halina Jędrkiewicz

    Galeria zdjęć

  • Z wizytą w Cieplewie

    11 maja  klasa I i II były w OKSiR w Cieplewie na projekcji filmów w ramach festiwalu filmowego w Gdyni. Uczniowie obejrzeli dwa nowe filmy pt.,, Mami Fatale” oraz ,,Hip- hip i hurra”. Po projekcji odbyło się spotkanie z producentem filmowym z Warszawy. Nowe filmy bardzo się wszystkim podobały i zostały nagrodzone dużymi brawami.

    Marzena Sobczak

  • WYCIECZKA DO WARSZAWY

               Uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Kłodawie w dniach 11-12 maja 2012 roku odwiedzili Warszawę. Wycieczka ta była w dużym stopniu refundowana ze środków projektu pn. ,,Uczeń mądry i wesoły” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, który to projekt uczniowie realizują od września 2011 r. i rodziców.

     

            Celem wycieczki było rozwijanie umiejętności, zdolności i zainteresowań naszych uczniów z zakresu języka polskiego, historii z dużą dozą patriotyzmu, matematyki, przyrody i plastyki. W tym celu dzieci zwiedziły:

    - Cmentarz Powązkowski – gdzie złożyły kwiaty na grobie patronki szkoły – Marii Kownackiej, poznały historię Powązek i ludzi tam pochowanych,

    - Senat – gdzie mogły zobaczyć pracę senatorów RP,

    - Łazienki – gdzie poznały piękno dawnej architektury, mogły zgłębić różnorodność tamtejszej roślinności

    - obejrzały stadion Legii,

    - tarasy,

     - ważnym miejscem był Kościół Św. Jana i tamtejsze muzeum  poświęcone życiu, działalności i okoliczności śmierci  ks. Jerzego Popiełuszki.

    - wizyta w Izbie Pamięci Marii Kownackiej na Żoliborzu – utrwaliła wiedzę już wcześniej nabytą dotyczącą życia i twórczości naszej patronki,

    - Muzeum Techniki w Pałacu Kultury – pozwoliło uczniom na samodzielne przeprowadzanie doświadczeń (np. z zakresu elektrostatyki), poznali historię komputera, telewizora, czy telefonu.

    - galeria w Pałacu Kultury – poznanie twórczości Leonardo da Dinci,

    - panorama Warszawy,

    - Stare Miasto – zapoznanie z architekturą Warszawy, Zamkiem Królewskim i pomnikami,

    - Niepokalanów – zwiedzanie Bazyliki, poznanie dziejów Bł. Maksymiliana Kolbe, wdrażanie do poznania historii Polski poprzez pokaz Panoramy Tysiąclecia, Muzeum Papieskie.

         Czas spędzony w Stolicy pozwoli na usystematyzowanie wcześniej nabytej wiedzy, a także zmotywuje uczniów do poszukiwania nowych alternatywnych źródeł wiedzy, jak bezpośredni kontakt z historią, matematyką, przyrodą z językiem ojczystym – wszak praktyka jest najlepszym nauczycielem.

    Galeria zdjęć

     

    Janina Gruchocka

  • DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ

    9 maja obchodzony jest Dzień Unii Europejskiej. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano apel, podczas którego uczniowie z Koła Europejskiego zaprezentowali swoją znajomość tematyki europejskiej w przedstawieniu oraz rozstrzygnięto Gminny Konkurs Na Flagę Państw UE. Na tę uroczystość przybili zaproszeni goście: była europoseł pani Hanna Foltyn – Kubicka, przewodniczący Rady Gminy Trąbki Wielkie pan Józef Sroka, pan Władysław Ornowski z Fundacji „Pan Władek", pani Monika Rogalska z Punktu Informacyjnego w Pruszczu Gdańskim, pani Anna Chmielewska z Gminnej Biblioteki Publicznej oraz pan Andrzej Markowski – inspektor ds. oświaty w Trąbkach Wielkich.

          Uczniowie zabrali zebranych w nieco humorystyczną podróż po kilku krajach Wspólnoty prezentując swoje talenty aktorskie i kabaretowe odgrywając włoską operę, hiszpańskie flamenco, niemieckie jodłowanie czy scenę balkonową z „Romea i Julii". Kilka słów o pracy eurodeputowanego wygłosiła była pani europoseł. Następnie wręczono uczniom nagrody za konkurs, ufundowane przez Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Pruszczu Gdańskim i Gminny Ośrodek Kultury w Trąbkach Wielkich. Mimo iż to dopiero pierwsza edycja Konkursu na Flagę krajów Unii Europejskiej, nadesłano aż 85 prac ze szkół podstawowych i przedszkola z terenu gminy.

    Mamy nadzieję, że Dzień Unii Europejskiej stanie się w naszej szkole coroczną tradycją.

    Zapraszamy na fotorelację umieszczoną na stronie Urzędu Gminy w Trąbkach Wielkich:

    FOTORELACJA

  • UDZIAŁ W PROJEKCJI FILMU W OKSIR W CIEPLEWIE

    8 maja uczniowie klas III-IV z okazji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, który odbył się w Gdyni, wzieli udział w pokazie filmów w OKSiR w Cieplewie. Ponadto uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach plastycznych, muzycznych i tanecznych. W podobnych projekcjach oraz warsztatach wzięli udział uczniowie pozostałych klas naszej szkoły.

    Halina Jedrkiewicz

  • ŚWIĘTO FLAGI

    27 kwietnia 2012r. reprezentacja uczniów klas III-VI uczestniczyła w Gminnych Obchodach Święta Flagi, które miały miejsce w Sobowidzu.
    Ur
    oczystość rozpoczęła się Mszą św., po której wszyscy uczestnicy ubrani w barwy biało-czerwone przeszli przemarszem do szkoły. Tutaj uczestnicy mieli okazję obejrzeć bardzo ciekawy program artystyczny w wykonaniu uczniów szkół z terenu Gminy Trąbki Wielkie oraz wysłuchać niezwykle interesującego wykładu profesora doktora habilitowanego z Uniwersytetu Gdańskiego Pana Piotra Nirwińskiego na temat historii POLSKIEJ FLAGI. Następnie wręczono nagrody uczniom biorącym udział w konkursie „Polska w kolorze biało-czerwonym” pod patronatem Marszałka Senatu RP Pana Bogdana Borusewicza.

     

    Prace nagrodzone w konkursie "Polska w kolorze biało-czerwonym"


       Nikodem Osowski 5-latki (praca plastyczna wykonana pod kierunkiem p.L.Olszewskiej)
       Daniel Bamburski (praca wykonana w programie graficznym Paint), kl.VI
       Maja Keler, kl.VI (praca plastyczna wykonana pod kierunkiem p.J.Cieplinskiej)
     

    Wyróżnienia:
        Julia Wietrzyńska (praca wykonana w programie graficznym Paint), kl.V
        Bartosz Włodarski (praca wykonana w programie graficznym Paint), kl.V

     

    Elżbieta Jasiak


     


     

  • ŚWIĘTA MAJOWE

    25 kwietnia odbył się apel, w czasie którego uczniowie kl.IV przypomnieli o ważnych świętach majowych i rocznicach historycznych. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego.

    Galeria zdjęć

    Anna Stefańska

  • VIII POWIATOWY KONKURS WIEDZY ZDROWOTNEJ

    24 kwietnia uczniowie klasy III wzięli udział w VIII Powiatowym Konkursie Wiedzy Zdrowotnej "Jestem bezpieczny". Oprócz konkursu organizatorzy - SP w Czerniewie - przygotowali uczestnikom bardzo dużo atrakcji.

    Galeria zdjęć

    Halina Jędrkiewicz

     

    Zapraszamy do fotorelacji na stonie Szkoły  Podstawowej w Czerniewie - FOTORELACJA

  • SUKCES W KONKURSIE POWIATOWYM KARTKA ŚWIĄTECZNA

    24 kwietnia ucz.klasy V Magdalena Słupianek otrzymała wyróżnienie za kartkę wielkanocną wykonaną w programie graficznym Paint.

    Elżbieta Jasiak

  • XII GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

    19 kwietnia w Szkole Podstawowej w Sobowidzu odbył się XII Gminny Konkurs Ortograficzny. Godnie zaprezentowali naszą szkołę:

    I miejsce – Helena Górska-  kl. II

    II miejsce – Mieszko Kowalczyk - kl. III

    I miejsce – Zofia Wrona – kl. IV

    II miejsce – Magdalena Bukowicz – kl.VI

     

  • WARSZTATY W CENTRUM HEWELIANUM

    19 kwietnia uczniowie klas II-III wzieli udział w niezwykle interesujących warsztatach, które odbyły się w Centrum Hewelianum w Gdansku. Wiele wrażeń dostarczyły uczniom eksperymenty, ktore mogli swobodnie wykonywać, bawiąc się jednocześnie i ucząc.

    Halina Jędrkiewicz

     

  • ARCHIDIECIEZALNY KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ

    19 kwietnia 2012r. w Pruszczu Gdańskim odbył się Archidiecezialny Konkurs Wiedzy Religijnej "Katolik 2011/2012. A oto wyniki naszych uczniów:

    II miejsce Mateusz Myszk, ucz.kl. VI

    III miejsce Kamil Babiński, ucz. kl.VI

    III miejsce Adrianna Cieloszczyk, ucz. kl.VI

  • KONKURS MATEMATYCZNY "MATEMATYK ROKU 2012"

    17 kwietnia pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w III etapie międzyszkolnego konkursu matematycznego Matematyk Roku 2012 w Pszczółkach. W konkursie łącznie wzięło udział około 150 uczniów z 7szkół: w Pszczółkach, Trąbkach Wielkich, Mierzeszynie, Czerniewie, Kłodawie, Suchym Dębie i Sobowidzu. Czworo uczniów naszej szkoły odniosło duży sukces:
    Julian Górski - I miejsce w kategorii klas V
    Katarzyna Wolska - II miejsce w kategorii klas V
    Adrianna Leszczyńska - III miejsce w kategorii klas V
    Miłosz Cieloszczyk - I miejsce w kategorii klas IV

  • I PIESZA PIELGRZYMKA DO KOŚCIOŁA ŚW. FAUSTYNY KOWALSKIEJ NA ROTMANCE

     

    Uczniowie naszej szkoły mają za sobą już kilka pieszych pielgrzymek do najbliższych sanktuariów, dlatego kolejne wyzwanie nie było dla nich dużym problemem. 14 kwietnia wraz z dziećmi pielgrzymowali również rodzice. Wszyscy mieli jedną intencję – wyproszenie miłosierdzia dla całej parafii i wszystkich parafian. Pielgrzymka wyruszyła spod kościoła o godzinie 15.00 – godzinie Miłosierdzia Bożego. W kościele p.w. Św. Faustyny uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, która celebrowana była przez naszego proboszcza ks. Bronisława Chudego. Byliśmy bardzo wzruszeni serdecznością i gościnnością ks. Proboszcza Andrzeja  Kosowicza, który bardzo ciekawie opowiadał o historii powstawania jego parafii przy słodkim poczęstunku i herbatce.

    Galeria zdjęć

    Renata Szalewicz

  • POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY

     23 marca 2012r. w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Cieplewie odbył się II etap Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z książką na „ty”, którego nasza szkoła jest współorganizatorem. Komisja w składzie:

    1. Dominika Dowgiert
    1. Anita Kotwa –Kąkol
    1. Anna Krawycińska

    wyłoniła następujących zwycięzców:

     

    Klasa I

    I    Miejsce:    Agata Szwedo  SP Nr 2 w Pruszczu Gd.

                            Julia Miernik  SP w Kłodawie

    II  Miejsce:     Natalia Olechnowicz SP w Giemlicach

    III Miejsce :   Hubert Matejuk  KSN w Pruszczu Gd.

     

    Klasa II

    I Miejsce:       Paulina Baczyńska SP w Straszynie

    II Miejsce:      Zofia Jaworowska SP Nr 2 w Pruszczu Gd.

                            Katarzyna Caboń  SP w Kłodawie

    III Miejsce:    Filip Łobaczewski  SP w Giemlicach

     

    Klasa III

    I Miejsce:       Julia Wiergowska SP w Straszynie

                            Julia Caboń  SP w Kłodawie

    II Miejsce:      Szymon Gajewski  SP w Czerniewie

    III Miejsce:    Wiktoria Skoczylas SP Nr 2 w Pruszczu Gd.

     

    Klasa IV

    I Miejsce:       Zofia Przybysz SP Nr 2 w Pruszczu Gd.

    II Miejsce:      Zofia Wrona SP w Kłodawie

            Karolina Gatz  SP w Straszynie

    III Miejsce:    Krystian Went  SP w Czerniewie

     

    Klasa V

    I Miejsce:       Adrian Grulkowski  SP w Czerniewie

    II Miejsce:      Adrianna Leszczyńska SP w Kłodawie

    III Miejsce:    Julia Witkowska SP w Straszynie

     

    Klasa VI

    I Miejsce:       Zuzanna Gryszko  SP Nr 2 w Pruszczu Gd.

    II Miejsce:      Marceli Buczyński  SP w Kłodawie

    III Miejsce:    Paweł Drab  SP w Straszynie

     

    Gorąco gratulujemy wszystkim uczniom, natomiast powyższych laureatów zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się 6 czerwca 2012r. , o godzinie 10.00 w naszej szkole  w Kłodawie.

     

                          Galeria zdjęć

  • POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI JANA BRZECHWY

    17 marca 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Przywidzu odbył się  Powiatowy Konkurs Recytatorski-Jan Brzechwa, w którym Szkołę Podstawową w Kłodawie reprezentowały: Katarzyna Wolska, Adrianna Leszczyńska z klasy V oraz Patrycja Kowalska z kl.  IV.

    Patrycja Kowalska zajęła w tym konkursie II miejsce, recytując wiersz pt.: „Jak rozmawiać trzeba z psem”. Gratulujemy!

  • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

    Rekolekcje- łac. recolectio oznacza pozbieranie siebie. Często się tez używa terminu „ćwiczenia duchowe”.
    Celem rekolekcji jest wejście w siebie, uczenie się pracy nad sobą, uspokojenie w zamęcie dni powszechnych i pozbycie się stresów; owocem- wewnętrzne skupienie, nawrócenie i odmowa moralna. Pozwalają uczestnikowi weryfikować swoje dotychczasowe życie. Czas intensywniejszej modlitwy i rozważania. Pomocą jest uczestniczenie w nabożeństwach i wysłuchanie nauk. Często stanowią początek kolejnego etapu rozwoju duchownego.
    Rozróżnia się rekolekcje otwarte (np. parafialne, stanowe, szkolne, ewangelizacyjne) i zamknięte (odprawiane przez osoby duchowne lub świeckie, w specjalne do tego wyznaczony ośrodkach, z zachowaniem całkowitego milczenia)

     


     Uczniowie naszej szkoły każdego roku  uczestniczą w rekolekcjach wielkopostnych. Organizowane są one w kościele parafialnym p.w. św. Jakuba Starszego w Kłodawie. Uczniowie chętnie w nich uczestniczą.  Zawsze towarzyszą im wszyscy nauczyciele i wychowawcy oraz niektórzy rodzice. W tym roku odbyły się w dniach 25-28.03.2012r. Rekolekcje prowadził ks. Bolesław Antoniów- proboszcz nowo wybudowanego kościoła p.w. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Ełganowie.

    Nauki  wielkopostne ks. Bolesław  rozwinął w oparciu o trzy wiodące tematy:

    1. SZUKAMY JEZUSA
    2. KOCHAMY JEZUSA
    3. NAŚLADUJEMY JEZUSA

    Renata Szalewicz

     

    Galeria zdjęć

  • ZAPISY DO SZKOŁY

                         DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ

    IM. M. KOWNACKIEJ W KŁODAWIE

        Ogłasza zapisy na rok szkolny   2012/2013  do

    ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH - dzieci 5 -letnie i 6 – letnie( rocznik 2006, i 2007)
     DO KLAS  I – dzieci  6 – letnie i 7- letnie (rocznik 2005, 2006)
                        
               
    Zapisy odbędą się 19 i  20.03.2012r. w godzinach  8.00-12.00

    Zapisy dokonywane będą na podstawie aktu urodzenia dziecka. Proszę dostarczyć również nr PESEL dziecka.


     

  • KONCERT EDUKACYJNY

    W ramach realizacji Projektu pn. ”Uczeń mądry i wesoły” współfinansowanego przez Unię Europejską 5 marca 2012r. uczniowie klas IV – VI brali udział w koncercie edukacyjnym pt. „W POGONI  ZA KRÓLEM  ULICZKAMI  GDAŃSKA” w Państwowej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

    Uczestnicy koncertu dzięki dawnej muzyce, tańcom i stylowym strojom artystów przenieśli się w epokę królewskiego Gdańska. Podczas wędrówki po starym mieście towarzyszyły im opowieści oparte na legendach prof. Jerzego Sampa. Wszystkich zachwyciły dawne tańce i gra szczególnie tych małych artystów – dzieci. Najbardziej podobały się GDAŃSKIE  LWIĄTKA, NEPTUN,  SPRYTNY  BALCEREK oraz  PANIENKA  Z  OKIENKA.

    Wielkie brawa otrzymali również  tancerze za przepiękne wykonanie POLONEZA, młodzieżowa grupa hip – hopowa oraz orkiestra AMBER.

    Koncert  dostarczył wielu wrażeń artystycznych był także okazją do przybliżenia uczniom niektórych wydarzeń z historii Gdańska.

     

    Galeria zdjęć

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Kłodawie
    ul. Szkolna 10
    83-035 Kłodawa
  • (058) 682-87-28

    512 006 998

Galeria zdjęć