MENU

liczba odwiedzin: 2820923
  • HALOWA PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW

    HALOWA PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW
    Igrzyska Dzieci w halowej piłce nożnej odbyły się 25.09.2017 na hali w Trąbkach Wielkich.
    Nasza drużyna w składzie: Bastek Brajan, Bielski Oliwier, Czechowski, Jakub, Korkowski Kewin, Legawiec Cezary, Sadoch Dominik, Skonieczny Maciej, Sławiński Kacper.
    Oto wyniki rozgrywek;
    I miejsce SP Trąbki Wielkie
    II miejsce SP Mierzeszyn
    III miejsce SP Kłodawa
    IV miejsce SP Sobowidz
    Aneta Michalska
     
  • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

    SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

    W dniach od 18.09 do 25.09  uczniowie poszczególnych oddziałów wzięli udział w dorocznej akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA. Porządkowano miejsca przylegające do terenu szkolnego, drogi do lasu oraz boisko wiejskie i place zabaw. Zebrano sporo śmieci które posegregowane trafiły do śmietników. SZKOLNE KOŁO EKOLOGICZNE uświadomiło szczególnie najmłodszym uczniom, że dbając o środowisko, dbamy o ludzi, rośliny i zwierzęta – o NASZ WSPÓLNY DOM.

        

                               Szkolne Koło Ekologiczne

  • SZACHY DRUŻYNOWE

    SZACHY DRUŻYNOWE
    W dniu 20.09.2017 odbyły się zawody Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. W naszej grupie wiekowej startowały trzy szkoły SP Trąbki Wielkie, SP Sobowidz i SP Kłodawa.
    Oto wyniki:
    I miejsce SP Kłodawa
    II miejsce SP Sobowidz
    III miejsce SP Trąbki Wielkie
    Nasi uczniowie w składzie : Kewin Korkowski, Dominik Sadoch, Leon Zaorski, Wiktoria Szymańska będą reprezentować Naszą Gminę w zawodach powiatowych.
    Aneta Michalska
  • STYPENDIA ZA WYNIKI W NAUCE I SUKCESY SPORTOWE

    STYPENDIA ZA WYNIKI W NAUCE I SUKCESY SPORTOWE

    We wtorek 19 września 2017 r. podczas uroczystej sesji Rady Gminy Trąbki Wielkie wybitni uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy otrzymali stypendia. Miło nam poinformować, iż stypendium Wójta Gminy Trąbki Wielkie otrzymali także uczniowie naszej szkoły:

    Weronika Rosanowska (kl. V) - za wyniki w nauce

    Leon Zaorski (kl. VI) - za osiągnięcia sportowe.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • LAPBOOK JAKO AKTYWNA POMOC W NAUCE

    LAPBOOK JAKO AKTYWNA POMOC W NAUCE

    W pierwszych tygodniach września uczniowie klasy V mieli okazję poznać jak tworzyć lapbooki, bardzo przydatne przy zapamiętaniu wiadomości z dowolnego przedmiotu. Jest to jedna z metod aktywnych dotyczących technik pracy umysłowej. My tworzyliśmy lapbooki z mitologii greckiej (bieżące zagadnienia z języka polskiego), ucząc się przy świetnej zabawie.

    Wkrótce nadejdą długie, jesienne wieczory. Zachęcam do zapoznania się z techniką tworzenia lapbooków. Może w ten sposób pomożemy sobie (lub dziecku) w nauce?

    Lapbook (nie wymyślono jeszcze, niestety, dobrego polskiego określenia) to najprościej mówiąc miniksiążeczka / teczka tematyczna. Kolorowa, atrakcyjna, zawiera najważniejsze wiadomości na dany temat. To taka przestrzeń zawierająca grafiki, zdjęcia, wykresy, ważne hasła. Zwykle zawiera mnóstwo kieszonek, do których można zajrzeć, by się czegoś więcej dowiedzieć. Uczeń samodzielnie przygotowujący lapbooka wybiera informacje, które mają się w nim znaleźć, dokonuje selekcji i ich rozplanowania.  Według piramidy zapamiętywania (stożek Dale’s) uczeń zapamiętuje tylko 10% tego, co słyszy i aż 90% tego, co sam wykonuje.(Połączenie słów, obrazów i działania.) Naukowcy się w tej kwestii nie mylą i warto to wykorzystać.  Lapbook porządkuje myśli, utrwala wiedzę, pomaga zapamiętać, daje czas na refleksję, pozwala decydować, uwalnia kreatywność. Do jego wykonania potrzebujemy niewiele: teczki (może być stara, zniszczona) lub kartki A3, mazaków,  małych kopert/kieszonek, nożyczek, kleju … ale przede wszystkim pomysłów.  

    Lapbook może być wykonany do praktycznie każdego tematu ze wszystkich przedmiotów szkolnych. Jest świetny jako powtórka np. przed sprawdzianem. A przy okazji jego tworzenia można się naprawdę dobrze bawić. Polecam!

    Bibliografia: Lapbook, czyli jak kreatywnie rozwijać umiejętności czytelnicze uczniów, autor Dominika Ringwelska – materiały ze szkolenia, w którym uczestniczyłam.                                      

    Katarzyna Pęczek

  • WIZYTA W MUZEUM STUTTHOF

    WIZYTA W MUZEUM STUTTHOF

    Dnia 19.09.2017r. uczniowie klasy VII pod opieką p. Anety Michalskiej i p. Karoliny Kaźmierczak – Dułak wyjechali na lekcję muzealną do Muzeum Stotthof w Sztutowie. Na miejscu zwiedzanie rozpoczęło się od projekcji filmu dokumentalnego, który w dużej części zawierał materiały nakręcone w 1945r. Następnie uczniowie zostali oprowadzeni po dawnym obozie koncentracyjnym, a pan przewodnik w bardzo przystępny dla młodzieży sposób przybliżył smutną historię tego miejsca. Na koniec zwiedzania uczennica zapaliła znicz w dawnej komorze gazowej, a delegacja klasy złożyła kwiaty pod pomnikiem pomordowanych.

    Ta żywa lekcja historii pozostanie na długo w naszej pamięci.

    Karolina Kaźmierczak - Dułak

  • JAK UKRAŚĆ PSA?

    JAK UKRAŚĆ PSA?
    18 września 2017 klasy III A, III B, IV A, IV B były w OKSiBP w Cieplewie na filmie "Jak ukraść psa". Film Jak ukraść psa zdobył liczne nagrody na festiwalach kina dziecięcego w Polsce: Kwiat Paproci, Nagrodę Dziennikarzy na 3. Festiwalu Filmowym Kino Dzieci, Nagrodę  Jury Międzynarodowego,Nagrodę Jury Dziecięcego i Nagrodę Jury Nauczycielina 33. MFF Młodego Widza Ale Kino! 
    Życie 10-letniej Ji-so wcale nie jest usłane różami,dziewczynka musi mieszkać z mamą,młodszym bratem w niewielkiej furgonetce, ale cicho sza! To tajemnica. Wie o tym tylko Chae-rang, przyjaciółka Ji-so ze szkoły. Urodziny Ji-so już za miesiąc w planach jest huczna impreza dla całej klasy u niej w domu. Nie ma innego wyjścia dziewczynka musi kupić dom, i to jak najszybciej. Podobno wystarczy 500 dolarów. Aby zdobyć pieniądze, dwie dziewczynki postanawiają ukraść psa bogatej
    właścicielce restauracji.
    Film opowiada o poważnych sprawach bez cienia fałszu i panoszącej się naiwności. Daje dużo do myślenia, a czasami nawet można uronić łzę.
    Aneta Michalska
  • OBCHODY W GRANICZNEJ WSI

    OBCHODY W GRANICZNEJ WSI

    13 września 2017r. o godz. 9.15 odbył się apel  w Granicznej Wsi, na którym  zgromadzili się uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych  i gimnazjum z terenu gminy Trąbki Wielkie wraz z pocztami sztandarowymi. Modlitwę  za  więźniów obozu poprowadził ks. Jarosław Brylowski wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Czerniewie. Jak co roku na tę uroczystość przybyli licznie zaproszeni goście: Starosta Gdański - Pan Stefan Skonieczny, Wójt Gminy Trąbki Wielkie - Pan Błażej Konkol, Przewodniczący Rady Gminy - Pan Zbigniew Leszczyński, Kierownik Zespołu Oświaty - Pani Patrycja Jereczek, Kierownik Muzeum Stuthoff - Pani Elżbieta Grot, Komendant Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich - Pan Adam Baczewski, Radny Powiatu - Pan Tomasz Kempa, Andrzej Gajowniczek z Nadleśnictwa Kolbudy, Ks. Prałat Edward Szymański, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Gminy Trąbki Wielkie, Państwo Maria i Władysław Ornowscy z Fundacji "Pan Władek", Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 65 w Gdańsku - Pani Jolanta Kwiatkowska, Sołtys Granicznej Wsi - pani Barbara Morawska, Pan Przemysław Sautycz oraz rodziny więźniów.

    Na zakończenie zaproszeni goście: przedstawiciele Urzędu Gminy, Powiatu, Nadleśnictwa, placówek oświatowych złożyli wiązanki kwiatów i znicze. W tym roku grupy najstarszych uczniów z każdej szkoły wzięły udział w wyjazdach do Muzeum Stutthof w Sztutowie.

     

    Aneta Michalska

  • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

    ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

    Dnia 4. września 2017r. uroczystą mszą św. o godz. 8.00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

    • Komentarz do Liturgii odczytała Kinga Balińska z kl. 4
    • Słowo Boże przeczytał Paweł Lis z kl. 5
    • Psalm zaśpiewała Amelia Frydrychowicz z kl. 7
    • Modlitwę wierną odczytali: Pani Bożena Wodzińska, Pan Jacek Kamiński, Mateusz Feński z kl. 4, Lena Wietrzyńska z kl. 4
    • Komentarz do procesji z darami czytali: Katarzyna Feńska zkl. 4i Bartłomiej Pukownik z kl. 4
    • W procesji z darami szli: Karolina Ziegler z kl. 7, Natalia Lis z kl. 3, Sabina Kędzior z kl. 4, Karol Gładysz z kl. 4, Wiktoria Ruszkowska z kl.4, Zuzanna Miękina z kl. 4

    Następnie o 9.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek, a podczas apelu p. Dyrektor Halina Podolska powitała zgromadzonych uczniów, rodzicow, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości - p. Wójta Błażeja Konkola, p. Patrycję Jereczek z Wydziału ds. Oświaty Urzędu Gminy w Trąbkach Wielkich oraz księdza proboszcza Zdzisława Kumora. Miło nam poinformować, iż troje naszych nauczycieli otrzymało tego dnia akt nadania stopnia zawodowego - p. Karolina Kaźmierczak - Dułak - nauczyciela mianowanego, a panie Berenika Kucharczyk i Aneta Markun - nauczyciela dyplomowanego. Gratulujemy!

    Następnie odbyły się spotkania klasowe z wychowawcami, gdzie uczniowie otrzymali rozkłady zajęć a także przypomniano zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły.

    Nowy rok szkolny budzi w nas nowe nadzieje, odradza klasowe przyjaźnie. Życzymy samych sukcesów, wytrwałej pracy i satysfakcji z osiąganych rezultatów! A bacznym okiem zza szkolnego okna będziemy przyglądać się postępującym pracom przy budowie sali gimnastycznej na terenie naszej szkoły.

    Karolina Kaźmierczak - Dułak, Renata Szalewicz

  • KAŻDY JEST MISTRZEM W SWOJEJ SZTUCE

    Pod koniec czerwca, gdy (prawie) wszyscy uczniowie myśleli już o wakacjach, nasza szkoła otrzymała zaproszenie do udziału w konkursie. Konkurs wymyśliła i przeprowadziła szkoła w Warczu. Zadanie polegało na przedstawieniu swojego talentu w dowolnej formie. Mogły być prezentacje, rysunki, filmy, pokazy taneczne itp. 
    W przedsięwzięciu tym zdecydowała się wziąć udział Weronika Rosanowska, która spośród swoich rozlicznych talentów wybrała talent pisarski. Weronika została doceniona i zaproszona do prezentacji swoich utworów literackich (wiersz Do mamy i opowiadanie o szumiącej muszelce) na scenie podczas pikniku rodzinnego, który odbył się 2 września przy szkole w Warczu. 
    Gratulujemy i zachęcamy do rozwijania talentu.
    Katarzyna Pęczek
     
  • HISTORYCZNE WYDARZENIE W KŁODAWIE

    HISTORYCZNE WYDARZENIE W KŁODAWIE

    1 września 2017 roku to data, która zapisze się nie tylko w historii naszej szkoły, ale także w dokumentach dotyczących miejscowości Kłodawa. Tego dnia odbyła się uroczystość, której w historii Kłodawy jeszcze nie było – wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę sali gimnastycznej przy szkole podstawowej. Akt erekcyjny to dokument rozpoczynający uroczyście budowę. Zapisuje się w nim inicjatorów, fundatorów i budowniczych danego przedsięwzięcia, następnie zamyka w swoistej kapsule czasu (u nas metalowa tuba) i wmurowuje w odpowiedni fragment budowy.

    W tej niezwykłej uroczystości wzięli udział i podpisali się na akcie: Starosta Gdański Stefan Skonieczny, Wójt Gminy Trąbki Wlk. Błażej Konkol, ksiądz proboszcz Zdzisław Kumor, przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Leszczyński, wiceprzewodniczący Józef Sroka, dyrektor szkoły Halina Podolska, przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Lis, przewodnicząca samorządu szkolnego Amelia Frydrychowicz oraz przedstawiciel firmy budującej salę. Zaproszeni goście zgodnie podkreślali, że jest to bardzo ważna i długo wyczekiwania inwestycja. W uroczystości wzięli udział także nauczyciele – szczęśliwi, że ich marzenie o sali gimnastycznej się właśnie spełnia. Co prawda zakończenie budowy zaplanowane jest za rok, ale już cieszy widoczny postęp budowy.

    W budowanym kompleksie oprócz sali powstanie także świetlica wiejska, z której korzystać będą mogli mieszkańcy Kłodawy. 

    Katarzyna Pęczek

  • Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 04.09.2017r.

    w Szkole Podstawowej im.M. Kownackiej w Kłodawie.

     

     

    Msza św.godz.   8,00

    Uroczysty apel   9,00

      Odwozy      10,00

     

    PRZYWOZY NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

    Łaguszewo    7,20

    Kaczki            7,25

    Trąbki Małe   7,30

    Zła Wieś        7,35

    Żukczyn         7,40

  • WYNIKI REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ DO KLASY PIERWSZEJ

    WYNIKI REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ DO KLASY PIERWSZEJ

    W wyniku dodatkowej rekrutacji do klasy pierwszej  na rok szkolny 2017/2018 pozytywnie rozpatrzono złożone wnioski.

  • PODRĘCZNIKI SZKOLNE

    PODRĘCZNIKI SZKOLNE

    W roku szkolnym  2017/2018 we własnym zakresie należy zakupić podręczniki:

    • religia  kl.    0  - VII
    • język niemiecki  kl.  IV, V, VI

     

     

    RELIGIA

    Klasy 0 - II

     

    Klasy III - IV

    Klasy V - VII

     

    JĘZYK NIEMIECKI

     

    klasa IV - Punkt  klasa 4 + ćwiczenia  Anna Potapowicz   WSiP

    klasa V - Punkt  klasa 5 + ćwiczenia  Anna Potapowicz  WSiP

    klasa VI - Punkt klasa 6 +ćwiczenia  Anna Potapowicz  WSiP

    klasa VII - Kompass  Team 2 + ćwiczenia  Elżbieta Reymont, Agnieszka Sibiga  PWN

  • REKRUTACJA DODATKOWA DO KLASY PIERWSZEJ

     

    Dyrektor Szkoły Podstawowej im. m. Kownackiej w Kłodawie informuje, że rekrutacja dodatkowa- postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2017/2018 do klasy I odbywa się w terminie 16-21 sierpień 2017r.

     

    ZARZADZENIE_nr_34.pdf

    Oswiadczenie_o_miejscu_zamieszkania_.pdf

    zgloszenie_klasa_I.pdf

    wniosek_kl_1.pdf

     

     

     

  • INFORMACJA DLA RODZICÓW ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO 2017/2018

    Szanowni Państwo,

    mając na uwadze organizację zbliżającego się roku szkolnego 2017/2018, a co za tym idzie objęcie przeze mnie wychowawstwa w oddziale przedszkolnym, proponuję, by NIE kupować do szkoły wyprawki plastycznej. Zrobimy na początku roku zrzutkę i zamówimy odpowiednią ilość – wyjdzie taniej i kupimy tylko to, co potrzebne. Poproszę jedynie o przyniesienie nożyczek (dzieci leworęczne – nożyczki dla leworęcznych), ryzy białego papieru ksero. Z artykułów higienicznych potrzebne będą ręczniki papierowe, mokre i suche chusteczki, „zapasy” do mydła w płynie (będziemy uzupełniać – to bardziej ekonomiczne), szczotka i pasta do zębów (w kubeczku – wszystko podpisane). Strój na gimnastykę – biała koszulka (żeby np. łatwiej było widać kolorową szarfę) i ciemne spodenki oraz skarpetki – wszystko podpisane, w oddychającej (przewiewnej siatce).

    Jeśli chodzi o podręczniki - grupa nie będzie jednolita pod względem rocznikowym i powiem szczerze, że dobrze się pracowało dzieciom bez podręczników – nie byliśmy niewolnikami wypełniania pustych kart i robiliśmy dużo innych rzeczy. Zastanowimy się jedynie nad ćwiczeniami grafomotorycznymi i podręcznikiem do j. angielskiego.

    Więcej szczegółów na pierwszym wrześniowym zebraniu, na które już serdecznie zapraszam. B. Kucharczyk

  • WYNIKI REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

    W wyniku dodatkowej rekrutacji do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2017/2018  rozpatrzono złożone wnioski. 

    Nazwisko i Imię dziecka przyjętego na wolne jedno miejsce  -   Oliwia   Bałysz

  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

    ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

    Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 23 czerwca o godz. 8.00.  

    Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego odbędzie się

    w czwartek  22 czerwca o godz. 11.00   w kościele  św. Jakuba w Kłodawie.

                                                                             

  • LAUREACI SZKOLNYCH KONKURSÓW CZYTELNICZYCH

     LAUREACI  SZKOLNYCH  KONKURSÓW  CZYTELNICZYCH

    22 czerwca 2017r. zostały podsumowane szkolne konkursy związane z książką   i czytaniem. Miały one na celu motywowanie uczniów do czytania książek, rozbudzanie i rozwijanie potrzeb i zamiłowań czytelniczych, podniesienie stanu czytelnictwa w szkole, odkrywanie i prezentowanie talentów i pasji dzieci oraz realizację priorytetu polityki oświatowej MEN na rok szkolny 2016/2017 Upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych dzieci i młodzieży. Liczny udział uczniów w konkursach oraz zainteresowanie dużej ilości dzieci książką  i czytaniem  znacznie wpłynęły na podniesienie stanu czytelnictwa w naszej szkole (średnia przeczytanych książek na ucznia – 40,72), co świadczy o osiągnięciu zamierzonych celów.

    Laureatkami Szkolnego Konkursu Czytelniczego – „NAJLEPSI  CZYTELNICY  W  SZKOLE”  w roku szkolnym 2016/2017 zostały uczennice:

     – Tatiana Gromadzka kl. I

     – Roksana Gromadzka kl. IIb

     – Marcelina Olszewska kl. IIIb

     – Martyna Kanka kl. IV.

    Miano NAJSYSTEMATYCZNIEJ  CZYTAJĄCEJ  KLASY w roku szkolnym 2016/2017  w pionie klas I – III zdobyła klasa I, w pionie klas IV – VI – klasa IV.

    W Szkolnym Konkursie – „DZIENNICZEK  LEKTUR” Komisja Konkursowa przyznała nagrody  i wyróżnienia:

    - klasa I – I miejsce – Nina Zaorska, wyróżnienia: Julia Kowalska, Julia Łubiarz

    - klasy II – I miejsce – Marcel Pietrzak kl. IIa

                       II miejsce – Mateusz Pietrzak  kl. IIa

                       III miejsce – Kacper Pukownik kl. IIb

    - klasy III – I miejsce – Klaudia Sieczka kl. IIIa

                        II miejsce – Marcelina Olszewska kl. IIIb

                        III miejsce – Dawid Pietrzak kl. IIIb oraz Bartłomiej Pukownik kl.IIIa

    - klasa IV – wyróżnienie – Oliwia Kowalska

    - klasa V – wyróżnienie – Klaudia Kowalska

    - klasa VI – I miejsce – Julia Miernik.

    W Szkolnym Konkursie Plastycznym – „BIBLIOTEKA  MOICH  MARZEŃ” Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach wiekowych:

     

    - w pionie klas I – III :  I miejsce -  Martyna  Talarowska kl. IIa

                                             II miejsce -  Dawid Pietrzak kl. IIIb

                                             III miejsce - Marcelina Olszewska kl. IIIb

    - w pionie klas IV – VI : I miejsce - Zuzanna Stawicka kl. VI

                                              II miejsce - Amelia Lataszewicz kl. VI

                                              III miejsce - Oliwia Kowalska kl. IV.

           Laureatom gratuluję sukcesów! Dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursach  i życzę słonecznych wakacji z książką.

     

                                                                                                   Bibliotekarz – Jolanta Cieplińska

     

                                                                                                  

  • FINAŁ VII POWIATOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO „ Z KSIĄŻKĄ NA TY”

     FINAŁ VII POWIATOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO „ Z  KSIĄŻKĄ  NA  TY”           

                                      pod honorowym patronatem

                   Starosty Gdańskiego oraz Wójta Gminy Trąbki Wielkie

     

         7 czerwca 2017r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie VII Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z KSIĄŻKĄ NA TY”. Wyniki konkursu przedstawiła Kierownik Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Pruszczu Gd. – Joanna Kowalczyk. W konkursie udział wzięło 19 szkół podstawowych z powiatu gdańskiego, które w ciągu całego roku szkolnego rywalizowały ze sobą w konkurencjach indywidualnych i zespołowych. W pierwszej kolejności nagrodzono laureatów indywidualnych w etapach: „Pięknego czytania” oraz „Testu znajomości treści lektur konkursowych ” – w tej konkurencji wśród laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły: Maria Wolska kl. IIa i Marcelina Olszewska    kl. IIIb zajęły w swoich kategoriach wiekowych II miejsca, natomiast Weronika Rosanowska kl. IV  oraz Julia Miernik kl. VI – I miejsca. Następnie nagrodzono szkoły w III etapie konkursu – „Najlepiej czytająca szkoła” polegającym na podliczeniu i  porównaniu wyników czytelnictwa w całym roku szkolnym wszystkich szkół biorących udział w konkursie, w tym etapie nasza szkoła – ze średnią wypożyczeń  – 40, 72ks. na ucznia zajęła II miejsce.  Po zsumowaniu wyników z trzech etapów, wyłoniono zwycięzców w klasyfikacji ogólnej   konkursu:  I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Pruszczu Gd. oraz Szkoła Podstawowa w Kłodawie – 25 pkt., II miejsce – Zespół Szkół w Łęgowie – 23 pkt.,   III miejsce Zespół Szkół nr 2 w Pruszczu Gd. – 22 pkt. Nagrodami były książki i dyplomy, które wręczali Wójt Gminy Trąbki Wielkie – Błażej Konkol oraz pisarka – Anna Czerwińska – Rydel. Dodatkową atrakcją dla laureatów było spotkanie z wyżej wymienioną pisarką, której książkę pt. „Mój brat czarodziej” organizatorzy wybrali jako lekturę dla klasy IV w tegorocznej edycji konkursu. Autorka w niezwykle ciepły sposób, z wielką pasją opowiadała o swojej pracy, książkach, zainteresowaniach, odpowiedziała też na liczne pytania młodych czytelników. Uczestnicy spotkania zafascynowani osobą Pani Anny i jej twórczością zakupili wiele książek  z autografem i dedykacją pisarki.                                                                                                    

    Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, gratulujemy zwycięzcom! Zapraszamy do kolejnej edycji konkursu w roku szkolnym 2017/2018.

                                                                                                                Bibliotekarz – Jolanta Cieplińska   

     

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Kłodawie
    ul. Szkolna 10
    83-035 Kłodawa
  • (058) 682-87-28

    512 006 998

Galeria zdjęć